Da dao wang wu

• angličtina

The Iron Bodyguard

Akční / Dobrodružný

Hongkong, 1973

Kung-fu v ktorom sa riešia rôzne politické intrigy a bitky sa k slovu vo väčšej miere dostanú k slovu až v poslednej tretine. Napriek použitiu typických divokých zoomov sa bitky celkom držia pri zemi a pôsobia realisticky a celkom kontaktne. Proste pohoda. Dej ma zo začiatku zaujal, ale postupne ma začal trochu nudiť. Až príliš sa tam intrigovalo a na konci som si odfúkol, že už to mám za sebou. Celkovo to je také priemerné kung-fu na jedno pozretie. Asi najviac ma bavili drobné úlohy rôznych budúcich hviezd. 5/10.(27.2.2021)

The Iron Bodyguard aneb další Chang Cheh epických rozměrů s Chen Kuan Taiem v hlavní roli. A opět pod choreografickým vedením Lau Kar Leunga. Pro Evropana je děj trochu těžko záživný, protože se motá kolem nadějí nové Číny a ideologie, což pro filmy tohoto režiséra není tak úplně typické, ale typické je samozřejmě motiv mužného přátelství, hrdinského krveprolití a všeho toho, co z Changa dělá naprostou jedničku hongkongské tvorby. Navíc...Chen Kuan Taiovi to tu zoufale sluší.(25.8.2008)