Grimm

Drama / Komedie

Nizozemsko, 2003, 103 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $240,632(7.9.2010)

• Adrian

Velmi slubna expozicia po 15min vtecie do nudy a nejednoznacnosti a z hladiska vyvoja pribehu a jeho dramaturgie preslapuje na mieste a nevie sa rozhodnut, ktorym smerom razne vykrocit. Tento smutny fakt, nedokazu potom zachranit ani 3-4 velmi vydarene humorne pointy.(28.7.2004)

Táto súrodenecká road movie bola akoby Lynchovskou variáciou na " HANSEL & GRETEL . Celou minútážou ma neopúšťal situačný humor ( scéna s visacim stolom, nefunkčný sex, zakopávka mrciny..), ktorý film nadľahčil a znížil tak u mňa váhu prísnej a do hĺbky pitvajúcej nespokojnosti, ktorá vlastne ani nehrozila.(23.9.2013)

• sochoking

Neuveriteľná nuda nahovado! Ešte aj to Španielsko akoby bolo natočené v nejakom kameňolome.(14.10.2012)

• jondzavid

Po výbornej satirickej komédii De Noorderligen som bol zvedavý aj na ďalší film Alexa van Warmerdama. A po prvých 20 minutách som si mysle, že som objavil výbornú kultovku (100% - scéna s likvidáciou vidlákov). Ďalej to bola však čoraz väčšia nuda. Najprv som sa ešte ako tak pousmieval , ale z ustupujúcim časom to bola najprv menšia nuda, potom trochu väčšia nuda a nakoniec najväčšia nudaaaa. Takže nemôžem si pomôcť a viac ako za jednu* tomu nedám. Ale je to škoda, už len kvôli tomu skvelému začiatku i nápadu s rozprávkovou paródiou.(4.3.2005)

na nudu bych si určitě nestěžoval, jak tu píše těch pár uživatelů. Ale trošku je chápu, protože na začátku to bylo určitě akčnější a nápaditější. Přesto obrazově je to zajímavé stále a v tomto dílku mi připomněl náladu filmů Aki Kaurismäkiho. Nakonec bych ho hodnotil o trošku líp než malého Tonyho - takže čisté 3*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](28.2.2013)

Během psaní scénáře ke Grimmu se něco stalo. Alex si psal svůj scénář, už měl tak 20 minutek napsaných, když někdo přišel, sebral mu propisku a řekl: "Tak dost. Už nás ty tvoje kraviny nebaví. Všichni ti tvoji exoti, co mají úchylné vztahy s rodiči, všichni ti maloměšťáci, chlípnici, mafiáni, s tím je konec ! Konec surrealistických výmyslů. Tohle bude normální film. Kriminálka, drama, to si nějak zařiď, a bude se to odehrávat ve Španělsku, aby tam holky mohly chodit v plavkách, protože to maj diváci rádi. Jasný?" Jasný. Protože tak to taky dopadlo.(1.2.2010)