Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu. (oficiální text distributora)

POMO

Svého času velký hollywoodský propadák. Vysokorozpočtová koprodukce Paramountu a Disneyho, s borcem Altmanem na režijní židli. Tvůrcům se obdivuhodně povedlo přetavit vizáž, mluvu i gestikulaci z animovaných postaviček do herců. Ale neudělalo je to sympatickými ani pohádkově hravými. Vizuálně i chováním jsou spíše nelíbiví. Stejně jako muzikálové písně. Možná to chtělo “rodinnějšího” režiséra jako Spielberg, tvůrce s citem pro pohádkové kouzlo a dětské vnímání světa. A možná by to nevylepšil ani on. ()

Tosim

Je pravda, že natočení filmu o Pepkovi námořníkovi bych od Roberta Altmana nečekal, je také pravda, že je Robin Williams v titulní roli neodolatelný a Shelley Duvall je pěkná Oliva, ale film často ztrácí dech... ()

JFL

Burleskní muzikál Pepek námořník (1980) v režii Roberta Altmana a v hlavní roli s Robinem Williamsem byl jednou ze dvou vzácných koprodukcí studií Disney a Paramount (tou druhou byl fenomenální "Drakobijce"). Spadá do tzv. temného období Disneyho studia, které je v oficiální historiografii démonizované, protože tehdejší šéf Ron W. Miller svým směřováním odklonil studio od jeho dodnes vyzdvihovaných hodnot. Ale stejně jako ostatní projekty vzniklé pod jeho jménem také "Pepek" představuje výsostně osobité a ambiciózní dílo i nedoceněný, i když bizarní klenot. Podobně také podle úzkoprsých vykladačů Altmanovy filmografie bývá tento okázale fantasmagorický projekt považovaný za přešlap či zakázkovou nádeničinu. Přitom se jedná o unikátní pokus do hraného formátu převést cartoonový svět, a to s jeho charakteristickou rytmickou dynamikou, vizuální chaotičností, nonsensovou logikou i fyzickou elastičností postav. Při bližším pohledu navíc vyprávění, které divákům představuje nejen titulního hrdinu, ale celé námořnické město s všemožnými ulítlými figurkami, působí jako rozjařile absurdní parafráze Altmanových ikonických mozaik tragikomických lidských osudů. Podobně jako v raném skvostu "Brewster McCloud" zde Altman dává na odiv svou opomíjenou komediální stránku, ale také svou podvratnost vůči klasickým hollywoodským formátům, zde v čele s burleskou, muzikálem i kostýmními velkoprodukcemi. Není náhodou, že Paul Thomas Anderson, coby velký obdivovatel Altmana, zapracoval nádhernou poklonu "Pepkovi námořníkovi" do svého podobně polarizujícího skvostu "Opilí láskou" (Punch-Drunk Love, 2002). ()

Pedestrian

Mimózní, ale díky tomu roztomile guilty pleasure. Robert Altman vdechl městečku Sweethaven a jeho obyvatelům život, který je úplně mimo realitu. :) Pepek jede! ()

dopitak

Hvězdička je za tu vesničku, kterou dodnes udržují na Maltě a letos jsem ji navštívil. Film je naprostá hovadina, které jsem dal šanci asi pětkrát. Anglicky, v dabingu, všechno málo platné. ()

HellFire

V podstatě vše, co bych čekal od filmu z Disneyho produkce 80. let. Pepek námořník v podání Robina Williamse je zde další z řady zvláštních postaviček, za začátku poměrně hojně upozaděné neustále mluvícími vedlejšími postavami. Je patrné, že v roce vzniku tohoto muzikálu nebyl Williams tak velkou filmovou hvězdou, jinak by zcela nepochybně dostal více prostoru. Jeho verze Pepka je svázána scénářem více, než by se pro komedianta takového ražení patřilo. Film je doprovázen hodně písněmi, přeci jenom se jedná o muzikál, a i když nejsem příznivcem scének se zpěvem, zde jsou řešeny velmi elegantně – na plátně se neustále něco děje: postavy na pozadí nejsou jen hluchou výplní, ale slouží jako zdroj smíchu pro pozorné diváky. Pomáhá také chytlavost mnoha písní. V porovnání s nechutným moderním pojetím Disneyho filmů, které využívají ve větší než únosné míře počítačové efekty a parazitují na úspěchu svých animovaných předchůdců, je Pepek námořník pěkná podívaná. Navíc z každého záběru sálá zapálení pro věc, ne jen snaha vydělat co nejvíce doláčů. Co je však přímo ubíjející, je však hodně přetažená stopáž a natahování scének, kdy jsem měl každou chvíli nutkání film vypnout. Nepomáhá ani místy přehnaná snaha postav vypadat jako jejich kreslené předlohy, spíše je to na škodu. ()

codeas

Seriál byl tak výborný, že musel nastat okamžik vzniku i hraného filmu. Bohužel tento pokus nedopadl nikterak dobře. Barvy nejsou syté a celé prostředí je prazvláštní.. ()

Gary

Nic zázračného. Ještě, že je film dost krátký a poměrně rychle uteče. Postrádá pořádnou dějovou linii a skáká z jednoho tématu do druhého. Něco, jako by byl slepený z několika epizod, jako např.: Pepek hledá otce, Nevyužívat dítě k hazardním hrám, či neposmívat se. Ovšem Robin Williams ujde a Shelley Duvall jsem nikdy příliš rád neměl. Nu což. Alespoň je tu ten Bluto v podání Šimona alias Paul L. Smithe. ()

BoPo

Čo sa týka vizuálneho oživenia animovaného sveta, tak na rok 1980, vychytané. Chýba tomu však hravosť, zábavnosť. Ako keby dospelák prerozprával rozprávku iným dospelákom. Vynechá nadbytočné citoslovcia a postavy odprezentuje len v zásadných rysoch. Na adaptáciu detskej záležitosti primálo pojašené. ()

Dale

Sfilmovať animované kraťasy do celovečerného hraného filmu je blbý nápad a tomu zodpovedá aj výsledok. Dej je rovnako nulový, no vďaka takmer dvojhodinovej stopáži je to jedna obrovská rozťahaná nuda, navyše to na rozdiel od animákov vôbec nie je vtipné. Aspoň výzor postavičiek je vydarený, ale to je všetko. ()

corpsy

V histórii kinematografie nájdeme spústu projektov, ktoré na počiatku svojho vzniku vyzerajú, ako komerčná a umelecká tutovka. Oceňovaný režisér si zoberie pod svoju taktovku megapopulárnu predlohu, zapriahne talentovaných a rovnako populárnych hercov, dostane viac ako štedrý rozpočet a štúdio sa môže po premiére už len tešiť na spústu zlaťákov. Už pri natáčaní muselo byť zúčastneným jasné, že to nebude ono. A môže za to hlavne ( ale nielen ) scenárista, ktorý napísal nehumornú frašku, bez nejakej výraznejšej akcie či zapamätania hodnej scény. Režisér, tak už potom môže robiť zázraky, z blata sa hrad nepostaví ( ešte možno keby sa réžie chopil niekto s väčším zmyslom pre dobrodružstvo ). Potešenie pre prvú signálnu sústavu, ale totálne umelecké fiasko. ()

kaylin

Ano, na začátku sice přišla trocha nostalgie, když se ozvala úvodní znělka seriálu, který jsem měl jako dítě rád, ale jakmile se objevili herci, už to šlo do kopru. On je Robin Williams skvělý a skvěle tu postavu vytvořil. Shelley Duvall je neméně výborná, ale k čemu to je, když se na to ty dvě hodiny prostě nedá dívat? Je to pitomé, je to navíc muzikál, a o to horší je, že se to strašně moc snaží o podobu s kreslenou postavou, stejně jako o to, aby se tam toho stalo strašně moc. Strašně moc se stane, ale už si stejně přejete, aby to skončilo. ()

Tony.cs

Už tak špatný film sráží totálně ke dnu naprosto zpackaný dubbing. Horší jsem snad neslyšel. Zvukaře bych vyhodil. Ale to i zvukaře filmu samotného. Originální zvuk nebyl o moc lepší ()

Nach

Nesympatická pohádka, která ač vizuálem připomíná hraný animák, tak jeho charisma postrádá jako šnek ulitu, nebo želva krunýř. Zamrzí to obzvlášť, když vidím tu bohatou výpravu, skvělé kostýmy i masky. Ovšem k čemu to, když k hrdinům si nedokážete vybudovat žádný vztah a příběh je tak prostý, až je hloupý. To samé pak jde říci i o písničkách. Kromě posledního jen bída a děs. Ty dvě slunce dávám s přivřeným okem. 50% ()

sator

Úlet..a odflinknutý dabing kdy všechny písně v angličtině a bez titulků , navíc si myslím že film je pro děti, Erasmus se nevyznamenal... ()

eye candy

pepka mam rad, r.williamse mam rad, s duvall jako by olive z oka a ucha vypadla ale tenhle film je fakt desnej. Neni to zabavny neni to srandovni je to hrozne depresivni a pro me osobne je to film ktery hazu do cerneho pytle pac nez se na altmanova pepka muset divat znova, pudu radej koukat na random pepka nekam do nonstopu ()