Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Američanka Kit (Doris Day) je již tři měsíce provdaná za anglického bankéře Tony Prestona (Rex Harrison), s nímž nyní žije v Londýně. Zprvu se její štěstí zdá nerušené, pak se ale začnou dít zlé věci: v parku jí za mlhy vyhrožuje tajemný hlas, těsně před ní spadne železný nosník a hlavně jí brzy začnou život znepříjemňovat výhružné telefonáty... (Pohrobek)

(více)

Recenze (10)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Labužníky na první pohled zaujmou krásné kostýmy Kit - bylo jich celkem třináct a designérka Irene za ně byla po právu nominována na Oscara. Podle divadelní hry Janet Green. Inteligentní film založený na scénáři, který se postaral o dostatek napětí. Z hereckého hlediska snad nejnádhernější ukázka hysterické blondýnky v akci - Doris Day pracovala se svými zkušenostmi z nešťastného manželství a na Kitině postavě uječené, zmatené, vystrašené blondýnky, která si při zápase svého manžela na život a na smrt tiskne ruce na prsa, místo aby šla pomoci, se v pravém slova smyslu vyřádila. Můj čtvrtý snímek od Millera - první thriller a hned perla tohoto žánru "chloupek za Hitchcockem." ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Hitchcockovská lahôdka odohrávajúca sa v Londýne so všetkými klasickými pôžitkami žánru. Keď treba je temná, keď treba zaznie ľahučký britský humor, nájazdy kamery na detail, konštrukcia príbehu dokonalá. Ide o prepis divadelnej hry, ale absolútne to nie je poznať, v tomto prípade odviedli filmári skvelú prácu. Vyzdvihnem aj výkon Doris Day, ktorá je známa skôr z komédií. ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

David Miller je neznamy reziser, tuna sa evidentne inspiroval Hitchcockom. I po rokoch vsak kvalitny film na temy ako zene sa vyhraza temny hlas akehosi chlapa, spadnu pred nou tazke veci, u ktorych hrozi ublizenie na zdravi, do toho este vyhrazne telefonaty ...... Nie tak kultove ako Sorry, wrong Number 1948, ale i po rokoch silne znepokojujuci film. Taketo filmy mam rad + tiez napriklad Double Idemnity  1944  : 85 % ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kolega Pohrobek už vše podstatné zachytil. Doris Day jako hysterička par excellence, které budete mít chuť tu a tam jednu vrazit, aby už se proboha konečně vzpamatovala. Poněkud zamotanější konec je možné předvídat, ale i tak příjemně překvapí. Ani jsem tolik neocenil kostýmy, jako napětí tohohle filmu - dlouho se mi nestalo, abych se tak dobře bál, žádné "lekačky", ale výborná atmosféra. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Film Polnočná čipka sa dosť podobá na Hitchcockove trilery. Zápletkou, postavami, dobrou atmosférou i záverečným zvratom, ktorý je očakávaný. Škoda, že väčšina deja sa venuje zbytočnostiam, vykecávaním sa, manželským (anti)problémom, pričom divák musí neustále čakať, kedy konečne príde ďalší trilerový prvok. Tie prichádzajú až na zaujímavú atmosferickú záverečnú štvrťhodinku občasne. Pravdupovediac, hlavná postava ma iritovala, jej rozmaznanosť, nervová nevyrovnanosť a hysteričnosť, ktoré pri najmenšom strese viedli k vyšinutiu nervov. Zasluhovala by pár preplesknutí. Povážne je zasa obsadenie Harrisona; vedel by som si tam predstaviť aj lepších adeptov. ()

Galerie (49)

Zajímavosti (2)

  • Doris Day nosí ve filmu stejné šaty, jako měla na sobě při předávání Oscarů. Byla nominována za film Pillow Talk (1959). (Pumiiix)

Reklama

Reklama