Reklama

Reklama

Epizody(10)

Obsahy(1)

Je to již dávno, co lidstvo zažilo svou poslední velkou válku a vše se od té doby změnilo. Svět z velké části pokrývá hluboký a temný les, lidé žijí jen v několika osadách, ze kterých raději příliš nevychází, protože nebezpečí, které tam venku číhá, je až příliš děsivé. Změnili se i samotní lidé, jejich těla totiž kdysi napadl zvláštní patogen, který způsobil, že v momentě, kdy se lidské tělo ocitne v blízkosti otevřeného ohně, tak dojde k jeho samovznícení a smrti. Nemožnost používat oheň vedla k tomu, že společnost prožila obrovský úpadek a je již jen stínem toho, co kdysi lidstvo představovalo. Jediným zdrojem světla a tepla se stala zvláštní tekutina, která se vyskytuje v tělech strašlivých příšer zvaných Ohnivý duchové, kteří žijí tam venku. Zabíjením těchto příšer jsou pověřováni Ohniví lovci, speciální a neohrožení bojovníci, kteří jsou proto ve společnosti uznáváni. V jejich řadách po celá staletí koluje legenda, že se jednoho dne objeví jejich král, lovec tak nadaný, že dokáže získat planoucí hvězdu a lidé již nikdy nebudou muset strádat při shánění ohně...
V tomto světě v jedné malé vesničce žije i mladá dívenka Tóko, která se jednoho dne potkala s ohnivým lovcem, který pak zemřel v souboji s příšerou. Jediné, co po lovci zbylo, je jeho zbraň a jeho cvičený pes Kanata. Vzhledem k úctě, jaké se lovci ve společnosti těší, je třeba tyto dvě věci navrátit do hlavního města. Pes však k sobě nikoho kromě Tóko nepustí, a tak tento nelehký úkol připadá právě dívence. Ta se bude muset vydat na dlouhou cestu skrze temný les na jednom z obchodních vlaků, ovšem bude to dlouhá, náročná a nebezpečná jízda. Ve stejnou dobu v hlavním městě pohřbívá student Kóši svoji matku a následně dostává zvláštní dopis, který mu navždy změní život. Osudy Tóko a Kóšiho jsou totiž propojené a jejich vzájemné setkání přinese velké změny do tohoto zvláštního světa… (Jeoffrey)

(více)

Recenze (1)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

The Fire Hunter je hodně osobitý a vlastně i docela pozoruhodný seriál. Co mě velmi rychle zaujalo byl zdejší svět, jeho pravidla i tajemství, díky kterým mě zajímá jeho historie i jeho budoucnost. Je protkaný povedenou mystikou a autoři jí dokázali dostatečně prodat. Stejně tak se mi líbil styl, jakým byl servírován příběh, zkrátka jednotlivé přeskakování mezi hlavními postavami, které bylo vždy oznamováno jmény postav, kterým se teď budeme věnovat, což pomáhalo celkové přehlednosti a následné protínání se všech jednotlivých dějových linek v jednom místě. Seriál má také opravdu poměrně unikátní vizuální stránku, kdy to celé často vypadá jak série z devadesátek, animace působí občas i lehce odfláknutě, třeba kdykoli se postavy hodně rychle hýbou, bojují, nebo jsou zachycené například během skoku, jindy ale naopak překvapí solidními detaily. Režie umí pracovat s atmosférou, líbilo se mi třeba, jak byl občas do záběru vložený další detailní záběr, například na obličeje některých postav v důležitých momentech pro podtržení dramatičnosti a úplně nejvíc mě okouzlilo používání těch ručně kreslených artových obrazů, které mě nejdřív překvapilo, chvíli jsem se bál, že mě to bude rušit, ale rychle jsem si na něj zvykl a nakonec jsem si tyhle záběry vysloveně užíval. Co se také nadprůměrně povedlo byla hudba, ať jde o velmi pěkný a atmosférický opening i ending, nebo dobře zvolenou doprovodnou hudbu, které si v důležitých chvílích všimnete. Co byl pro mě nakonec největší problém a co mi autoři nedokázali vůbec prodat, byly jednotlivé postavy. Po těch deseti dílech nemůžu říct, že by tu byl někdo, ke komu bych si našel cestu, moje nejoblíbenější postava ze seriálu je tak v tuhle chvíli asi pes Kanata a to je docela průšvih. Na seriál se totiž pak koukám s tím, že sice chci vědět co bude dál a jak se všechno vysvětlí, ale je mi úplně jedno, co se s kým stane. Možná je to způsobené tím, že jsme teprve na začátku, dílů bylo málo a nedošlo na tak silné a dramatické osobní momenty, díky kterým bych si postavy dokázal opravdu oblíbit. Na druhou stranu mi už teď autoři naznačují, že mnozí aktéři zde mají svá tajemství, takže šance je opravdu lépe poznat (a najít si k nim cestu) ještě bude. Bohužel v tuhle chvíli mi můj absolutní nezájem o postavy celkový dojem z první série ovlivňuje až tak, že ačkoli v seriálu vidím obrovský potenciál, teď si ho cením „jen“ na tři silné hvězdy. 6,4/10 ()

Reklama

Reklama