poster

Ross Kemp: Afghánistán (TV seriál)

 • Velká Británie

  Ross Kemp in Afghanistan

Dokumentární

Velká Británie, 2008, 5x44 min

Hrají:

Ross Kemp
 • Wiikii
  ****

  Pravdivá ukázka jak to vypadá v Afghánistánu. Tento dokument si nijak nehraje a ani nemusí hrát na něco, protože vše ukazuje přímo z první ruky. Pocity z války samotných vojáků, také jak probíhá život v kempu, záběry z akce a atmosféra při ztrátě někoho v bitvě. .. P.S.: Je mi jasné, jak se média ráda přiživují na tragédiích války a čtvrtý díl tento hyenismus ukazuje. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(16.7.2015)

 • Pellik
  *****

  Napínavý dokument z prostredia Afghanistanu Vás nenechá len tak ľahko zdriemnuť si. Čas na nudu tu jednoducho nie je, nemali ho ani vojaci, s ktorými putuje denne Ross Kemp. Toto je vojna live, naživo, bez akýchkoľvek trikov či pretvárky. Stačí totiž jeden chybný krok a už ležíte v cínovej rakve prikrytý zástavou...(28.1.2011)

 • mi-ib
  *****

  Tohle není film, ale opravdový pohled do Afganistánu mezi jednotky britských vojáků. Ukazuje se, že funkce vojáků není o počtu vystřílení munice, jako je tomu ve filmech. V tomto dokumentu neumírali herci naoko, ale opravdoví vojáci doopravdy. Nejde o to, komu se tahle válka hodí. V tomto dokumentu jde o to, jak to prožívají ti obyčejní lidé, kteří tu válku nezačali, ale musí v ní pracovat a leckdy za mizerný plat a v mizerných podmínkách. Poslední díl mě dostal. Nejen že Ross Kemp se objeví asi v nejnebezpečnější akci, ale ukazuje i návrat vojáků domů a další emotivní okamžiky. Zkrátka tohle vám nenabíne žádný hollwoodský trhák, tady jde o reálný život.(29.12.2009)

 • 2Hitman3
  *****

  Ross Kemp nas provede od cvicaku na domovske zakladne v UK, pres spojenecke tabory v zone nepritele az do prvni linie v pousti a nutno rict, ze prochazka to je nadmiru uzasna, zabavna a dechberouci. Velice me potesilo ze dokument nehraje na city a je temer prost vseho patosu tak bezneho ve valecnych filmech. Zamozrejmne se dockame zaberu rodin vojaku, rozhovoru s rodici zabiteho vojaka, ale vse pusobi prirozene a nenucene. Vrcholem jsou potom zabery z vojenskych operaci proti nepriteli, at uz zabery natocene primo stabem ci pouzite zabery z kamer umistenych na helmach vojaku. Pokud si nekdo chce udelat predstavu jak vypada moderni valka, Ross Kemp in Afghanistan je ta nejlepsi ukazka jakou muze mit.(21.12.2010)

 • Mustaffa
  ****

  Ross Kemp in Afghanistan je opět kvalitní dokumentární film od známého chlapíka, který se rád pohybuje snad ve všech nejnebezpečnějších místech na světě. Jednou brázdí vody na člunech a jde po stopách novodobých pirátů, jindy se zase infiltruje mezi gangy a nyní se přidal ke speciálním jednotkám britské armády v Afghánistánu v boji s příslušníky Talibanu. Ne jednou kolem Rossovy hlavy lítají kulky jak v akčním filmu, ale je i svědkem nešťastné nehody kdy zemře 5 vojáků. Návrat jednotky zpět domů je pak kapitola sama pro sebe, kdy je opravdu vidět, že mise Rosse Kempa opravdu zasáhla. To ovšem musíte vidět sami.(17.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace