poster

Bi xie jian

 • anglický

  Sword Stained with Royal Blood, The

Akční / Drama

Hong Kong, 1981, 104 min

Režie:

Cheh Chang

Kamera:

Wai-Kei Cho
 • Modiwish
  ****

  Úpadek legendárního studia Shaw Brothers a minimální zájem o kung-fu filmy se začátkem 80. let pomalu blížil, naštěstí tento snímek se tomu vyhnul...málem. Naprosto zbytečná délka filmu (105 minut) dělá film pomalejší a nudnější. Vlastně děj začíná někdy 40 minut před koncem. To předtím je jen slabé, místy opravdu nudné otloukání, bez jakékoliv perspektivy. Teprve až ke konci se osvětlují důvody všeho, co se předtím dělo. 4* jsou jenom za posledních 40 minut a souboje, bez toho je tento film typickou ukázkou pomalého úpadku SB a ''Venom'' party, která tu postrádala Lo Menga, Chien Suna. Sheng Shiang v tomto filmu hraje-nehraje. Zúčastní se pouze soubojů a prohodí několik vět. Lu Feng je na tom o ''něco líp'', ten se zúčastnil i dlouhých dialogů. Po doznění závěrečných titulků jsem měl opravdu smíšené pocity. Vždyť ta první polovina byla celkem o ničem a druhá polovina byla naprosto super. Nakonec sem prásknu 4*, ale s odřenýma ušima.(30.10.2015)

 • Epistemolog
  ****

  Spletitý příběh stanného světa upraven scenáristou Ni Kuangem byl ještě předslézí upraven pro Swift Sword (1980) a posléze k TV seriálům z roku 1985 a k Sword Stained With Royal Blood (2007). Za zmínku stojí i povedený remake The Sword Stained with Royal Blood (1993) s Biao Yuenem, ale k věci. Komplikovaným dějem proplouváme poměrně rychle, tápání nastává s náručí detailů a s užvaněnými flashbacky. Většina efektivní akce Venoms se odehrává až v druhé půli ve vile rodiny Wen, kde lze konkrétně docenit pohyblivý skill Philipa Kwoka.(11.9.2016)

 • maty39
  ****

  Sword Stained With Royal Blood. O něco zábavnější než verze z roku 1993. Obvzvláště závěrečný souboj pět na jednoho je výborný. Se divim, že se při tom navzájem nepomlátili.(4.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace