Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nevěř nikomu a ničemu, jen penězům To je nepsaný zákon všech zlodějů. A Taylor (Christian Slater), právě propuštěný z vězení, peníze potřebuje dost nutně. Jeho plán je mimořádně lukrativní - sice komplikovaný, ale proveditelný. Spolu se třemi kumpány chtějí vykrást ilegální sázkovou kancelář. Odvážný tah se podaří, ale až příliš pozdě Taylor, Eddie, Rock a Butch zjistí, že ukradli peníze označené agentem FBI Cornellem (Val Kilmer). Ukradený balík peněz se musí co nejrychleji proprat. Taková akce potřebuje svůj čas a chlapi ztrácejí postupně nervy - nikdo už nevěří nikomu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

choze 

všechny recenze uživatele

Kde jsou ty časy, kdy byl Christian Slater akční hvězdou mající na kontě prvotřídní snímky jako KRÁL ZBOJNÍKů ROBIN HOOD, OPERACE: ZLOMENÝ ŠÍP nebo POVODEŇ a před sebou slibnou budoucnost? Nečekal jsem moc, protože už obal na mě křičel: Jsem levné béčko!, ale páni, že to bude až tak levné a až tak špatné jsem tedy nečekal. Podprůměrný scénář a režie, minimum akce, dialogy a postavy, co by hrozně chtěly být vtipné a cool a šedivé herecké výkony. Pobavilo mě, když asi v půlce filmu řekl Kilmer s respektem Slaterovi, že "je dobrej." Přitom cokoliv na co Slater do té doby sáhl se zkurvilo, jak jen mohlo. Ještě zábavnější, ale byla Kilmerova naprázdno vycházející snaha o to vytvořit opravdu "cool" postavu zkorumpovaného agenta FBI. Jen kvůli ní a zpočátku iritujícímu, ale záhy kupodivu vtipně vypointovanému putovnímu gagu s Josém, co prodává pomeranče, se ale na tuhle slátaninu neobtěžujte koukat. ()

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Christian Slater v další průměrné roli zlodějíčka, kterýžto se svou bandou odcizí velikou sumu peněz a řeší problémy s tím spojené. Celkem odpočinkové tempo malinko kazí některé z topornějších postav. Dějová zápletka je celkem zajímavá, ale závěr opět shazuje celkem dobrý úmysl. Když to shrnu, pak si nejsem jist, zda bych tento film měl potřebu dále vyhledávat, ale jako kulisa k nějaké činnosti (žehlení, chlastání, sex..) celkem solidní. 50% ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Ne, neřekl bych, že by Hard Cash vykrádal jakýkoliv akční film spojený s loupeží, jak jsem se zde dočetl, protože jistá dávka originality se mu určitě upřít nedá.. Příběh mě však naprosto odzbrojil naopak svojí stupiditou, byť od podobné žánrové záležitosti určitě nelze očekávat scénáristické orgie geniality, důvtipu a hlubokomyslnosti, co je divákovi předhozeno již po úvodních titulcích, které ho nalákají na zvučná jména, nebo přinejmenším jména velmi provařená, jeden prostě nechápe.. Kouká s otevřenou hubou, škrábe se nevěřícně na hlavě a opravdu tápe !! Protože tohle se jen tak nevidí.. Přehlídka vyhaslých hvězd jako Val Kilmer, Christian Slater či Daryl Hannah si zřejmě přišla zavzpomínat na staré časy, ale nakonec jen krutě hazardují s těmi posledními zbytky úcty, které jsem k nim kdy vůbec choval.. Těžký prachy sice dokáží pobavit pár podařenými hláškami a Kilmer, ze zúčastněných zřejmě nejméně postižený ztrátou talentu, si svoji roli vysloveně užívá a snaží se film aspoň odtáhnout na kraj silnice, když až do cíle to není schopen zvládnout, ale to jistě nebude jeho selhání, protože film krvácí ze všech otvorů hlavně po řemeslné stránce.. Ostatně kdo by nechtěl vidět film z roku 2002, který ačkoliv se chce honosit přízviskem akční, se může chlubit honičkami na lodi či v autech točenými ve studiu ?? Snad jen Hard Cash, neuvěřitelně tupý, a tak i neúmyslně směšně vyznívající film srbského režiséra - packala a diletanta v koprodukci USA a Aruby s lokacemi v Bulharsku !! Je třeba dodávat víc ?? ()

Shit 

všechny recenze uživatele

No, neni to zas tak špatný jak to vypadá, samozřejmě to je děsná vykrádačka filmů jako dannyho parťáci a takových podobných filmů s loupeží, ale zase na druhou stranu to příběh nemá nějakej nazajímavej, docela se u toho dá i zabavit. Taky to má celkem slušný herecký obsazení, takovecj Christian Slater nebo Val Kilmer už dokážou k filmu přitáhnout, bohužel Kilmer se teda moc ve filmu neobjevuje, což je celkem škoda, ale zase si to vynhradí na konci. když to všechno sečtu, tak mi z toho vyjde sice průměr, ale na to jak je to tay hodnocený to je celkem slušný ()

Boss321 

všechny recenze uživatele

Průměrný akční film o vyprání peněz. Jediný, kdo mě zaujal byl Val Kilmer svou suverenitou (především scéna s operou v autě se mi hodně líbila :-)). Christian Slater, Daryl Hannah nebo William Forsythe nebyli špatní, ale hráli už v o dost lepších rolích. Klasický film na jedno zkouknutí, ze kterého si druhý den moc pamatovat nebudete. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama