poster

Nevhodná práce pro ženu

 • Velká Británie

  An Unsuitable Job for a Woman

 • Slovensko

  Nevhodná práca pre ženu

Mysteriózní

Velká Británie, 1981, 94 min

Předloha:

P. D. James (povídka)

Scénář:

Christopher Petit

Kamera:

Martin Schäfer

Hudba:

Chaz Jankel

Střih:

Mick Audsley

Scénografie:

Anton Furst

Kostýmy:

Marit Allen
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(22.5.2006)

 • VenDulin85
  ***

  Detektivka je to na papíře dobrá, ale stopáž to chtělo delší (když Dalglieshe dokázali natáhnout na pět šest dílů jeden román, tady mohli dát aspoň tři). Cordelia Grayová je osiřelá společnice v detektivní kanceláři. Nemá toho moc, jen svoje mládí, důvtip a převzaté zkušenosti svého zemřelého parťáka. Pouští se do zdánlivě banálního případu sebevraždy mladého muže, jehož otec chce vědět, proč se zabil. Na to, že je stopáž tak nemilosrdně krátká, se filmařům podařilo narvat tam jednu vymyšlenou, ale dokonalou scénu- když Cordelie v zahradním domku, kde chlapec žil, rekonstruuje jeho poslední kroky, zjistí, že kožený pásek, na kterém udělal smyčku, je příliš krátký, aby ho pak sám dokázal pověsit na hák. Jí se to podaří tak tak a málem se přitom sama oběsí. Pak je tu samozřejmě skvostná scéna s pádem do studny, která by si zasloužila... já nevím, být v lepším filmu? Tady mi to přišlo jako promrhaný potenciál. Pokud máte zájem o detektivky ze staré doby, přečtěte si předlohu, jinak si jednotlivá fakta a rozuzlení (vynechali Dalglieshe!) moc neužijete. Nebo taky užijete, pokud jediná verze, kterou seženete, bude "Un trabajo no apropiado para mujeres" ;-).(10.4.2018)

 • anderson

  ČST 2 = 25.6.1988 - réžia českého znenia (ČST Praha) = JARMILA BERÁNKOVÁ (30.5.2009)(30.5.2009)

 • Caine
  ****

  Muselo se mi to aspoň trochu líbit, když si pamatuju detaily až do dnes i po 25-ti letech... :-) Hlavně ta scéna, jak hlavní hrdinku hodí neznámý útočník do studny! Šlo o velmi podezřelé oběšení jednoho mladíka, pointa byla zajímavá.(16.10.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace