Epizody(6)

Dokumentární seriál, ve kterém Harry a Meghan promluví o různých peripetiích, které museli bok po boku překonat od prvního rande až po odchod z královské rodiny. (Netflix)

rublik05 odpad!

Kdyby pan vévoda a paní vévodkyně zůstali u toho, že se dokument bude věnovat čistě jejich vztahu a lásce, popřípadě divákovi přiblíží zvyky a tradice královské rodiny, vše by bylo naprosto v pořádku. Oni se však rozhodli, že se vydají cestou naprosto odlišnou. Rozhodli se dokument pojmout jako takovou malou osobní mstu, tedy kulantněji řečeno, rozhodli se, parafrázuji, zahrabat vzniklé příkopy a urovnat spory s rodinou, a také vytáhnout na svatou válku s britským bulvárem. Obojí ve finále působí jako neskutečná fraška, vévoda i vévodkyně po celou dobu působí jako dva malí uplakánci, proti kterým se spiknul celý svět, sami sebe stylizují do role jakýchsi bojovníků za pravdu, což je místy opravdu velice úsměvné. Nad většinou jejich výroků, nebo výroků dalších účastníků, jsem se neskonale pobavil, dělala by se z toho výborná parodie. Kdybych to ale měl brát nějak vážně, tak na mě Harry a Meghan působí spíše jako prvoplánové okopávání kotníků, účastníci dokumentu až příliš okatě hrají na city, přičemž se neostýchají využívat klamavé či vyloženě lživé argumenty. Seriál vnímám jako nudnou, nezáživnou, neuctivou a lživou zbytečnost, kterou si oba dva mohli ušetřit. To by jim ale skutečně muselo záležet na onom zahrabávání příkopů. Každopádně oběma přeji jen to dobré, příště už ale prosím přijděte s něčím normálním. 0/10. ()

Djoker

Dokument je evidentně nevhodný nejen pro hysterické fanoušky Koruny, ale překvapivě i pro příznivce Megxitu. Něco nového se dozví pouze emočně nezainteresovaní. Exponovaný vztah je popsán od romantického začátku až po vyhrocený odchod z monarchie. Logicky je nabízen jen pohled Harryho a Meghan, protože má jít o jejich obhajobu a za ty prachy museli něco předvést. Třeba vypustili řadu soukromých videí ze svých společných radovánek. Fňukání britského prince a americké herečky nemusí být každému příjemné, ovšem v jejich bitvě proti perverznímu spojení zpátečnické královské rodiny a agresivního bulváru bych nemohl být na straně osob, které mají na svědomí lidské životy. ()

blondboss

Žiaľ, v tomto prípade účel znesvätil prostriedky. Príliš jednostranný dokument aj napriek faktu, že kráľovská rodina sa odmietla vyjadriť. Hodnotovo nastavený tvorca takýto paškvil nevypustí do sveta bez toho, aby sa mohli vyjadriť všetky strany. Takto mi to len prišlo ako hlavne Meghanino kydanie na kráľovskú rodinu a monarchiu ako takú, aj keď je možné uznať, že isté momenty rozhovoru môžu vyznievať dôveryhodne. To ale nie je ospravedlnením za to, že niekto potreboval zarobiť. Škoda toho, čakal som niečo hodnotnejšie. 40 % ()

Skeksis odpad!

No tak títo kokoti ma nasrali kráľovsky! Budem "sebadeštruktívny" v nejakom podivnom raji so záhradou veľkou ako riť a domom veľkým ako tri rite. To nepochopili ten ich "výlet" do kadejakých krajín, trebárs aj tretieho sveta, že ľudia nemajú ani na žrádlo? Chápem, že je to veľký spoločenský nátlak - narodiť sa ako princ a vydať sa za princa, ale mala by som to úplne na háku, kebyže mám možnosť zaobstarať si súkromný ostrov či nejaký mrte loft v meste, a bola by som rada, keby som sa stade už v živote nemusela pohnúť. Takže to ich nasierajúce krákanie som dopozerala iba do tretej časti. ()

xLIGHTx

Päť dielov pozretých (avšak neraz s preskakovaním), subjektívne mi to príde v prevažnej miere ako nezaujímavé a nezáživné, zopár pasáží sa dá pozrieť. Čiže, hej, Harry & Meghan zinkasovali za tento projekt 100 miliónov dolárov od Netflixu, tak aspoň pre niekoho to bolo a je (finančne) zaujímavé a záživné. Inak mám pocit, že by sa to skôr mohlo nazývať Meghan & Meghan. ;) Nech mi je prosím odpustené, ale je trochu čudné pozorovať párik elitných boháčov, celebrít, ktorí sa sťažujú ako im ublížili často iní snobi, ako sa majú a mali neuveriteľne zle, nechcem byť taký cynik, ale pozerať sa niekedy na to a snažiť sa pochopiť, čo tu riešia je pre náš región (verím, že ale nielen pre náš región) asi zložitejšie. (Aj novinári ich naháňajú, ale inak - nepatrí žiaľ obťažovanie od novinárov k životu super známych celebrít?, nie je to akási smutná  a nepríjemná daň za prepychový životný štýl svetovo známych osobností?) (*Dodatok, z úcty k zosnulej kráľovnej, ktorú som síce osobne veľmi nemusel, ale kvôli v podstate jej nedávnemu pohrebu mohli premiéru naplánovať predsa na neskôr, príde mi to ako určitý hyenizmus a bezohľadnosť.) Mini update - bolo možné zachytiť v médiách informáciu, že Harryho vila v USA stála dvanásť miliónov a za jeho najnovšiu autobiografickú knihu (kde sa okrem iného priznáva aj k užívaniu kokaínu a tiež bez dákeho jemnocitu uvádza, že v Afganistane zabil ako vojak dvadsaťpäť ľudí) zinkasoval dvadsať miliónov, tak hádam to tak zlé s nimi možno ozaj nebude. Sťažujú sa na bulvár, na druhej strane urobia dokument a kontroverznú knihu (nehovoriac o rozhovore s Oprah) a oni sami značne profitujú (aj) z bulváru. (Dodatok, potom si človek spomenie na jedno chudobné rómske dievča zo SK, Annamáriu H. z Moldavy nad Bodvou, dosť veľký talent, ktorá vyhrala bežecké preteky detí pred rokmi na SK už ako jedenásťročná, nemala ani športovú obuv, nesťažovala sa na rasizmus, financie a svoje možnosti a predbehla súperky iba v balerínkach, až neskôr sa to dostalo vôbec do nejakých médií. Značný kontrast. Harry & Meghan sa majú dobre, problémy s médiami a rasizmom nie sú sranda, každopádne sa zo svojich zlatých klietok akosi len sťažujú, hoci sedia na miliónoch, ako v tom memečku, ktoré kolovalo na soc. sieťach, kde boli H&M obhádzaní bankovkami a debatovali s Oprah, ktorá rovnako sedela v haldách bankoviek. Azda, keby pomáhali ľuďom bez domova, menšinám v problémoch, rôznym sirotám, chorým, možno by si tým získali viac sympatií a priazne. Možno časom.) ()