Heaven and Hell Gate

Heaven and Hell

Shaolin Hell Gate

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Muzikál

Hong Kong, 1980, 88 min

Wow! Mě by jen zajímalo, čím se zpráskal Cheh Chang během natáčení, ale jediné co vím, že to chci taky zkusit. Tady úžasně Chang pracoval se svoji fantazií, až do bizarních a zvrácených podob. Dokázal zkombinovat děje na zemi, nebi, pekle, nebo dokonce i středověké Číny, to vše propojil krásnými souboji. Vlastně, ač je zde namixované všechno možné film i tak dává smysl a je opravdu originální a tam kde filmu ubraly studiové primitivní kulisy, tam zase přibrali souboje. Velmi si cením souboj mezi Lu Fengem a Philipem Kwom, leč krátký, ale dobrý. Fu Sheng, Kara Hui, či Wang Lung Wei tu zde prakticky nehrají. Dále se tu mihne mafiánská svině Kong Do, nebo v roli bůžka Na Zha Sheng Chiang. Sám nevím, jak film hodnotit, cením si originalitu, přitaženost za vlasy, bizární kousky, efekty a kostýmiy, se kterými si maskér opravdu vyhrál, ale ze začátku....ty kulisy...pane bože, ty jsem těžko rozdejchával. 3* mi příjdou málo, ale 4* zase moc, tak dám slabé 4*.(13.12.2015)