Kdo by neznal Pepka námořníka, slavnou postavičku amerických kreslených grotesek, které bavily několik generací filmových diváků. Na stříbrné plátno se však Pepek vrátil také v hrané podobě, ve skvělém podání známého komediálního herce Robina Williamse. A samozřejmě tu s ním jsou další známé postavy půvabná Olive Oyle, kapitán Bluto, Swee´pea a Wimpy. Pepek a kapitán Bluto spolu bojují o lásku Olive, ale teprve, když mořský vlk spořádá pořádnou dávku špenátu, aby doplnil síly, podaří se mu Bluta přemoci a společně s Olive vykročí vstříc blaženému životu. (oficiální text distributora)

Trailer

HellFire

V podstatě vše, co bych čekal od filmu z Disneyho produkce 80. let. Pepek námořník v podání Robina Williamse je zde další z řady zvláštních postaviček, za začátku poměrně hojně upozaděné neustále mluvícími vedlejšími postavami. Je patrné, že v roce vzniku tohoto muzikálu nebyl Williams tak velkou filmovou hvězdou, jinak by zcela nepochybně dostal více prostoru. Jeho verze Pepka je svázána scénářem více, než by se pro komedianta takového ražení patřilo. Film je doprovázen hodně písněmi, přeci jenom se jedná o muzikál, a i když nejsem příznivcem scének se zpěvem, zde jsou řešeny velmi elegantně – na plátně se neustále něco děje: postavy na pozadí nejsou jen hluchou výplní, ale slouží jako zdroj smíchu pro pozorné diváky. Pomáhá také chytlavost mnoha písní. V porovnání s nechutným moderním pojetím Disneyho filmů, které využívají ve větší než únosné míře počítačové efekty a parazitují na úspěchu svých animovaných předchůdců, je Pepek námořník pěkná podívaná. Navíc z každého záběru sálá zapálení pro věc, ne jen snaha vydělat co nejvíce doláčů. Co je však přímo ubíjející, je však hodně přetažená stopáž a natahování scének, kdy jsem měl každou chvíli nutkání film vypnout. Nepomáhá ani místy přehnaná snaha postav vypadat jako jejich kreslené předlohy, spíše je to na škodu. ()

corpsy

V histórii kinematografie nájdeme spústu projektov, ktoré na počiatku svojho vzniku vyzerajú, ako komerčná a umelecká tutovka. Oceňovaný režisér si zoberie pod svoju taktovku megapopulárnu predlohu, zapriahne talentovaných a rovnako populárnych hercov, dostane viac ako štedrý rozpočet a štúdio sa môže po premiére už len tešiť na spústu zlaťákov. Už pri natáčaní muselo byť zúčastneným jasné, že to nebude ono. A môže za to hlavne ( ale nielen ) scenárista, ktorý napísal nehumornú frašku, bez nejakej výraznejšej akcie či zapamätania hodnej scény. Režisér, tak už potom môže robiť zázraky, z blata sa hrad nepostaví ( ešte možno keby sa réžie chopil niekto s väčším zmyslom pre dobrodružstvo ). Potešenie pre prvú signálnu sústavu, ale totálne umelecké fiasko. ()

POMO

Svého času velký hollywoodský propadák. Vysokorozpočtová koprodukce Paramountu a Disneyho, s borcem Altmanem na režijní židli. Tvůrcům se obdivuhodně povedlo přetavit vizáž, mluvu i gestikulaci z animovaných postaviček do herců. Ale neudělalo je to sympatickými ani pohádkově hravými. Vizuálně i chováním jsou spíše nelíbiví. Stejně jako muzikálové písně. Možná to chtělo “rodinnějšího” režiséra jako Spielberg, tvůrce s citem pro pohádkové kouzlo a dětské vnímání světa. A možná by to nevylepšil ani on. ()

Gary

Nic zázračného. Ještě, že je film dost krátký a poměrně rychle uteče. Postrádá pořádnou dějovou linii a skáká z jednoho tématu do druhého. Něco, jako by byl slepený z několika epizod, jako např.: Pepek hledá otce, Nevyužívat dítě k hazardním hrám, či neposmívat se. Ovšem Robin Williams ujde a Shelley Duvall jsem nikdy příliš rád neměl. Nu což. Alespoň je tu ten Bluto v podání Šimona alias Paul L. Smithe. ()

Indiana

Animovaný seriál se mi velmi líbil a tak jsem se na tento film velmi těšil (zvláště navíc, když to režíroval Robert Altman a hrál v tom Robin Williams), ale nakonec jsem byl velmi zklamán. Je to proklatě nudné, výprava velmi slabá a Williams plus všichni ostatní tu bohužel hrají špatně. Prostě a jednoduše - zklamání jak hovado. ()

• Mnoho lodí v přístavu bylo skutečně schopno plavby, ale byli najmuty nebo odkoupeny pro natáčení a potopeny. (PußyMagnet)
  • Shelley Duvall zpívala všechny písně sama. (PußyMagnet)