poster

Kuai huo lin

 • Hong Kong

  快活林

 • Hong Kong

  Fai wut lam

 • anglický

  The Delightful Forest

Akční / Dobrodružný

Hong Kong, 1972

 • MaedhRos
  *****

  Delightful Forest nelze než doporučit všem, kdo mají rádi Ti Lunga, Changa Cheh a jeho drsné variace na wuxia - a old-school Shaw Bros vůbec. Wu Sung v Ti Lungově podání je opravdu "larger than life" a zvlášť když se nasere, je skutečným *potěšením* ho sledovat. A že má oprávněné důvody se hněvat. Zejména ve finále je vzteky rozžhavený doběla a jediným možným důsledkem je lahůdkový masakr, při němž i diváci pro samé šplíchance krve chtě nechtě budou vidět rudě. A že už jsem byla svědkem Wu Sungovy pouti napříč eposy Water Margin a zejména pak All Men Are Brothers, Delightful Forest mě vzal za srdce tím spíš. ...Delightful. 9/10.(15.9.2008)

 • Epistemolog
  ***

  Klasické 14.století čínského bojového eposu hrdinství. Kdy galantní bratrství sjednotí psance, kteří bojují proti korupci v době dynastie Song. Hlavním hrdinou je pomstychtivý Wu Sung (Ti Lung), který má v úvodu souboj s Ximen Qingem (Lau Kar Wing), protože potaji brousil milenku jeho zavražděného bratra. Scénář se kupodivu drží knižní předlohy, jen závěr není tak krvavý, jak káže adapce. Akční režie: Lau Kar Wing, Lau Kar Leung a Tang Chia. Bitky jsou ve stylu jeden proti všem, ale akce je aspoň na svou dobu rychlá. Hudba: Frankie Chan a killcount Ti Lunga jest 86 zabitých.(22.12.2014)

 • ladynka
  ***

  Delightful Forest jsem snažila nějak celkově hvězdičkově zhodnotit ale neúspěšně, takže jsem si ho raději rozložila na několik atributů. Většina akce (souboje na pěsti) by ho řadila mezi kung-fu, které je tu celkem solidně zpracované - ne nijak výjiměčné, ani výborné, ale lehce nad průměrem (***). Samotný příběh má silný základ v hlavní postavě a událostech, které ho čekají (****). Ale během filmového času se mi skládal před očima obrázek odporné machistické figurky - neustále si dokazující svoji sílu, několikrát takto testovaný a mučený, většinu času v póze vzteklé, arogantní a dominantní postavy. A s tou opravdu nemůžu kamarádit (skoro odpad). Záverečná řežba na meče dá trochu vzpoměnout na efektní a efektivní krveprolití (a Ti Lung ani neodloží horní část oděvu, hm), kde stačí na zabití elegantní sek a čistý řez, jenže záverečný akt (nápis - zase si něco dokazuje?) to opět zboří jako domeček z karet... Takže průměr (5/10).(17.4.2010)