poster

Skinheads

 • Itálie

  Teste rasate

Akční / Drama

Itálie, 1993, 94 min

Scénář:

Rossella Drudi

Kamera:

Luigi Ciccarese
(další profese)
 • Johny303
  **

  No nevím, film nebyl nic moc. Příběh mohl být chytlavější, také mi tam pár věcí tak úplně nesedělo, co se týká života neonacistických skupin (již zmíněné techno apod.). Jinak, opravdu nechápu, proč se u nás film jmenuje zrovna Skinheads - právě díky těmto věcem si lidé, co se o tyto subkultury příliš nezajímají, domnívají, že co skinhead to nácek a to je samozřejmě hloupost, původní subkultura vyznává v podstatě pravý opak toho, co vyznávají neonacisté.(27.6.2013)

 • Karamanlis
  *****

  Odvážna talianska dráma, dotýkajúca sa citlivých spoločenských problémov ako sú rasizmus, antisemitizmus, intolerancia či ľudský alibizmus a ľahostajnosť. Je síce plná hajlovania, účelových nacistických drístov či pseudosymbolov a zobrazuje aj hrubé, rasovo motivované násilie, čo niektorých divákov snáď môže znechutiť alebo dokonca odradiť od jej projekcie, ale použitie týchto prvkov bolo pre realistické vykreslenie atmosféry v (nazi)skinheadskej skupine pôsobiacej začiatkom 90. rokov proste nevyhnutné...(8.10.2010)

 • MM_Ramone
  **

  Ako komentár ku tomuto nie moc podarenému filmu použijem časť textu piesne skupiny Orlík: "Teče nám v žilách stejná krev. Teče nám v žilách a dlouho téct bude. Ať vám dlouho zní v uších náš zpěv, skinhead je tady, skinhead je všude. Skinhead, skinhead, bomber zelenej, težký boty až nahoru zavázaný. Skinhead, skinhead je vyholenej a to není zakázaný."; a ešte sa sem hodí aj úryvok z ďalšieho ich songu: "Bílá liga. Bílá síla. Bílá liga je bílá, bílá. Vyčisti si boty v nich je tvoje síla. Bílá síla mě zaslepila, černou duši mi vybělila." **(8.5.2018)

 • Mordenroth
  *****

  Tento film ma prinútil zamyslieť sa. Dramatický príbeh mladého muža, ovplyvneného subkultúrou novodobých talianskych neofašistov je vo viacerých smeroch veľmi poučný a aj dnes (bohužiaľ) stále aktuálny. Premena obyčajného tuctového mládenca v netvora bez svedomia ja strhujúcou a hlavne tragickou jazdou, ktorá vás určite nenechá chladnými. Mimochodom, napríklad Kult hákového kríža nesiaha tejto snímke ani po kolená...(4.11.2006)

 • TheRaven
  *****

  Bellissimo. Taliánští neonáckové hajlující v rytmu techna. Dokonalost sama. Ač italsky ani nekváknu a titulky jsem nesehnal, film jsem si skvěle užil. Škoda, že je tak málo filmů s tak zajímavou tématikou. Naštěstí tohle není jedna z těch slátanin (jako například odpadový Kult hákového kříže), která se snaží přinést nějaké ultrahluboké poselství, nevtírá divákovi svůj názor a nechá ho pak v klidu popřemýšlet, ale ani k tomu nikterak nenutí, což je fajn. Je to jen na vás, jak se na tohle podíváte.(25.3.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace