Andrea Sanvicente Fernándezová (LUCERO) je mladá, inteligentná a schopná advokátka. Jej zmysel pre spravodlivosť a právo ju zamestnáva obetavou obranou bezmocných. So svojou mladšou sestrou Ginou žije v rodine tety Zulemy Fernández de Sanchézovej (SILVIA PASQUELOVÁ) a strýka Anselma, pretože rodičia údajne zomreli pri nehode. Andrea sa zaľúbi do Ramira Galindo Suáreza (MAURICIO ISLAS), muža z vyšších kruhov, ale ich ľúbostný vzťah čelí veľkým prekážkam nesúhlasu Ramirovho otca, ako aj intrigám a klamstvám Ramirovej bývalej priateľky. Andrea a Ramiro nakoniec prekážky prekonajú a vezmú sa, ale osud pre nich pripravil ďalší zvrat. Ešte počas svadobnej cesty Ramiro náhle zomiera a zanechá Andreu v hlbokej osamotenosti. Ako veľmi mladá vdova sa musí zrazu vysporiadať s osudom celkom odlišným od toho, ktorý si ešte pred nedávnom vysnívala. Vrhne sa preto do práce a nachádza útočisko v štúdiu na právnickej fakulte. S Ramirom pochovala aj všetku nádej na lásku. Hoci už nevyhľadáva žiadne známosti, do je života zrazu zasiahnu dvaja odlišní muži Eduardo Rivadeneira del Encino (JORGE SALINAS) a Mauricio Rodríguez Calderón (JAIME CAMIL). Ale ani jeden z nich jej nie je osudom predurčený... (oficiální text distributora)

• Natáčelo se v Ciudad de México. Několik málo scén pak bylo nafilmováno v Las Vegas (USA). (fiLLthe3DD)
  • Televizní stanice Televisa nebyla spokojena se sledovaností a seriál byl ukončen dřív, než se původně zamýšlelo – původně bylo v plánu natočit více než 110 epizod, nakonec jich má telenovela „jen“ 90. (fiLLthe3DD)
  • Herečka a zpěvačka Lucero (Andrea) nazpívala k seriálu úvodní znělku – ta nese stejný název jako telenovela, tedy „Mi destino eres tu“ a byla součástí zpěvaččina alba „Mi Destino“. (fiLLthe3DD)