V moci posedlosti

V moci posadnutosti

Malice

Krimi / Thriller

Kanada / USA, 1993, 107 min

Nicole Kidman som ako herečku nemal rád. Zvlášť po boku Toma Cruisea, alebo v komédiách, či akčných filmoch. Musím však povedať, že v drámach si získava moju priazeň. Aj keď jej herectvo v "The Others" v tomto filme ani zďaleka nedosahuje, možno povedať, že zahrala poriadnu mrchu v moci posadnutosti. Chcel by som napísať aj viac, ale všetko ostatné by bol spoiler.(7.1.2004)

Z dnešního pohledu zcela průměrný thriller, kterému samozřejmě ubírá na kvalitě také příšerný český dabing. Dívala jsem se především kvůli Nicole, jejíž výkon ale nestojí za moc. Naštěstí mužská část obsazení, především Baldwin a Pullman, to aspoň trochu vyrovnává. Celkově není zápletka vůbec špatná, některé scény jsou ale zbytečně dlouhé a má to pomalý rozjezd. Snad kdyby se Jerry Goldsmithovi povedla hudba tak, jako ve většině jiných filmů, bylo by to i na čtyři hvězdičky... Takhle si člověk u úvodních titulků říká, jestli si nestáhl špatný film a nebude koukat na další vánočně laděné a možná trochu strašidelnější Sám doma.(22.6.2012)

Na druhé shlédnutí se mi to líbilo mnohem víc. Ukecané, ale ne nezáživné. Výborné herecké obsazení, nádherná Nicole Kidman, dokonalý Alec Baldwin a vynikající Bill Pullman rozehrávají skvělé drama. Na poprvé jsem od toho očekával asi více, nějakou akci apod., jenže to se nekoná a film mě vypadl z hlavy i když už tenkrát se mi líbil.(9.10.2012)

Jeden z podařených thrillerů, kde pojem "rodina" dostává na frak a "chamtivost" vystrčí drápy. Ale pozor, role lovce a kořisti nikdy není rozdělena striktně. Stačí málo z obávaného predátora se stává housenka napospas vydaná rannímu ptactvu. Jen je škoda, že Tobina Bella zde nevyužili trochu déle a nezamotali ho do hlavní dějové linie.(22.10.2010)

Jo co na to říct. Ženské dokážou být pěkné svině!!! Průměrný krimi thriller má však hodně nevyvážený děj, několik příběhových zvratů a místy poněkud sterilní atmosféru. To však neznamená, že by se tu nebylo na co dívat. Nicole Kidman byla za mlada pořádný kus ( samozřejmě i teď by stála za hřích) a diváky zde okouzlí nejen svým tělem, ale i ďábelským výkonem. No a v neposlední řadě Jerry Goldsmith stvořil další velice solidní hudební doprovod, který vám polaská vaše sluchové ústrojí. 50%(28.8.2016)