Čtyři přítelkyně žijící ve starém bytě mají jedno jasné pravidlo: muži jsou využíváni k sexu pouze 5 dní, potom musí být zabiti. Touto dohodou se všechny důsledně řídí až do chvíle, než Peggy (Uschi Obermaier) potká svého bývalého milence a znovu se do něj zamiluje. Systém se vymkne kontrole. (5150)

strougy

Půvabné dívky nosící krásné minišatičky jsou hlavní devizou filmu, jelikož díky nim je to aspoň z „estetického“ hlediska lahodný pohled pro oko. Závěrečná přestřelka, trefně uživatelem Pafl přirovnána k Limonádovému Joemu, má i díky poslední konverzaci náběh na kultovní status a i díky ní jsem chvilku zauvažoval o vyšším hodnocení. To by ovšem jinak sledování filmu nesměla být tak strašná otrava, že se u toho člověk prokouše nudou skrz nehty pomalu až na kost. Navíc hlavní hrdina je extrémně nesympatická vyžírka, díky čemuž nechápu, proč by kvůli němu měla jakákoli dívka měnit zásady a životní styl. Takže hodnocení ponechám tak, jak je. Jo, a k feminismu to má asi tak stejně blízko jako Transformers k fenomenologii... ()

fragre

Tak Uschi to fakt sluší, což je taky jeden z mála kladů tohoto přihlouplého filmu. Jak koneckonců naznačil "životopisný film" Das Wilde Leben, byl největším talentem slečny Obermaierové její fyzický vzhled. Tento film to naprosto potvrzuje, neboť její herecký výkon je na hranici nechtěné parodie, což ovšem plně platí i pro ostatní "herce" zde účinkující. ()

Real Tom Hardy

Keď som pred rokmi prvýkrát počul "Ogdens' Nut Gone Flake" od britskej formácie Small Faces... okamžitá láska. Zvuk tejto skladby je tak unikátny a nádherne poskladaný dokopy, až sa tým hlási ku slovu, aby bol umiestňovaný do filmov, pokojne aj všetkých žánrov. V hlave si ho predstavujem ako maliarsku paletu plnú všemožných farieb, kde každú z nich reprezentuje. Dala by sa pustiť do slnečnej scény s vlnami mora niekde na Santa Monice, dala by sa použiť v automobilovej naháňačke, v pouličných prestrelkách s automatikami à la Heat, v záverečných scénach s happy endom, počas "cruisingu" protagonistov po meste ale aj mimo neho, počas záverečných titulkov, aj počas tých otváracích, kľudne aj v scéne, kde by sa bez dialógov vyrábalo niečo nelegálne, napríklad crack alebo falošné doláre na štýl W. Dafoea v opuse Žiť a zomrieť v L. A. Keď mi toto pred pár dňami napadlo, rozhodol som sa mrknúť na to, v akých filmoch bola použitá (a či vôbec). Vysvitlo, že sa nachádza len v jednom jedinom. Tomto. Výsledok? Debilnejšie využitie (niečoho) som nielenže zatiaľ ešte asi nevidel, ale ani nepredstavoval! Nemci zo Západu sa ju rozhodli nasadiť do scény, kedy v tme vystupuje chlapík zo starého hrdzavého Benzu, kľakne si na zem a začne v igelitke hľadať kravatu. Akože vážne? :D Niet sa však čomu čudovať, podobne debilne využili v scéne predtým a scénach po tom aj "Adagio in G minor" od Albinoniho. Ten, kto skladby do filmu vyberal vkus rozhodne má, načasovanie vôbec. Bolesť neprestajne zmierňovala Uschi Obermaier, ktorá tu bola až nemiestne krásna, pár nablýskaných Mercedesov, niektoré výtvory kameramana a niekoľko scén, z ktorých pocitovo vyžarovala viac Amerika než NSR. --- A ak sa náhodou pýtaš, ako by to vyzeralo, keby niekto "Ogdens..." využil na maximum jej potenciálu, mám pre teba len jednu odpoveď – Rockstar Games. ()

bubun

Ono by to možná nebylo tak hrozné, kdyby to jen nebyla tak šílená nuda! Jediný záchvěv zajímavé akce se objeví v druhé polovině filmu, a to, když hlavní hrdinky a "hrdina" tančí (popř. se svíjejí při poslechu hudby). Tento moment mi připomněl taneční křoví v klipech Jany Kratochvílové, což oceňuji. Jinak Rote Sonne bohužel nemůžu doporučit (a to jsem neměla nijak vysoké očekávání). Hvězdička je za úžasné vlasy hlavní hrdinky Peggy a za neobyčejně slušivé kostýmy. ()

5150

Údajně kultovní feministická krimi. No, bohužel.. Díky slabé zápletce a zřejmě nulovému rozpočtu se pořád jen mluví a mluví a kde nic, tu nic. Těch několik málo brakových scén sice potěší, ale to je jen slabá náplast na 89 minut divácké trpělivosti. // Der Film 3 (2008) ()

• Jediný film, v ktorom bola použitá známa skladba "Ogdens' Nut Gone Flake" od kapely Small Faces z roku 1968. (Real Tom Hardy)