poster

Skinheads

 • Itálie

  Teste rasate

Akční / Drama

Itálie, 1993, 94 min

Scénář:

Rossella Drudi

Kamera:

Luigi Ciccarese
(další profese)
 • AllShallFall
  *

  No prostě... když už je tady ta " demokracie" a ta "svoboda slova, projevu a tisku" a "jsou zaručeny"... což je základni lidské právo... i když si tím nejsem zcela jist.... Ale projevím se jak mi to leží na srdci. Tenhle fim, jako spousta dalších má za učel jen a jen pošpinit myšlenku nacionálního socialismu. V každém podobném filmu figurují do duše promlouvající židé co lámou skálopevné víry a každy si pak rychle vlastně uvědomí, že stojí na špatné staně barikády. A že by si vlastně měli druhých vážit a ne jim ubližovat. Plešky hajlijící do rytmu techna.....pleška žijící s opicí, kterou nakonec okrade a ona ho pobodá....jeho vlastní soukmenovci ho pak okradou a jako bonus a zlatý hřeb večera... u přijdou vzdát hold na pohřeb..(i když nechápu za co) a samožejmě jak jinak než zdviženou pravicí a hlasitým hajlováním. To přece ti "rasisté a příznivci hnutí Skinheads a neonacisté a radikálové a fašisté a bla a bla..." dělají. Totální hovnovina. Já uznávám myšlenku nacionálního socialismu už takových let a nikdy jsem se s tím nesetkal, aby se mí přátelé či známí, chovali takovýmto způsobem, jak je prezentováno v tomto filmu a dalším jemu podobným.. Je to propaganda tohohle prašivého systému co si říká " Demokracie" Dám jednu hvězdu a to za jednu jedinou scénu. A to kdy negrovi odřízli jeho slizkej pysk, za to že prodával drogy!! Myslete si o mě co chete.. Ale nezapoměnte... Já názory nikomu neberu. Každý má právo myslet si co chce a psát co chce. A stejně tak mám na to právo i já. Toho jsem zastáncem. Tak jsem se snad dost jasně vyjádřil k této nechutné píčovině.(22.6.2011)

 • Mordenroth
  *****

  Tento film ma prinútil zamyslieť sa. Dramatický príbeh mladého muža, ovplyvneného subkultúrou novodobých talianskych neofašistov je vo viacerých smeroch veľmi poučný a aj dnes (bohužiaľ) stále aktuálny. Premena obyčajného tuctového mládenca v netvora bez svedomia ja strhujúcou a hlavne tragickou jazdou, ktorá vás určite nenechá chladnými. Mimochodom, napríklad Kult hákového kríža nesiaha tejto snímke ani po kolená...(4.11.2006)

 • TheRaven
  *****

  Bellissimo. Taliánští neonáckové hajlující v rytmu techna. Dokonalost sama. Ač italsky ani nekváknu a titulky jsem nesehnal, film jsem si skvěle užil. Škoda, že je tak málo filmů s tak zajímavou tématikou. Naštěstí tohle není jedna z těch slátanin (jako například odpadový Kult hákového kříže), která se snaží přinést nějaké ultrahluboké poselství, nevtírá divákovi svůj názor a nechá ho pak v klidu popřemýšlet, ale ani k tomu nikterak nenutí, což je fajn. Je to jen na vás, jak se na tohle podíváte.(25.3.2009)

 • giallo
  ****

  K filmu Skinheads jsem nepřistupoval tak asi jako jiní, a sice že jsem chtěl vidět film o skinheadech. Já jsem si řekl, že dám poslední šanci Claudiu Fragassovi a pokud mě ani jeho "nelépe" hodnoceným filmem nepřesvědčí, tak se už s ním přestanu ztrácet čas. Inu v 80. letech patřil Fragassi mezi nejtěžší horrorové trashaře a ve svém výkvětu má takové perly jako Zombi 3 nebo Zombi 4. A po shlédnutí Úniku z temnot, který byl spíše očistec pro diváka, jsem nad ním skoro zlámal hůl. Ale nakonec jsem mu tu šanci dal a dostavilo se mi milé překvapení. Sonda do života mladého povaleče, který se jen fláká a až vstup ke skinheadům mu dá "nějaký" řád je velmi povedená. Psychologie postav by mohla být sice promakanější, nosná myšlenka lépe uchopená a některé reálie jsou trochu přitažené za uši, ale jinak jde o zajímavý a hlavně dobře natočený film. Objektivně 3* ale vzhledem k okolnostem za 4*. PS: Já tedy na rozdíl o některých zdejších uživatelů považuji Kult hákové kríže za nejlepší kritiku fašizmu a celé té speudologie.!(6.5.2012)

 • Johny303
  **

  No nevím, film nebyl nic moc. Příběh mohl být chytlavější, také mi tam pár věcí tak úplně nesedělo, co se týká života neonacistických skupin (již zmíněné techno apod.). Jinak, opravdu nechápu, proč se u nás film jmenuje zrovna Skinheads - právě díky těmto věcem si lidé, co se o tyto subkultury příliš nezajímají, domnívají, že co skinhead to nácek a to je samozřejmě hloupost, původní subkultura vyznává v podstatě pravý opak toho, co vyznávají neonacisté.(27.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace