Šestnáctiletý teenager Michael, nadšenec počítačových her, se seznámí s hitem virtuální reality zvaným Brainscan. Tahle nejnovější hračka slibuje jedinečný zážitek ve sféře strachu a hrůzy. Prostřednictvím programového "cédéčka" se Michael ocitne v temném domě, kde objeví spícího muže. Děsivá hra končí v okamžiku, když chlapec neznámého muže probodne. Michael, ohromený děsivou vizí, procitá do skutečného světa. Jako zanícený fanoušek hororů je uchvácen novou hrou. Jeho radost se ovšem okamžitě změní na strašné trauma, když se ve večerních televizních zprávách dozví o vraždě spícího muže v blízkém domě... (Intersonic)

aluna

Je to fakt dost úsměvný, leč atmosféra, osmdesátkovej béčkovej feeling v devadesátkovým filmu a super nechuťárny alá umírněnější Cronenberg vás vtáhnou do filmu jako ďábelsky komickej Trickster pařiče Michaela do smrtící hry. Námět je fajn, ztvárnění víceméně taky, je to zábava, a tak na detaily a předvídatelnost kašlu a Furlong...tomu jsem to věřila. "Death, death, death....part two." ()

J*A*S*M

Velmi příjemné překvapení. Ani nevím proč jsem čekal poloamatérský brak, místo toho jsem dostal příjemné (jakoby) osmdesátkové béčko. Jasně, je to spíš nenáročný horor pro mládež, totálně neškodný ... o nějaké "pure horror" atmosféře nemůže být řeč ... ale stejně jsem si to velmi užil. Zkrátka taková žánrová oddychovka, která by snad neměla nikoho urazit. Hlavní postava (mladý Furlong) je sympaťák a záporák Trickster taky (i když by mohl působit hrůzněji, je to spíš takový srandovní šáša :D). ()

JASON_X

Devadesátkově stylový mládežnický soft horror z velké množiny žánrově obdobných VHSkových béček. Pubertální rebelství, outsiderství, náklonnost k temnotě, horrorům a tvrdé muzice, PC hry s (tehdy) moderní technologií, pár vraždiček... Zní to možná dobře a pro spoustu diváků/pamětníků může být tenhle film svým způsobem kultovní záležitostí, ale mně vůbec nesedlo obsazení, takže na víc jak průměr ho nevidím. Protivný gej Furlong se svým protivným, gejsky afektovaným hláskem a se svým neméně stejně protivným gejským kámošem, mi lezli krkem až běda. Virtuální Trickster je šašek a ne démon. Kimberly má takovej nějakej divnej fejs... A démonicky charmantní policajt Langella tenhle nešťastnej casting nezachrání. ()

Koly

O tom, že kanadský horror na tom není jako český a že už delší dobu má vysokou kvalitu, myslím si, není pochyb. John Flynn natočil v roce 1994 dobrý, 80. léty načichlý "teenage" horror s Edwardem Furlongem v hlavní roli, kterého já osobně mám hodně rád a už jenom kvůli němu bych se na ten film dodíval do konce, ať už by to byla sebevětší sračka. Jenže jak už jsem naznačil výše, BRAINSCAN je kvalita. Nejde tu tak ani o gore detaily, ale spíš o atmosféru doplňovanou jednoduchým, ale skvělým hudebním motivem. Na plný počet nejdu, protože takový skvělý nápad, jakým scénář BRAINSCANu bezesporu je, šel dotáhnout ještě dál a kdyby se toho chopil dejme tomu třeba takový David Cronenberg (podobné téma zpracovává ve svém filmu eXistenZ), mohlo by to dopadnout ještě daleko líp. ()

PKD

Docela ok. Při šmírovaní jistého kolegy a jeho přídavků do filmotéky (zdravím Arnieho:) jsem si vzpoměl při pohledu na poster, že jsem v 90tkách kolem toho roky chodil ve videopůjčovně a...nic. No, rozhodně vím, že tehdá bych se u toho ukrutňácky nudil, takže je vlastně dobře, že jsem to shlédl až teď. Nyní k samotnému filmu. Ano, vskutku mohu souhlasiti, že to od pol. trochu připomínalo Videodrome (ovšem velmi dietní verze) a možná i ten Existenz, ale toho bych sem netahal. Pro mě osobně to je jakási asi výpověď/poučení/varování, že videohry s násilným obsahem jsou špatné a návykové.....aaaano, zabalené do hávu rádoby hororové béčkoviny. Nikoli bejkoviny. Též je pro mě trochu překvapující, že tu vidím většinou za 4, což u mě tedy nehrozí, neb tento film je na plné 3 a ani o chlup více. Ale co zaujalo nejvíce tak to, že Furlong 50% děje vypadal jako mladá Jodie Fosterová (jestli s tím má co dělati fakt, že jsem Jehňátka nahodil min. týden, netuším:) a skoro zanedbaná linka se sousedkou Kimberly, která občas dělá pro našeho Míšu necudnou módní přehlídku. A jak ke konci zvíme, ona to jeho šmírování (což obsahuje natáčení kamerou i foťák) vedla v patrnost (nestoudnice zrzavá jedna, vrrrr) a též má ve svém pokoji pěknou sbírku čb fotek s Michaelem, jak si povětšinou čte Fangorii, H znalci vědí.;-) Šprýmař pokud by se trochu upravil, tak bych řekl, že jde o hostovačku člena Rogues z Flashe. A jede po chlazených kachnách/kuřatech/husách z lednice, neřád. Bod za toho Alice Coopera skoro v životní velikosti na lednici, páč to jsem snad ještě neviděl. Efektů řečených speciálos, je zde minimum, takže nelze je nějak odsouditi či naopak. Zřejmě nejefektnější bylo Michaelovo splynutí (nikoli Duší, i když....) s Tricksterem, kde jinde než v pokoji Kimberly.;) Zde už zaúřadovaly tehdy nastupující CGI. Co mě ale vytáčelo, tak to asi každých 5min. zvonění či bouchání na dveře domu kde bydlí (a je celý děj sám doma) naše hl. postava, páč na to bych nepotřeboval žádný Scan Mozku či Mozkový Scan či MozkoScan a pozabíjel bych je všechny (krom frivolní sousedky pochopitelně) včetně toho vysoce otravného kámoše s tím zrzavým hárem (90tky byly fakt děs a zpětně díky tomu vypadají někteří jako oboupohlavní cosi, což je dnes velmi módní) který mi lezl na nervy již od 1.záběru na něj. Mezititulková scéna přequapilla, páč II. tohle nebylo zrovna tehdy běžné, jako např. u comicsovek dnes. Spíše bych to zde čekal na konci. Co se týče hudby, tak krom řízných songů zde moc scorečka nenajdete, kromě hl. motivu, který a to souhlasím s uživatelkou playboxquest, nedostanete ještě nějakou dobu z hlovy. Je zajímavý a rozhodně mi neva, že hraje ve filmu mnohokráte. A co se týče pointy? Nechal jsem se unášeti proudem vědomí (a sousedkou) a tudíž jsem ji nějak dopředu neodhadoval, což nic nemění na tom, že nijak nepřekvapila. Ale šlo by z toho vytřískati víc. Občas byla amosphéra skoro až snově halučinační (takový mini Donnie Darko či Shocker) a to já rád. A pak bych klidně dal flákanec ve stylu za 4. () (méně) (více)

• V oboch izbách, Kylea (Jamie Marsh) aj Kimberly (Amy Hargreaves), je plagát hudobného albumu Get a Grip od kapely Aerosmith. Na ňom bola skladba "Living on the Edge", v ktorej hudobnom videoklipe hral Furlong. (Real Tom Hardy)
  • Magazín Fangoria, v ktorom si Michael (Edward Furlong) a Kyle (Jamie Marsh) čítajú o hre, je skutočný. Jedná sa o číslo 95 publikované v auguste 1990. (Real Tom Hardy)
  • Skladba, ktorú si Trickster (T. Ryder Smith) pustí z CD nosiča, ktorý si aj sám priniesol, je "Welcome to this World" od skupiny Primus. (Real Tom Hardy)