• StarsFan
  ****

  Víte, co se mi líbí na starých filmech jako je tento? Že je všechno v odstínech šedi. A nemluvím jen o vizuálním zpracování, ač by to k tomu nabádalo, ale hlavně o charakterech postav. Jako hlavní postava tu je válečný zpravodaj, který adoptuje dva malé sirotky a musí donutit svou ex-přítelkyni, aby se za něj vdala dřív, než mu děti vezmou. A pak tu máme samozřejmě zádrhel, totiž milionáře, se kterým je ona ex-přítelkyně zasnoubená a kterého si chce brát. V dnešních amerických romancích by byla postava tohoto milionáře pravděpodobně napsaná jako "arogantní snob prahnoucí jen po majetku, který svou nastávající ani nemiluje". Ne však tady. Tenhle milionář je pohledný, příjemný, férový sympaťák; mít stejný prostor jako náš reportér, možná budete v příběhu fandit jemu. Jenže strany jsou už vybrány, a tak vám nezbývá nic jiného, než si vsadit na trochu drzejšího hrdinu, který si věčně prozpěvuje "In the Cool, Cool, Cool of the Evening", čistě mezi námi jednu z nejchytlavějších Oscarových písní. Chemie mezi Bingem a Jane je tak hmatatelná, že jsem si scénu, kde tuto píseň zpívají, na YouTube zamilovala už týdny před tím, než mi domů přišlo objednané DVD. Škoda, že toho spolu nenatočili víc. ♫...If the dinner is free and the dinner ain't me. Well, you can tell 'em we'll be there... ♫ (Poznámka na závěr: Gratulace tomu, kdo vymyslel, aby Bing Crosby a Louis Armstrong zpívali v letadle. Konečně nadmíru originální muzikálová scéna!)(7.10.2009)

 • danecek24

  9. Zlatý Glóbus za rok 1951 - nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Bing Crosby(21.1.2009)

 • Martin741
  **

  Kulisy len priemerne a pribeh ma dokonale nudil. Nudny Capra, nic viac : 35 %(26.1.2016)

 • Houdini

  Oscar 1 : Píseň - "In the Cool, Cool, Cool of the Evening" + 1 nominace: Námět(2.4.2004)

 • - Filmová verze "In the Cool, Cool, Cool of the Evening" se liší od té soundtrackové. Je to proto, že si režisér Capra prosadil, aby Bing Crosby a Jane Wyman nazpívali filmovou verzi naživo přímo před běžícími kamerami. Studiová verze byla nakonec natočena později. (StarsFan)

 • - Píseň "In the Cool, Cool, Cool of the Evening", která v průběhu filmu několikrát zazní, vyhrála Oscara za Nejlepší píseň. Jedná se o jednu z celkových 14 písní, které Bing Crosby ve filmu zazpíval a které byly nominovány na Cenu Akademie, což je bilance, ve které se Crosbymu zatím žádný jiný zpěvák nemůže rovnat. (StarsFan)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace