poster

Těžký prachy

 • USA

  Run for the Money

 • USA

  Hard Cash

 • Slovensko

  Ťažké prachy

Akční / Krimi / Thriller

USA / Aruba, 2002, 95 min

 • Slartibarkfast
  ***

  Christian Slater v další průměrné roli zlodějíčka, kterýžto se svou bandou odcizí velikou sumu peněz a řeší problémy s tím spojené. Celkem odpočinkové tempo malinko kazí některé z topornějších postav. Dějová zápletka je celkem zajímavá, ale závěr opět shazuje celkem dobrý úmysl. Když to shrnu, pak si nejsem jist, zda bych tento film měl potřebu dále vyhledávat, ale jako kulisa k nějaké činnosti (žehlení, chlastání, sex..) celkem solidní. 50%(17.7.2013)

 • Arius
  *

  No da sa povedat ze snaha bola a snaha sa ceni, v tomto pripade len biedne na jednu hviezdu, avsak podla mojho nazoru najidealnejsia alternativa. Val Kilmer ktory bol spomedzi vsetkych asi najvyraznejsiou hviezdou, svojim herectvom priam odpudzoval a unavoval cim vyvratil moje predpoklady o hlavnom tahunovi. Tym bol Chris Slater ktory svoju rolu zobral skutocne vazne no uz len samotna pointa je tak zauzivana a nezaujimava ze i pri skvelom Slaterovi nema sancu nejak vyrazne oslovit, uz sa skutocne obavam kam speje produkcia akcnych filmov, toto je jeden z najhorsich prikladov.(30.3.2007)

 • Shit
  ***

  No, neni to zas tak špatný jak to vypadá, samozřejmě to je děsná vykrádačka filmů jako dannyho parťáci a takových podobných filmů s loupeží, ale zase na druhou stranu to příběh nemá nějakej nazajímavej, docela se u toho dá i zabavit. Taky to má celkem slušný herecký obsazení, takovecj Christian Slater nebo Val Kilmer už dokážou k filmu přitáhnout, bohužel Kilmer se teda moc ve filmu neobjevuje, což je celkem škoda, ale zase si to vynhradí na konci. když to všechno sečtu, tak mi z toho vyjde sice průměr, ale na to jak je to tay hodnocený to je celkem slušný(23.12.2006)

 • Tommassi3
  *

  Ne, neřekl bych, že by Hard Cash vykrádal jakýkoliv akční film spojený s loupeží, jak jsem se zde dočetl, protože jistá dávka originality se mu určitě upřít nedá.. Příběh mě však naprosto odzbrojil naopak svojí stupiditou, byť od podobné žánrové záležitosti určitě nelze očekávat scénáristické orgie geniality, důvtipu a hlubokomyslnosti, co je divákovi předhozeno již po úvodních titulcích, které ho nalákají na zvučná jména, nebo přinejmenším jména velmi provařená, jeden prostě nechápe.. Kouká s otevřenou hubou, škrábe se nevěřícně na hlavě a opravdu tápe !! Protože tohle se jen tak nevidí.. Přehlídka vyhaslých hvězd jako Val Kilmer, Christian Slater či Daryl Hannah si zřejmě přišla zavzpomínat na staré časy, ale nakonec jen krutě hazardují s těmi posledními zbytky úcty, které jsem k nim kdy vůbec choval.. Těžký prachy sice dokáží pobavit pár podařenými hláškami a Kilmer, ze zúčastněných zřejmě nejméně postižený ztrátou talentu, si svoji roli vysloveně užívá a snaží se film aspoň odtáhnout na kraj silnice, když až do cíle to není schopen zvládnout, ale to jistě nebude jeho selhání, protože film krvácí ze všech otvorů hlavně po řemeslné stránce.. Ostatně kdo by nechtěl vidět film z roku 2002, který ačkoliv se chce honosit přízviskem akční, se může chlubit honičkami na lodi či v autech točenými ve studiu ?? Snad jen Hard Cash, neuvěřitelně tupý, a tak i neúmyslně směšně vyznívající film srbského režiséra - packala a diletanta v koprodukci USA a Aruby s lokacemi v Bulharsku !! Je třeba dodávat víc ?? (14.7.2013)

 • otík
  **

  Zase jeden z těch podivných snímků, kdy každý si hraje na svém písečku, chce podrazit jeden druhého a nakonec se všichni vzájemně postřílí, aby zbyl jen náš kladný hrdina. Takový námětů už bylo a není důvod, proč to opakovat s takovým amatérství, jako tady. Divně se tu chovají snad všichni a jediný, kdo potěší, je José, který se nejdříve slušně každému představí, pak prodá pomeranče a nakonec nás všechny vtipně překvapí. Jen díky němu dávám této slátanině a ve své podstatě naprosté blbině 40 %.(9.9.2007)