Reklama

Reklama

Stalo se jedné noci

  • USA It Happened One Night (více)
Trailer
Romantický / Komedie / Dobrodružný / Road movie
USA, 1934, 105 min (Alternativní 101 min)

VOD (1)

Svéhlavá milionářská dcera a cynický reportér stavějí a bourají zdi Jericha... Romantická komedie Stalo se jedné noci patří dnes už do zlatého fondu světové kinematografie. Jednoduchý příběh zhýčkané milionářské dcery (Claudette Colbertová), která se na svém útěku od rodiny setkává s prostým reportérem (Clark Gable), překypoval vtipnými dialogy i přesnými sociálními postřehy, ale především nabídl v době vrcholící hospodářské krize divácky vděčné téma lásky, která zdolá navenek nepřekonatelné překážky třídních rozdílů. Jeho předlohou byla povídka "Noční autobus" Samuela Hopkinse Adamse, uveřejněná v srpnu 1933 ve známém časopisu Cosmopolitan. Film získal v historii poprvé všech pět hlavních Oscarů. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (150)

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1934.. Nato že nemám v láske romantické filmy a už vonkoncom nie romantické staršie filmy s tridsiatich rokov ma tento kúsok celkom zaujal. Boli tu príjemné, podarené vtipné scénky . Hlavne tá v autobuse a potom v moteloch. V ktorých došlo k stredom pohlaví a rôznorodých myslí medzi bohatou slečnou a obyčajným ale bystrím novinárom.. Ako som spomínal nato aký je to starý film sú tu vtipné momenty na ktorých sa zasmeje človek aj dneska napríklad pri stopovaní auta. Dalo by sa povedať že je to aktuálny film aj pre dnešnú dobu. Film končí Happyendom ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tak šíleně nezáživné, jak jenom pokus o romantickou komedii může být. Jakákoli ocenění jsou totálně mimo mísu. Mimo byli i páni akademičtí porotci, když nechají zvítězit nic neříkající romantickou komedii. Po 10 minutách sledování každý divák nepochybuje o tom, jak to celé skončí. Samozřejmě jsem neočekával, že mi od samé zábavy vybuchne bránice, ale alespoň jedenkrát, jsem se během filmu usmát chtěl. Obě postavy se mi během 10 minut naprosto znechutily a do konce stopáže jsem si k nim nenašel cestu. Naprosto prvoplánová sračka s nudným, předvídatelným a především (v době vzniku možná ještě ne), ale dnes již stotisíckrát ohraným příběhem (kopírky zasrané) o dvou existencích, které se k sobě vůbec v ničem nehodí, a přesto se do sebe bláznivě zamilují. Takže člověk 100 minut sleduje, jak se totálně uměle a zcela vykonstruovaně jakože dobírají a popichují, až nakonec jako zjistí, že se oba vlastně celou dobu hrozně moc milují. Celou stopáž mě neskutečně sralo, že se hlavní hrdina choval k hlavní hrdince, jako ke kusu hovna, i když to byla otravná ultrapíča, tak přeci jenom měla vaginu a považuji za jaksi nedůstojné s k majitelkám vagín chovat hnusně. Všichni se tu nad tím hrozně moc bavili, takže jsem zřejmě asi jen staromódní. Já jsem člověk, který cukr nesnese ani v kávě a tady ho na mě tvůrci sypali 105 minut celé pytle rovnou do huby. V podstatě celý děj je vykonstruován stylem "cukr a bič", spousta diváků na tomto principu zřejmě vyrůstala, takže si našli ve snímku takové zalíbení. Zejména z počátku filmu jsem neskutečně trpěl. Obě dvě hlavní vykonstruované role jsou napsány naprosto debilně a něco tak debilního není možné zahrát důstojně, ani kdyby se Gable a Colbert přetrhli. Tohle nebyly postavy s plnohodnotnými charaktery, to byli dva nastrčení povrchní panáčci zaujímající ploché předepsané postoje. A podle toho to také vypadalo. Bylo to laciné i na svoji dobu. Zajímalo by mě, jakého kreténa vůbec poprvé napadlo podřadný žánr romantických komedií oceňovat. Osobně považuji čas strávený ve společnosti této nudírny za čas ztracený. Zase a znovu jsem si potvrdil, že tohle ani vzdáleně není mým šálkem kávy. Asi pochopím, že se snímek tu a tam tento film nějaké ženě zalíbí, ale pokud si najde obdivovatele i v pánských řadách, tak by se dotyční pánové měli prudce zamyslet nad svojí orientací. Slabá pohasínající hvězda. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Od Franca jsem viděl zatím dva filmy - It's a Wonderful Life a Mr. Smith Goes to Washington - a oba se mi líbily. A proto jsem se na It Happened One Night dost těšil. A teď nevím, jestli nedám plný počet proto, že se mi asi od prostředku filmu předbíhaly titulky, nebo proto, že tohle prostě bylo o něco slabší, než výše zmíněné filmy. Nechápejte mě špatně, najde se tu pár scén, které mají onu "caprovskou" atmosféru (zpěv v autobuse, konec), ale pár míst mi přišlo zbytečně moc natahovaných. Na druhou stranu, Clark Gable i Claudette Colbert hráli skvěle a já se více méně nenudil a to je důvod, proč si jednou, po nějaké době, tenhle snímek opět dám (tentokrát s pasujícími titulky, ovšem :-)) a pak uvidím. Zatím 80 %. ()

Toj 

všechny recenze uživatele

Frank Capra točí filmy, které v sobě mají něco zvláštního. Děj se zdá na první pohled banální, klišovitý a navíc je tu příliš sentimentu. Ovšem když se člověk zamyslí, tak si uvědomí, že se jedná o velmi rafinovaný počin. Ve skutečnosti se film naopak klišé vyhýbá a charaktery jsou ve své ujetosti relativně originální (fantastická postava Clarka Gabla!). U komedie podobného typu by se dalo čekat (a v současnosti se to i stává!), že člověk zná výchozí situaci, je mu zřejmé, jak to dopadne a tudíž sledování filmu je nepříjemné utrpení, kdy divák předvídá šablonovité peripetie na cestě z bodu A do bodu B. To ovšem není případ tohoto filmu, protože právě ta cesta (metaforická, ale i skutečná) funguje velmi nápaditě a nelze tomu upřít ani jistou dávku inteligence. Co se mi na filmu velmi líbilo je lidskost a inteligence u vedlejších postav, které se z počátku jeví jenom jako komplikovatelé děje (otec a vydavatel). ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vyborny film od reziserskeho velikana, akym Capra nepochybne bol. Milionarska dcerka Claudette Kolbert je na uteku, a nasleduje ju novinar v podani Clarka Gable-a /Gone with the wind, Run silent, Run Deep/. Obaja - aj Gable aj Claudette Kolbert vedeli hrat, ba dokonca Gable dostal Oscara za film. No a mne ako diviakovi ostava len jedno : sadnut na prdel a nechat sa unasat krasnou filmovou jazdou s doslova vybornou reziou : 100 % ()

Galerie (56)

Zajímavosti (24)

  • Poté, co Claudette Colbert skončila práci na filmu, svým přátelům se na vánočním večírku svěřila: "Jsem ráda, že jsem tady. Právě jsem dokončila natáčení nejhoršího filmu roku." (Babous)
  • Herec Robert Montgomery měl původně hrát hlavní roli, ale odmítl se tím, že jde o "nejhorší scénář, co kdy viděl". (Terva)
  • Film proslul ve své době i "eroticky" odvážnými scénami. Konkrétně jde o moment, kdy Ellie (Claudette Colbert) zastaví auto za pomoci své odhalené nožky, a dále o scénu, v níž si Peter (Clark Gable) svlékne košili a nemá pod ní nátělník. To údajně zapříčinilo, že spousta amerických mužů přestala nosit nátělníky. (Cimr)

Reklama

Reklama