poster

Pokrevní bratři

 • Hong Kong

  Ci ma

 • Hong Kong

  刺馬

 • Hong Kong

  Chik ma

 • anglický

  Blood Brothers

 • Velká Británie

  Chinese Vengeance

 • USA

  Dynasty of Blood

Akční / Drama

Hong Kong, 1973, 118 min

 • Flipnic
  *****

  Tento film od SB je jeden z nelepších, jaké jsem od této společnosti valící ve své době stovky "kung-fu filmů" viděl ... Nejedná se ani tak o přehlídku martial arts a krkolomných kaskadérských výkonů, jako spíše o výborně vymyšlené a zahrané historické drama pojednávající o přátelství tří bojovníků, z nichž se postupně stávají skuteční hrdinové a mistři boje, aby pak jejich vztah přešel ve vzájemnou rivalitu, žárlivost a nenávist ... Osud (scénář) postupně postavy staví proti sobě, aby pak došlo k několika vzájemným zúčtováním, kde není ani voloženě kladného hrdiny, ani vyloženého záporáka ... každopádně paradoxností a vývojem děje film připomíná skutečný život a díky opravdu výborným hereckým výkonům hlavních protagonistů se jedná o nádherný kousek a filmový zážitek, který má ve vztahu ke svému věku vše na dostatečné až vysoké úrovni. Bojové scény jsou obstojné, koukatelné a nijak nenudí. K dokreslení filmového dramatu tohoto rozsahu vyloženě postačí. Opravdu moc pěkný film.(27.12.2009)

 • nascendi
  **

  Považujem za nepísanú povinnosť pozrieť si každý film s hodnotením viac ako 80 %. Týchto pokrvných bratov som však vydržal pozerať necelú pol hodinu. Myslím, že kung-fu filmy a porno sú porovnateľne nudné a stereotypné, lebo sa nakrúcajú podľa rovnakej schémy. Pripúšťam, že vo filme mohol byť aj nejaký dej, ako naznačujú komentáre, a to je tiež dôvod, prečo som dal filmu až dve hviezdičky.(27.7.2013)

 • ladynka
  *****

  Původní snímek, podle něhož vznikl v roce 2007 remake s názvem Warlords, je lekcí efektivity a účelnosti, s níž vyhrává nad novější verzí. Prim zde nehrají bojové prvky, na stejnou úroveň je postaven příběh a vztahy mezi jednotlivými postavami a jejich vývoj. Na rozdíl od Warlords, který je filmovým důkazem toho, že všeho moc škodí.(22.3.2008)

 • muti
  ***

  na filme je najlepsi asi ten dej, aj ked zapletka 3 chlapi a 1 zena je dost otrepana. ako by to asi mohlo dopadnut (v mladezi pristupnom filme) inak nez odmilovsnim sa od jedneho a zamilovnaim sa do druheho. davat taketo zapletky este aj do akcnych filmov, to uz fakt neni kam ujst. suboje su doocibijuce hrane sceny kde protivnici padaju po 1 udere a niektori este pred nim. vrcholom bola scenka z polky filmu kde 1 uder 3-clennou palicou zrazil troch nepriatelov na meter vzdialenych. over the top su uz preafektovane teatralne sceny umierajucich, ktori prekonavaju aj anime. nuz ci je to uz reziserova specialita alebo 70. roky neviem, no toto sa snad dalo spravit aj doveryhodnejsie... vsetci bojuju s dykami v bruchu akoby nic, ved take zranenia nam nic nerobia. a kde boli vsetci lukostrelci? jaj s nimi by film asi nefungoval... a tie kotulania dolu kopcom su az komicke. ale toto komedia byt nemala, mam pocit... ktovie ci si niekedy pozriem remake z roku 2007 kde hra slavna trojka Andy Lau, Jet Li a Takeshi Kaneshiro, mozno ak tak koli lepsim hereckym vykonom. . snad jedine poucenie z filmu - neberte si za manzelky zeny, ktore su nadrzane na hrdinov - staci aby priisel vacsi hrdina a ujde vam s nim. a este jej to ani nebude luto, ved ona si ide za svojim... tema mi pripominala starozakonneho krala Davida; zeby opajcovany pribeh alebo opakujuca sa historia?(9.3.2016)

 • miklaras
  *****

  Nádherný epický příběh ovlivnil celou generaci hongkongských tvůrců a ctitelé Johna Woo by ho měli určitě vidět. Ostatně je paráda vidět Ti Lunga, Davida Chianga a Chen Kuan Taie spolu v mistrovském díle Changa Cheha. Tahle klasika si udržuje styl stejně jako nádherná kaligrafie nebo tušová malba...(16.8.2008)

 • - Klasický film Changa Cheh je inspirovaný skutečnou událostí z roku 1870. Kolem celého incidentu koluje řada mýtů a dohadů a nejspíš i proto je zavraždění Ma Xinyiho Zhang Wen-xiangem poměrně vděčný námět, který se již dočkal řady literárních, divadelních a filmových zpracování. Zatím poslední filmovou variací na dané téma jsou The Warlords režiséra Petera Chana. (MaedhRos)

 • - David Chiang získal cenu pro nejlepšího herce v hlavní roli na Asia-Pacific Film Festivalu 1973. Zkrátka nepřišel ani Ti Lung, jenž na tomtéž festivalu získal za roli Ma Xinyiho zvláštní ocenění. (MaedhRos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace