Dům snů

Bill Borden, Dale Pollock

Axel Hubert

Kostýmy:

Lynette Bernay

To bylo zase jednou konečně velmi vydařené drama, které mělo naprosto všechno, co v sobě tento žánr ukrývá. Kathy Bates hrála tak tvrdohlavou a tvrdou ženu, přesto jsem věřila, že je to jen slupka, jaká si obrana před vnějším světem a životem, který k její rodině nebyl zrovna fér. Je tu pár silných scén a za tu nejsilnější považuju tu, kde se "slaví" Vánoce. Ta mě málem rozbrečela. Stačilo se jen podívat do očí těch dětí. Vím, že byli chudí, ale i maličká drobnůstka by dokázala vyčarovat úsměv na jejich tvářích. Ale jak praví klasik, tak vše zlé je pro něco dobré. Také se na tenhle film podívám určitě znovu. Jen to nebude hned.(26.7.2011)

Zajímavý snímek se silným příběhem. Naložit svojí velkou rodinu do auta a bez finančních prostředků jet hledat štěstí jinam, to potřebuje tuny odvahy. Film o chudé rodině, která neměla nic a od píky budovala svůj nový domov, to navíc bez otce. Mnoho scén a situací bylo opravdu k zamyšlení. I bez hereckých es působí Dům snů jako kvalitní drama. Tohle bych zařadil na seznam filmů, které by měl vidět každý. Možná bychom si více začali vážit toho co máme. SPOILER: Jedna z největších obav, které člověk může mít je, že jeho dům zachvátí plameny a příjde o všechno, co má. Ale ode dna se dá jen odrazit nahoru a nakonec díky tomu zlému můžeme později získat mnohem víc. Závěr mě celkem odboural a proto hodnocení přidám i poslední hvězdičku. 80%(6.8.2015)

Příjemné rodinné drama, které sice nenabízí nijak zvlášť originální příběh, ale z hlediska vyvolání emocí dokonale funguje. Kathy Bates je v roli osamocené, sedřené, avšak velmi hrdé až tvrdohlavé matky šesti dětí naprosto fenomenální. Nejde jen o to, že to není žádná sexbomba a působí tedy naprosto přirozeně, dokázala své postavě vdechnout patřičnou dávku citlivosti i tvrdosti, lásky i krutosti. Většinou ji litujeme, obdivujeme, občas bychom ji seřvali do bezvědomí:-). Přesvědčivý, perfektní výkon této herečky doplňuje v roli dospívajícího syna Edward Furlong, jehož hrdina v sobě má dostatek vzpurnosti, spratkovitosti i citlivosti a odpovědnosti, aby vzbuzoval jak pochopení a soucit, tak touhu dát mu chvílemi pár facek. Naopak trošku zamrzí patetický závěr filmu, ovšem snad ani největší cynik by těžce zkoušené rodině Laceyových nepřál konec, co by se o něco víc blížil realitě:-). Několik silných momentů z tohoto nadprůměrného dramatu zůstane zaručeně v paměti každému. 78%(19.1.2009)

That no-good vagabond Irish Catholic son-of-a-bitch! 1) 45letá Kathy Batesová (matka) spolu s 16letým Edwardem Furlongem (nejstarší syn) představují nezlomného ducha amerických osadníků - jednu z nejzajímavějších vlastností, kterými Američané oplývají. I´ve heard that the greenback dollar isn´t the only way to get things done in this great country of ours. 2) Utažské Heber City, kde se film natáčel, je ve skutečnosti daleko příjemnější místo, než jak to ve filmu vypadá.(24.3.2015)

Dlho ma žiaden film nepotešil tak, ako práve tento. Priam učebnicový príklad toho, ako sa točili filmy počiatkom 90tych rokov. Tá atmosféra, štýl režírovania a vyprávania príbehu, to je niečo čo v dnešných filmoch človek nevidí. Krásne prostredie, čarovne jemná pôsobivá hudba, skvelý casting a herecký výkon Kathy Bates. Pôsobivá rodinná dráma ktorá nevyniká len kvalitným scenárom ale aj všetkým ostatným. 90%(31.3.2009)