poster

Dům snů

 • Česko

  Náš vlastní dům

 • USA

  A Home of Our Own

Drama / Životopisný

USA, 1993, 100 min

Režie:

Tony Bill

Kamera:

Jean Lépine

Producenti:

Bill Borden, Dale Pollock

Střih:

Axel Hubert

Scénografie:

James L. Schoppe

Kostýmy:

Lynette Bernay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ***

  That no-good vagabond Irish Catholic son-of-a-bitch! 1) 45letá Kathy Batesová (matka) spolu s 16letým Edwardem Furlongem (nejstarší syn) představují nezlomného ducha amerických osadníků - jednu z nejzajímavějších vlastností, kterými Američané oplývají. I´ve heard that the greenback dollar isn´t the only way to get things done in this great country of ours. 2) Utažské Heber City, kde se film natáčel, je ve skutečnosti daleko příjemnější místo, než jak to ve filmu vypadá.(24.3.2015)

 • dANo
  ****

  Filmová dráma početnej rodiny, ktorá sa "vďaka" smrti otca ocitne na okraji spoločnosti, ale svojou nezlomnosťou a pozitívnym prístupom k životu a tvrdej práci si dokáže nájsť svoje miesto a hlavne svoj dom. Doslova by som mal napísať, že neublíži, ale ani nepoteší... Dobrý pocit som mal hlavne z hereckých výkonov Kathy Bates a Edwarda Furlonga, okrem nich už nikto nemal v scenári dostatočne veľa priestoru. Milý záver filmu sa do príbehu celkom hodil, takže som nakoniec zvážil nadpriemerné hodnotenie (75%).(19.1.2009)

 • HonzaSim
  *****

  Zajímavý snímek se silným příběhem. Naložit svojí velkou rodinu do auta a bez finančních prostředků jet hledat štěstí jinam, to potřebuje tuny odvahy. Film o chudé rodině, která neměla nic a od píky budovala svůj nový domov, to navíc bez otce. Mnoho scén a situací bylo opravdu k zamyšlení. I bez hereckých es působí Dům snů jako kvalitní drama. Tohle bych zařadil na seznam filmů, které by měl vidět každý. Možná bychom si více začali vážit toho co máme. SPOILER: Jedna z největších obav, které člověk může mít je, že jeho dům zachvátí plameny a příjde o všechno, co má. Ale ode dna se dá jen odrazit nahoru a nakonec díky tomu zlému můžeme později získat mnohem víc. Závěr mě celkem odboural a proto hodnocení přidám i poslední hvězdičku. 80%(6.8.2015)

 • kaylin
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale i když je tohle takové hodně přímočaré a je jasné, že se to z vás bude snažit vyždímat emoce, tak mě to prostě bavilo. Částečně proto, že Kathy Bates je prostě skvělá a neskutečně uvěřitelná, částečně i proto, že jsou skvělí dětští herci. Ten konec už nedávám, to je na mě moc happyendové, ale jinak mě film prostě dostal.(26.7.2016)

 • blackrain
  *****

  To bylo zase jednou konečně velmi vydařené drama, které mělo naprosto všechno, co v sobě tento žánr ukrývá. Kathy Bates hrála tak tvrdohlavou a tvrdou ženu, přesto jsem věřila, že je to jen slupka, jaká si obrana před vnějším světem a životem, který k její rodině nebyl zrovna fér. Je tu pár silných scén a za tu nejsilnější považuju tu, kde se "slaví" Vánoce. Ta mě málem rozbrečela. Stačilo se jen podívat do očí těch dětí. Vím, že byli chudí, ale i maličká drobnůstka by dokázala vyčarovat úsměv na jejich tvářích. Ale jak praví klasik, tak vše zlé je pro něco dobré. Také se na tenhle film podívám určitě znovu. Jen to nebude hned.(26.7.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace