Blíží se Vánoce, v Evropě zuří 2. světová válka a nejednu americkou rodinu čekají neklidné svátky.  Snímek Na Vánoce budu doma se může pochlubit texturou obrazů amerického malíře a ilustrátora Normana Rockwella a atmosférou románu Williama Saroyana Lidská komedie. Snímek se odehrává v Rockportu ve státě Massachusetts (kde se tento televizní film také natáčel) v době 2. světové války. Hal Holbrook a Eva Marie Saint ztvárnili Josepha a Marthu Bundyovy, rodiče tří dospělých dětí, které jsou všechny nějakým způsobem angažovány v obraně země. Starší syn (Whip Hubley) je pilot bombardéru, který se má každou chvíli vrátit z války domů právě v době, kdy bude jeho žena (Courtney Cox) rodit. I jejich mladší syn (Jason Oliver) právě vstoupil do armády a má bojovat v Evropě, zatímco jejich dcera (Nancy Travis) pracuje ve zbrojovce a právě se seznámila s vojákem (Peter Gallagher). Snímek neobsahuje žádný nadbytečný moment, od přítomnosti dceřina přítele až po klíčový telegram z ministerstva války. Nečekejte žádné klišé, snímek totiž až úzkostlivě pečlivě zachycuje vánoční svátky roku 1944. Jde o ideální film pro sváteční atmosféru a nijak přitom nevadí, že jeho premiéra proběhla již o Vánocích roku 1988. (oficiální text distributora)

dobytek

V oficiálnim textu distributora se o filmu píše v superlativech. Myslel jsem si, že to bude film, kterej diváka nějak zasáhne nebo mu snad dokonce natrhne prdel. Taky jsem si přečet, že nemam čekat klišé a nadbytečný momenty... A můj dojem z filmu je, že je plnej klišé a nadbytečnejch momentů. Nejzajímavější na celym tomhle veledíle je asi účast Courtney Cox, která ve 24 letech vypadala mnohem hůř než ve 40 letech. 35% ()