poster

Život je krásný

 • USA

  It's a Wonderful Life

 • Slovensko

  Život je krásny

 • Velká Británie

  It's a Wonderful Life

 • Austrálie

  It's a Wonderful Life

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Režie:

Frank Capra

Hrají:

James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore, Thomas Mitchell, Henry Travers, Beulah Bondi, Frank Faylen, Ward Bond, Gloria Grahame, H.B. Warner, Samuel S. Hinds, Mary Treen, Frank Albertson, Virginia Patton, Ray Walker, Ellen Corby, Marian Carr, Ernie Adams, J. Farrell MacDonald, Sheldon Leonard, Lane Chandler, Charles Sullivan, Mike Lally, Moroni Olsen, Max Wagner, Dick Elliott, Al Bridge, Sam Ash, Stanley Andrews, Charles Halton, Brick Sullivan, Charles C. Wilson, Wilbur Mack, Frank Fenton, Harry Holman, Milton Kibbee, John Indrisano, Lillian Randolph, Charles Lane, Charles Williams, Sarah Edwards, William Edmunds, Argentina Brunetti, Frank Hagney, Edward Keane, Frank O'Connor, Brooks Benedict, Bert Moorhouse, Jack Cheatham, Sam Flint, Almira Sessions, Mark Roberts, Harry Cheshire, Tom Fadden, Eddie Kane, Todd Karns, Edward Clark, Garry Owen, Suzanne Ridgway, Charles Meakin, Karolyn Grimes, Larry Wheat, Constantine Romanoff, Carl 'Alfalfa' Switzer, Eddie Fetherson, Georgie Nokes, Joseph E. Bernard, Arthur Stuart Hull, Herbert Heywood, Franklin Parker, Tom Coleman, Herschel Graham, Jack Lomas, Jeanine Ann Roose, Carol Coombs, Ronnie Ralph, Danny Mummert, Jean Acker, Philip Morris, Netta Packer

Producenti:

Frank Capra

Kostýmy:

Edward Stevenson
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (391)

 • golfista
  *****

  Ve čtyřicátých letech vznikly v Americe opravdové klenoty, a tenhle film rozhodně patří mezi ně. Doba, kdy se točily filmy hlavně kvůli skvělým lidským příběhům a "boxoffice" byl až na druhém místě. Tehdy mohli vzniknout filmy jako je tenhle - filmy které pohladí na duši a které (pokud nemáte srdce z kamene) jsou schopny vyvolat ty nejsilnější emoce. Nezapomenutelný snímek ! ... P.S. Tuhle klasiku jsem si sehnal (horko těžko) bohužel až teď (podzim 2007). To úsilí za to stálo :)(16.10.2007)

 • Douglas
  *****

  Propracovaný, brilantně napsaný a stylisticky natočený film. Takřka dvou a čtvrt hodinové vyprávění s precizním kauzálním propojením všech prvků, v němž rána stíhá ránu a každý okamžik má své pevné místo v organizaci filmu. Život je krásný vlastně vůbec není tak "krásný" a "kladný", jak se tvrdí. Naopak jde o relativně depresivní dílo o tom, že naděje jsou falešné iluze a že pokud máte být skutečně dobrým člověkem, musíte obětovat vlastní sny. Frank Capra představuje fikční svět, kde s poctivostí nejen nedojdete nejdál, ale nedojdete skoro nikam a jediným zadostiučiněním může být poznání, že bez vás by byl daleko horším místem. Navíc se do té doby nikdo neodvážil spojit příběh o síle rodiny a amerického maloměsta s nejtemnějšími vizemi filmů noir, přičemž se během jedné půl hodiny poruší mnohá klasická narativní pravidla. Konec je sice šťastný... ale současně zatraceně ironický. PS: Film existuje i ve zrůdné kolorované verzi (střílet!), která je devátým kruhem pekla de facto vždy - ale v tomto případě navíc zásadním způsobem deformuje stylistické strategie v celku filmové formy, takže rozhodně doporučuji vidět jen původní černobílou podobu.(3.5.2005)

 • Houdini
  *****

  NFR 1990, Oscar 5 nominací: Nejlepší film, Režie, Herec HR - James Stewart, Střih, Zvuk(28.3.2004)

 • Matty
  *****

  Kdykoliv slyším zazvonění, vzpomenu si... . 95%(28.11.2007)

 • Radyo
  *****

  James Stewart je tak kouzelně kladný, že by si ho člověk nejraději koupil domů, aby z něj kus té ohromující kladnosti nasál. Děj je půvabně roztomilý s několika smutnějšími scénami, ale nikdo se nemusí bát nějakých "nepříjemností", je to přece americký film. :) Po shlédnutí tohoto rozkošného díla se asi každému na nějakou krátkou chvíli začne zdát, že je život opravdu krásný. Horší je, když se pak z toho snu probere do současné životní reality.(24.8.2002)

 • T2
  *****

  Rozpočet $3,180,000Tržby USA $6,600,000Tržby Celosvetovo $7,700,000Tržby za predaj DVD v USA $61,513,907 //počet predaných kusov 5,301,054__Úžasný film, ktorý má nadrozmernú tému!__ /100%/(21.8.2009)

 • gouryella
  ***

  Ja vam vazne nevim, kazdej to povazuje za klasiku (asi to tak i bude), ale me se to proste zda strasne pomale, nudne.(23.5.2002)

 • Renton
  ****

  Scénář: Frances Goodrich, Albert Hackett, Frank Capra .. Bezesporu krásné..(20.10.2007)

 • Adrian
  *****

  Nadherny Vianocny pribeh "vianocnejsi" ako samotny Santa Claus...(26.7.2004)

 • Radek99
  *****

  Krásný a dojemný pohádkový příběh. Kdykoliv zazvoní zvonek, nějaký anděl dostane křídla. Vánoce podle klasického Hollywoodu a Franka Capry...(27.12.2019)

 • Nathalie
  ****

  Capra je filmové dvojče Charlese Dickensem se všemi klady a zápory, stejně jako je Life is beautiful zrcadlem Christmas Carol.(15.2.2008)

 • novoten
  ****

  Tenhle film není bez chyby. Ve druhé polovině se komplikace hlavního hrdiny až příliš začnou natahovat a závěrečná procházka s andělem neskutečně irituje tím, že George ani po x-té názorné ukázce své hypotetické neexistence nedokáže pochopit, která bije. Jenže o tom Caprova vánočně rodinná oslava života není. Není o detailech, není o tom, že bude divák studovat příběh. Je to jenom o tom, že stojí za to žít, mít někoho rád a i přes nutnost vzdát se svých životních snů se nezastavovat ve snaze o cokoliv. Je zvláštní shoda náhod, že jsem film pustil právě v náladě, kdy se mi zdálo, že osobní, studijní i jakákoli jiná situace je prostě špatná a oproti mým libovolným dřívějším problémům mě žádný film nedokáže rozptýlit. A právě Život je krásný ve mě něco probudil. Ten pocit, že právě ve chvílích, kdy si myslíme, že nemůže být hůř, může blízko nás být třeba právě naše životní štěstí.(19.5.2007)

 • Oskar
  *****

  Zvláštní případ filmu, kterému musíte dát víc šancí, abyste si ho zamilovali. To, že patří v USA k nedílným atributům vánočního vysílání, je trochu matoucí. Je třeba vzít v úvahu, že v kinech to byl málem propadák a rodinným stříbrem se stal až s opakovanými televizními reprízami. Inu, tak se zrodil nejeden hit. ;-) Ale k samotnému filmu: Capra opět natočil sentimentální pohádku se sociálněkritickým podhoubím a záleží na vás, jestli něco tak sladkého snesete. Zápletka nutkavě připomíná Dickensovu Vánoční koledu (kterou mám osobně dost rád) a o Jamesi Stewartovi se nedá napsat nic výstižnějšího, než napsal kolega Radyo. Tak. Jestli jste dočetli až sem a ještě nezvracíte, tak jděte do toho. Mohlo by se vám to líbit. 90 %(20.2.2003)

 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Film o slastech i strastech života, který mne nejdříve pomalu rozehříval komediálně - dramatickými scénami jako tančení charlestonu s pádem do bazénu či laškování s dívkou bez županu ukrytou v keři hortensií, aby rozzářil moji duši a v závěrečné vánoční katarzi mne dojal k slzám a k nadšení. Díky, pánové Capro a Stewarte. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LJfZaT8ncYk(17.10.2011)

 • Kulmon
  *****

  Život je krásný a tenhle film taky. Pokud si chcete spravit náladu a trochu se povznést nad běžné denní starosti, tak nemůžete udělat lépe než si pustit tento skvost. Již od samého počátku je jasné, že se jedná o filmový kousek zcela ojedinělý, který si zaslouží plné hodnocení. James Stewart je zde sympaťák každým coulem, který Vás nutně dostane. Jeho životní krédo je přitom na trochu podivné. Abyste se učinili šťastným, obětujte sám sebe!(10.5.2009)

 • EdaS
  *****

  Nejhezčí vánoční film vůbec. A dnes mi přišel obzvlášť k chuti. http://25fps.cz/clanek/nazev:krasna-vanocni-deprese(19.12.2009)

 • H34D
  ****

  Tento snímek rozhodně není celou dobu striktně pozitivní komedií, naopak je zajímavý tím, jak dokáže do romantické komedie nenásilně přimíchat nadčasová životní moudra o člověku a penezích a jak krásně plynule (!) na 20 minut dokonce komedii úplně opustí a v závěru se k ní zase vrátí. Snad více než kde jinde zde platí "konec dobrý, všechno dobré" a ve výsledku přeci jen Život je krásný ukáže, že život JE krásný, pokud se na něj díváme z toho správného úhlu... It's a Wonderful Life dokáže efektivně zvednout náladu a předat divákovi značnou dávku optimismu a naděje. Na svou dobu se jedná o velice nadčasový a inspirativní film, proto přestože na plné hodnocení to prostě necítím (za což si zasloužím pohlavek), značně jej respektuji (za což si zasloužím pohlazení). 8/10(23.12.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Neskutečně pozitivní snímek, ve kterém dobračisku se sebevražedným nápadem omlátí anděl všechny jeho dobré skutky o hlavu tak nekompromisně, až se mu v ní rozsvítí. Něco tak naivně lidského už v dnešní době snad ani nelze natočit.(4.8.2011)

 • Djoker
  ****

  Celé kouzlo této filmové legendy tkví v tom, že i v nejzarytějším pesimistovi dokáže vydolovat chuť do života na několik měsíců dopředu a také víru v to, že všude kolem nejsou jen ziskuchtivé svině, jejichž smyslem života je potopit ten váš. Možná se to nezdá, ale není to málo. Při závěrečné katarzi navíc slušně mrazí z toho, že ve 40. letech řešili úplně ty samé problémy, které máme teď my, ale stejně jsme suverénně najeli na stejně nemocný systém jako v té době Spojené státy, i když lék stále nikdo nenašel. Už jen proto se jedná o nadčasové dílo.(25.12.2014)

 • brit84
  *****

  Po dlouhé době film, který mě dokázal pohladit i na duši. Krásné drama s prvky komedie, které mimo jiné vypráví o tom, co by se stalo, kdyby jste najednou neexistoval a vaše činy nemohly ovlivnit chod světa.(10.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20