Invaze do Afriky

• Česko 7 před Marsa Matrukem: Hořící oheň (neoficiální název) (více)
všechny plakáty

Egypt, Marsa Matruh, 21. června 1942. Obrněné jednotky Říše pod vedením generála Erwina Rommela se po rozbití zoufalého odboje v Tobruku šíří na území Egypta. Zbytky 8. britské armády, odříznuté od svých oddílů, se izolovaně, nebo ve skupinách pomalu posunují a snaží se zmatenými cestami dostat za každou cenu ke své základní armádě, směřující do Alexandrie. Právě na toto pouštní komando, složené z nejrůznějších typů charakterů, nyní čekají nejen nástrahy vyprahlé pouště, ale také několikanásobná převaha fašistických nepřátel. (oficiální text distributora)

Terva

Zoufalá mise proti Rommelově armádě, jednoduché, fádní, neakční a nudné. Jediná hudba stojí za jednu hvězdu. Hudba - Stelvio Cipriani. Kamera - Gino Santini. ()

Dragonlanc

Film pre hodne, hodne nenáročného diváka. Typický prestaviteľ desiatok talianskych vojnových filmov, ktoré v Taliansku v 60. rokoch minulého storočia chrlili po desiatkach. Úplne scestný názov - firma Řitka video tým zrejme chcela zvýšiť predajnosť tohto šmejdu. Film nemá nič spoločného s inváziou do Afriky. Jedná sa o príbeh maličkej skupiny spojeneckých vojakov, utekajúcich po porážke a pokúšajúcich sa pretiahnuť popri nemeckých a talianskych jednotkách a dostať sa do Egypta a do Alexandrie. Žiadne veľké bojové scény - celú nemeckú armádu tu reprezentujú 3 staré anglické tanky typu Churchill, 5 nákladných áut a asi 20 vojakov. To je asi tak maximum, čo je vidieť naraz vo filme. Výkony jednotlivých prestaviteľov absolútne nevýrazné, nezaujímavé, úbohé, ako nejaká banda drevených panáčikov. Celkové hodnotenie - veľmi úbohé... ()

drankeryth

Je to vidiet, ze je tento film talianskej vyroby. Dokopy tam v tom filme nebolo nic, cim by disponovala nemecka armada. Nemci v americkych tankoch bola sila vidiet. Film som sledoval pozorne ale vsimol som ze tam jazdia aj na autach, ktore vyrabali davno po druhej svetovej vojne. Nechapem ten nazov filmu, ze Invaze do Afriky. Ved film bol o hrstke Britov, ktori putovali po africkej pusti. Na cestu si este zobrali jedneho Nemca, ktoreho na konci filmu aj tak zastrelili spolu s jednou zenou, vraj kvoli dezercii, povedal ten britsky dostojnik. Zaverecny suboj v polorozpadnutej asi pevnosti Britom prisli na pomoc nejaki arabi, ktorym pomohla jedna doktorka z braniacej sa pevnosti. Arabi na konoch versus Nemci v tankoch, hadajte kto asi vyhral? Jasne ze arabi, ved mali pusky proti obrnenym tankom,,he he he ()

Ladeo odpad!

Italové a ta jejich filmová technika z 2.sv.v. A tady je dokonce sovětský ZIL ze 70.let. A navíc děj filmu tisíckrát použitý. Už to vidět nechci. ()