Pepek námořník

Popeye

Dobrodružný / Komedie / Muzikál

USA, 1980, 114 min

• eye candy

pepka mam rad, r.williamse mam rad, s duvall jako by olive z oka a ucha vypadla ale tenhle film je fakt desnej. Neni to zabavny neni to srandovni je to hrozne depresivni a pro me osobne je to film ktery hazu do cerneho pytle pac nez se na altmanova pepka muset divat znova, pudu radej koukat na random pepka nekam do nonstopu(28.10.2005)

• kaylin

Ano, na začátku sice přišla trocha nostalgie, když se ozvala úvodní znělka seriálu, který jsem měl jako dítě rád, ale jakmile se objevili herci, už to šlo do kopru. On je Robin Williams skvělý a skvěle tu postavu vytvořil. Shelley Duvall je neméně výborná, ale k čemu to je, když se na to ty dvě hodiny prostě nedá dívat? Je to pitomé, je to navíc muzikál, a o to horší je, že se to strašně moc snaží o podobu s kreslenou postavou, stejně jako o to, aby se tam toho stalo strašně moc. Strašně moc se stane, ale už si stejně přejete, aby to skončilo.(9.1.2015)

V histórii kinematografie nájdeme spústu projektov, ktoré na počiatku svojho vzniku vyzerajú, ako komerčná a umelecká tutovka. Oceňovaný režisér si zoberie pod svoju taktovku megapopulárnu predlohu, zapriahne talentovaných a rovnako populárnych hercov, dostane viac ako štedrý rozpočet a štúdio sa môže po premiére už len tešiť na spústu zlaťákov. Už pri natáčaní muselo byť zúčastneným jasné, že to nebude ono. A môže za to hlavne ( ale nielen ) scenárista, ktorý napísal nehumornú frašku, bez nejakej výraznejšej akcie či zapamätania hodnej scény. Režisér, tak už potom môže robiť zázraky, z blata sa hrad nepostaví ( ešte možno keby sa réžie chopil niekto s väčším zmyslom pre dobrodružstvo ). Potešenie pre prvú signálnu sústavu, ale totálne umelecké fiasko.(6.1.2015)

• GameboyNES

Von by to ani nebyl takovej průser, kdyby vystřihali ty idiotský písničky a zkrátily to na 80. minut. Takhle se to neskutečně vleče a nebaví to ani malé děcka. Škoda, kásting byl výbornej, Robin skvělej jako vždy. Dokonce i ten kůň skřížený se žebříkem, byl Olivě podobný. A Bluta by líp zahrál snad jedině Bud Spencer. Ale Paul byl výbornej a nemám k němu výhrady. Tož dám hodně slabé 2.(18.2.2018)

Nic zázračného. Ještě, že je film dost krátký a poměrně rychle uteče. Postrádá pořádnou dějovou linii a skáká z jednoho tématu do druhého. Něco, jako by byl slepený z několika epizod, jako např.: Pepek hledá otce, Nevyužívat dítě k hazardním hrám, či neposmívat se. Ovšem Robin Williams ujde a Shelley Duvall jsem nikdy příliš rád neměl. Nu což. Alespoň je tu ten Bluto v podání Šimona alias Paul L. Smithe.(23.2.2004)

• - Shelley Duvall zpívala všechny písně sama. (PußyMagnet)

• - Původně byli do rolí Pepka a Olivy zamýšlení Dustin Hoffman a Gilda Radner. Nezúčastnili se kvůli neshodám s tvůrčím týmem. (PußyMagnet)

• - Návrh pro Pepkovu ruku nebyl na začátku natáčení hotový, proto nosil Williams v prvním scénách dlouhé rukávy. (PußyMagnet)