Epizody(12)

Jeoffrey

Spy Classroom na mě působí jako takový kříženec mezi Princess Principal a Assassination Classroom, ale všechno, co jsem zde viděl, bylo v těch dvou uvedených seriálech uděláno lépe. On pro mě celý seriál moc nefunguje už v tom, že na to, aby to bylo špionážní drama s mladými dívkami, je to až moc cute girls doing cute things, nebo možná spíš příliš slice of (spy) life a tak se veškeré drama mezi tím vším rozmělňuje až se skoro ztrácí a nezachraňují to ani jednotlivé mise, kde už by mělo vysloveně o něco jít, protože ten pocit čehokoli intenzivního a silného i tady pro mě prostě chybí. No a k tomu, aby to fungovalo na nějaké rovině budování vztahů mezi učitelem a jeho žáky, tak jako třeba právě AC, tomu chybí lepší prokreslení charakterů, především samotného učitele a nějaká větší dějová a emocionální hloubka, zkrátka mnohem víc, než co tvůrci předvedli v posledních dílech s Grete. K tomu se autorům příliš nedaří prezentace některých zvratů, které nepůsobí překvapivě, ale spíš tak nějak hloupě, a tak třeba u věty „Nejlepší na nás je, že je nás 7 jako barev duhy, ale máme jedno tajemství – vlastně je nás 8...“ jsem měl zase jednou touhu praštit se hlavou o stůl. Na druhou stranu to ale není žádná tragédie, některé pasáže ke konci se i poměrně povedli, celkový feel seriálu je taky vlastně docela fajn, i když ten pocit, že je to jen slabší odvar a nevyladěný mix lepších seriálů, tam pro mě zůstává - a proto průměrných 5/10. ()

DaweForeman

Anime o špiónech ve fiktivním zasazení, které by technologicky zapadalo do období studené války. Jeden z master špiónů má za úkol vycvičit jednotku nových špiónů v podobě mladých holčin, které byly problematickými zvláštními případy na svých jednotlivých školách. Během krátkého časového úseku je musí vycvičit pro jeho následující naprosto nemožnou misi s velmi nízkou šancí na přežití. Hlavní špión je navíc až příliš velký génius, který není schopen řádně předat jakékoliv instrukce a tak to skupina holčin nebudeme mít s ním lehké. Obecně tohle anime nemá špatné téma, ale ono zpracování už je horší. Zaprvé hlavní mise je v počátečních dílech, kdyby člověk očekával, že nejdřív se nějak divák seznámí s postavami a jejich tréninkem a hlavní mise pak bude třešínkou na dortu. Autoři však zvolili opačný postup, kdy udělali menší úvod, pak hodili hlavní misi a pak teprve začali seznamovat s jednotlivými postavami, kdy se to mísilo ještě s postranními misemi a dalšími dobrodružstvími. Kdyby se anime neslo v duchu té části o ochraně jedné postavy před zabijákem v tom sídle, tak by to mělo trochu lepší kvalitu, než tohle ambientní cosi. Hlavní nedostatek je to, že je to příliš poklidné, kdy tomu chybí drama, což je u tohohle typu příběhu celkem zásadní. Po animační stránce je to pěkné a po hudební je to celkem slušné. ()