Reklama

Reklama

Skinheads

  • Itálie Teste rasate
všechny plakáty

Obsahy(1)

Film, ktorý bol v našich končinách známy pod názvom Skinheads je príbehom asi dvadsaťročného Marca (Gianmarco Tognazzi), ktorý žije so svojou starostlivou matkou Robertou, pritom otca nikdy nepoznal. Má síce nejaké zamestnanie, ale väčšinu času trávi na ulici alebo jazdí na motorke. Rád by svoj nudný život zmenil a k tomu príde počas „osudovej“ jazdy v mestskom autobuse, kde sa stane svedkom zvláštneho incidentu. Opitý prisťahovalec obťažuje cestujúcich a následne je napadnutý mladými, fyzicky zdatnými mužmi v dlhých čiernych kabátoch s vyholenými hlavami. Marco je situáciou natoľko očarený, že sa začne bližšie zaujímať o subkultúru skinheadov, ktorej členov mal možnosť vidieť priamo v akcii. Mladí neofašisti predstavujú pre Marca jednu veľkú rodinu, ktorú sám nikdy nepoznal. Stáva sa členom tejto organizácie. Neváha kvôli tomu obetovať svoje pestované vlasy, matkinu dôveru a dokonca ani lásku svojej priateľky – africkej emigrantky. Osvojuje si rasistické názory a stáva sa z neho násilník, ktorý nemá žiadne zábrany... (Mordenroth)

(více)

Recenze (32)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Ako komentár ku tomuto nie moc podarenému filmu použijem časť textu piesne skupiny Orlík: "Teče nám v žilách stejná krev. Teče nám v žilách a dlouho téct bude. Ať vám dlouho zní v uších náš zpěv, skinhead je tady, skinhead je všude. Skinhead, skinhead, bomber zelenej, težký boty až nahoru zavázaný. Skinhead, skinhead je vyholenej a to není zakázaný."; a ešte sa sem hodí aj úryvok z ďalšieho ich songu: "Bílá liga. Bílá síla. Bílá liga je bílá, bílá. Vyčisti si boty v nich je tvoje síla. Bílá síla mě zaslepila, černou duši mi vybělila." ** ()

giallo 

všechny recenze uživatele

K filmu Skinheads jsem nepřistupoval tak asi jako jiní, a sice že jsem chtěl vidět film o skinheadech. Já jsem si řekl, že dám poslední šanci Claudiu Fragassovi a pokud mě ani jeho "nelépe" hodnoceným filmem nepřesvědčí, tak se už s ním přestanu ztrácet čas. Inu v 80. letech patřil Fragassi mezi nejtěžší horrorové trashaře a ve svém výkvětu má takové perly jako Zombi 3 nebo Zombi 4. A po shlédnutí Úniku z temnot, který byl spíše očistec pro diváka, jsem nad ním skoro zlámal hůl. Ale nakonec jsem mu tu šanci dal a dostavilo se mi milé překvapení. Sonda do života mladého povaleče, který se jen fláká a až vstup ke skinheadům mu dá "nějaký" řád je velmi povedená. Psychologie postav by mohla být sice promakanější, nosná myšlenka lépe uchopená a některé reálie jsou trochu přitažené za uši, ale jinak jde o zajímavý a hlavně dobře natočený film. Objektivně 3* ale vzhledem k okolnostem za 4*. PS: Já tedy na rozdíl o některých zdejších uživatelů považuji Kult hákové kríže za nejlepší kritiku fašizmu a celé té speudologie.! ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Idioti co pařej na ranější období techno muziky? Kurva, kde to jsem, abych tohle musel snášet. Pro mě vždycky skinhead byl člověk, co o původním skineadství ví uplný hovno, co má klády a co se věčně vykalí ve stylu Oi! Oi! Oi! a bude dělat bordel. To, co mi předvedli Italové v tomto filmu vonělo novotou a mně to v žádném případě rozhodně nezměnilo na názoru, který jsem si celý život proti těmhle kreténům udělal. Skinheadi dycky budou idioti, už jenom proto, že 95 procent z nich neví, že mezi původními skinheady byli i černoši a bojovali proti naprosto jinejm věcem. Tenhle film to sice taky ukazuje, ale z naprosto jiné perspektivy a žrát jim to skutečně nehodlám. I když je to peklo, stejně působivý jako v Romper Stomper. ()

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Bellissimo. Taliánští neonáckové hajlující v rytmu techna. Dokonalost sama. Ač italsky ani nekváknu a titulky jsem nesehnal, film jsem si skvěle užil. Škoda, že je tak málo filmů s tak zajímavou tématikou. Naštěstí tohle není jedna z těch slátanin (jako například odpadový Kult hákového kříže), která se snaží přinést nějaké ultrahluboké poselství, nevtírá divákovi svůj názor a nechá ho pak v klidu popřemýšlet, ale ani k tomu nikterak nenutí, což je fajn. Je to jen na vás, jak se na tohle podíváte. ()

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

No prostě... když už je tady ta " demokracie" a ta "svoboda slova, projevu a tisku" a "jsou zaručeny"... což je základni lidské právo... i když si tím nejsem zcela jist.... Ale projevím se jak mi to leží na srdci. Tenhle fim, jako spousta dalších má za učel jen a jen pošpinit myšlenku nacionálního socialismu. V každém podobném filmu figurují do duše promlouvající židé co lámou skálopevné víry a každy si pak rychle vlastně uvědomí, že stojí na špatné staně barikády. A že by si vlastně měli druhých vážit a ne jim ubližovat. Plešky hajlijící do rytmu techna.....pleška žijící s opicí, kterou nakonec okrade a ona ho pobodá....jeho vlastní soukmenovci ho pak okradou a jako bonus a zlatý hřeb večera... u přijdou vzdát hold na pohřeb..(i když nechápu za co) a samožejmě jak jinak než zdviženou pravicí a hlasitým hajlováním. To přece ti "rasisté a příznivci hnutí Skinheads a neonacisté a radikálové a fašisté a bla a bla..." dělají. Totální hovnovina. Já uznávám myšlenku nacionálního socialismu už takových let a nikdy jsem se s tím nesetkal, aby se mí přátelé či známí, chovali takovýmto způsobem, jak je prezentováno v tomto filmu a dalším jemu podobným.. Je to propaganda tohohle prašivého systému co si říká " Demokracie" Dám jednu hvězdu a to za jednu jedinou scénu. A to kdy negrovi odřízli jeho slizkej pysk, za to že prodával drogy!! Myslete si o mě co chete.. Ale nezapoměnte... Já názory nikomu neberu. Každý má právo myslet si co chce a psát co chce. A stejně tak mám na to právo i já. Toho jsem zastáncem. Tak jsem se snad dost jasně vyjádřil k této nechutné píčovině. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama