Mac a já

Mac and Me

Rodinný / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1988, 95 min

Žádný zázrak tenhle film není, prostě jen taková rodinná scifárna o rodince ufounů, kteří se (už nevím jak) ocitli na Zemi. Na filmu je cítit zjevná inspirace slavným dílem E.T. mimozemšťan, jemuž ovšem tenhle nenáročný snímeček nesahá ani po pás. Přesto jej nelze zatratit, protože minimálně dětští diváci si v něm zcela jistě najdou své přesto (nebo právě proto), že masky mimozemšťanů jsou skoro až roztomile primitivní a celý děj je až naivně jednoduchý.(18.9.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,424,112Tržby Celosvetovo $-(10.11.2009)

Když jsem byl malej byl jsem z toho vedle.(1.3.2005)

• Hellboy

Naprosto dementní film, který nechutně okatě a trapně vykrádá E.T. mimozemšťana. Strašnej výsměch, fakt si přeju, abych o tento film nikdy nezavadil...! Děj neni naivně jednoduchý, ale primitivní a masky mi přišly odporné. Dětem by se to mohlo i líbit, ale proč jim pouštět tento film, když je k dispozici osvědčená klasika E.T.?(20.11.2004)

Lepší než E.T. ;)(7.6.2011)

Někdo se snažil zkopírovat Spielbergova E.T.ho, no a zas tak se mu to bohužel, či bohudík nepodařilo. Tento film jsem však viděl v dětských letech a docela se mi líbil, proto ty 3 *, jelikož vždy se snažím hodnotit film podle dané chvíle, pokud si ji ještě teda pamatuji. Každopádně jak pijí brčkem vodu nebo nějakou tekutinu pod skálou někde na Marsu nezapomenu, stejně tak jak je vcucne sonda a nebo vysavač, jako kdyby byli z páry. A ke konci jak se stanou občany spojených států, no dneska je to pro mě blbost, ale předtím jsem to měl rád (( ::(15.1.2007)

• kinej

Strašný film. Nestydatá kopie E.T. Jenomže E.T. měl jakousi úroveň, pod kterou nespadnul, to Mac se přes ní nevyhoupne. Stračný kýč. Nejvíc mě dostala úplně chlípná a nestoudná propagace MacDonalda, kde je dětem přece tak dobře a kde si dělají hezkou párty, mnohem odpornější pak bylo to, že z Maca a já udělali čestné američany, To už se mi zvedal kufr. Mac vydává kýčovité zvuky a je to jen takový trapně udělaný gumový panák.(5.10.2006)

• Wacoslav1

Do písmene souhlasím z Lacikem. Já na tyhle dětský filmy, nikdy zrovna moc nebyl...35%(14.4.2015)

Krásný film z dětství. Co na to říct. Když film vidíte v dětství, tak v dospělosti je vám tento film bližší, než kdyby jste ho viděli až jako dospělí. Máte takový zvláštně příjemný pocit, když si z dětství vybavujete danou scénu. Krásná hlavní melodie.(18.9.2011)

• Stegr

Zlaté maliny 1988 - 2x - Nejhorší režie (Stawart Raffill), Nejhorší nová hvězda (Ronald McDonald)...(2.11.2008)

Nostalgická vzpomínka na dětství. Film funguje i po několika letech celkem dobře, ikdyž už ne zas tolik. Trošku dětská kravinka, ale pořád na svou dobu kult. Příjemný nadprůměr té doby. 60% = ***(17.3.2013)

• pepo

keby toto videl E.T.hneď by obvolal votrelcov nech zničia Hollywood.Kopírovačka jak sviňa.Ale inak má to aj svetlé chvílky a nehorázne dementný záver(22.10.2003)

• Chrustyn

Nepříliš povedená variace na E.T. - mimozemšťana.(12.6.2009)

Je to asi tak 10-12 let, co jsem tento film viděl na VHS. Škoda, že mi ji někdo odcizil. Film se mi líbil. Mimozemšťané byli ztvárněni dobře. Neviděl jsem E. T. ho, tak nemohu srovnávat. Z nostalgie hodnotím 80 %.(7.8.2008)

• Anderton

Túto brutálnu béčkovú vykrádačku ospravedlňuje fakt, že na deti od 5 do 12 rokov napriek tomu fungoval. My sme to totiž kedysi vôbec neriešili a film sme videli na VHS mnohokrát. Relatívne vysoké tunajšie hodnotenie si vysvetľujem práve tým, že táto VHS s českým dabingom bola asi u nás rozšírená a nostalgia je....nostalgia.(29.3.2016)

• Lacike

Po rokoch mi to uz pripada dost hlupe a prilis detinske, ale zaroven stale menej nudne ako E.T.,ktoremu som nikdy na chut neprisiel. 5/10.(1.11.2011)

Očividně film těžící ze slávy E.T. - Mimozemšťana, na staršího bratříčka ale nemá. Pravděpodobně se nestál kultovním a komerčně úspěšným, díky faktu, že diváku nic nového nenabídl. Všechno, co se ve filmu stálo, jsme mohli vidět (samozřejmě v lehce obměněné formě) ve Spielbergově rodinném velkofilmu. __ Já osobně mám ale toto familiární sci-fi rád, v dětství to byl dokonce jeden z mých nejoblíbenějších snímků. Hodnocení se tedy pohybuje někde mezi 4* a 3*. 60%(9.9.2012)

Můj nejoblíbenější film z dětství.Postavička Mac je velice roztomilá.Hlavně závěr filmu je dobrý , kdy rodinka mimozemšťanů dostane v Americe občanství.(15.9.2006)

Pamatuju si, ze jako malej sem to hltal a videl sem to snad 50x. :-d Jeste ted bych mozna zvladl rict co je v celym filmu.(1.7.2009)

• corpsy

Totálna vykrádačka E.T. MIMOZEMŠŤANA. Hanba im.(5.8.2010)

<< předchozí 1 2 3