V moci posedlosti

Malice

Krimi / Thriller

Kanada / USA, 1993, 107 min

• Maq

Tohle je jedna z těch detektivek, kde se autorovi podaří slátat zajímavou zápletku, nicméně důsledně setrvává v tradičních pravidlech žánru. Čímž mám na mysli, že je to rébus s pevně stanoveným počtem proměnných a má jasné řešení. --- Dávám přednost detektivkám modernějším, kde vstupuje do hry lidská blbost a náhoda.(28.9.2015)

Nechápu to nízké hodnocení. Mě se tato moderní noirová podívaná líbila! Dobří herci, zajímavá zápletka s vrahem, která však nemá moc prostoru. Defakto, kdyby ve filmu nebyla, nic by se nestalo, až na to, že bychom si neužili chvíli slávy začínající Gwyneth Paltrow. Druhá "podvodová" zápletka je vystavěna postupně, dokáže člověka vtáhnout a rozhodně nenudí. Celkově mě film bavil, utekl jako voda a já si ho užil a to přesně od filmu očekávám. Nějakou přidanou hodnotu tady asi nehledejte a moc nad tímto komentářem nehloubejte. 70-75%.(3.10.2015)

Jeden z podařených thrillerů, kde pojem "rodina" dostává na frak a "chamtivost" vystrčí drápy. Ale pozor, role lovce a kořisti nikdy není rozdělena striktně. Stačí málo z obávaného predátora se stává housenka napospas vydaná rannímu ptactvu. Jen je škoda, že Tobina Bella zde nevyužili trochu déle a nezamotali ho do hlavní dějové linie.(22.10.2010)

Líbila se mi dějová linie příběhu, neseděla mi zápletka s vraždami mladých dívek, spíše narušovala hlavní pointu příběhu. Tracy v podání Nicole Kidman jsem její hru věřila a zaujala mě v jedné z jejích prvních výrazných rolí. Alec Baldwin mě lezl neuvěřitelně na nervy, podle mého soudu v tomto filmu nejlépe zahrál Bill Pullman - a to svou změnu z naivního manžela ve spravedlnost a čest hájícího chlápka. Je to něco mezi 3 a 4*, tak 70%, spíš 69.(8.8.2008)

Možný SPOILER! Snímok, ktorý začne onak a skončí inak. Tá vedľajšia, takmer nepatrná línia o vrahovi, do filmu vôbec nezapadá a pôsobí skôr ako komerčná prestávka počas sledovania. Dôvod jej zapasovania mi je stále nejasný. Žeby slabý a predvídateľný scenár? Ešteže sa to poslednú polhodinku riadne rozbehne, aj keď nie originálne a spraví z tohto vyvetraného thrilleru sledovateľný snímok.(3.3.2017)