poster

Ross Kemp: Afghánistán (TV seriál)

 • Velká Británie

  Ross Kemp in Afghanistan

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 5x44 min

Hrají:

Ross Kemp
 • crha
  *****

  Naprostá špička mezi dokumenty. Zde máte naservírovanou válku live, přímo z první ruky. Myslím si, že mám nakoukáno relativně dost válečných filmů, ale největší obraz o válce jsem si udělal právě z této série. Všichni zůčastnění mají můj hluboký obdiv. Pro fandy válčení povinnost vidět a pro mě povinnost sehnat si piráty i gangy.(19.12.2010)

 • Wiikii
  ****

  Pravdivá ukázka jak to vypadá v Afghánistánu. Tento dokument si nijak nehraje a ani nemusí hrát na něco, protože vše ukazuje přímo z první ruky. Pocity z války samotných vojáků, také jak probíhá život v kempu, záběry z akce a atmosféra při ztrátě někoho v bitvě. .. P.S.: Je mi jasné, jak se média ráda přiživují na tragédiích války a čtvrtý díl tento hyenismus ukazuje. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(16.7.2015)

 • Mustaffa
  ****

  Ross Kemp in Afghanistan je opět kvalitní dokumentární film od známého chlapíka, který se rád pohybuje snad ve všech nejnebezpečnějších místech na světě. Jednou brázdí vody na člunech a jde po stopách novodobých pirátů, jindy se zase infiltruje mezi gangy a nyní se přidal ke speciálním jednotkám britské armády v Afghánistánu v boji s příslušníky Talibanu. Ne jednou kolem Rossovy hlavy lítají kulky jak v akčním filmu, ale je i svědkem nešťastné nehody kdy zemře 5 vojáků. Návrat jednotky zpět domů je pak kapitola sama pro sebe, kdy je opravdu vidět, že mise Rosse Kempa opravdu zasáhla. To ovšem musíte vidět sami.(17.1.2010)

 • mi-ib
  *****

  Tohle není film, ale opravdový pohled do Afganistánu mezi jednotky britských vojáků. Ukazuje se, že funkce vojáků není o počtu vystřílení munice, jako je tomu ve filmech. V tomto dokumentu neumírali herci naoko, ale opravdoví vojáci doopravdy. Nejde o to, komu se tahle válka hodí. V tomto dokumentu jde o to, jak to prožívají ti obyčejní lidé, kteří tu válku nezačali, ale musí v ní pracovat a leckdy za mizerný plat a v mizerných podmínkách. Poslední díl mě dostal. Nejen že Ross Kemp se objeví asi v nejnebezpečnější akci, ale ukazuje i návrat vojáků domů a další emotivní okamžiky. Zkrátka tohle vám nenabíne žádný hollwoodský trhák, tady jde o reálný život.(29.12.2009)

 • honzii
  *****

  Tento dokumentární seriál vám dokáže změnit celý pohled na Afghánský konflikt, ale i na funkci dokumentárního pořadu obecně. Zpočátku je člověk možná nedůvěřivý jak k celému konceptu, tak k samotnému Rossovi. Postupem času jste ale překvapeni, jak dobře ten pořad funguje a jak citlivě Ross Kemp kličkuje mezi kritikou a patosem právě tak, aby vám umožnil udělat si vlastní a zdravý názor na celý konflikt. Pokud vás zajímá, co se to vlastně v Afghanistánu děje, co tam ty mezinárodní síly dělají, jaké jim hrozí nebezpečí a jaké to je na vlastní kůži, toto je myslím kvalitní sonda přímo do středu dění.(30.9.2013)