Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nové Mexiko roku 1879. Vyschlá, neúrodná a krutá země ovládaná bandami zločinců. Místo, kde řádí nejproslulejší legenda Divokého západu Billy Kid. Billy Kid vedl zločineckou bandu během neslavné války v Lincoln County. Nyní je Lincoln County v rukou nemilosrdných dobytkářských baronů a zkorumpovaných mužů zákona. Právě si najali Billova bývalého přítele Pata Garetta, aby ho dostal za mříže. S Garettem v patách se Billy dává opět dohromady se svými kamarády-zločinci Docem, Chavezem a Arkansas Davem. Společně bojují proti chlapům s rychlými kolty a zabijákům, aby si prostříleli svou cestu osudu. Se skvěle natočenými písněmi JONA BON JOVIHO, zachycují Mladé pušky II romantiku a nebezpečí starého dobrého Divokého západu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

Marigold 

všechny recenze uživatele

Billy Kid a jeho banda se vrací a už jim to zdaleka nestřílí tak jako v prvním díle. Na vině je především bezpohlavní a vlekoucí se scénář, který obsahuje jen několik málo napínavých pasáží. Všechno tak drží nad vodou dobré herecké výkony (především sympaťáka Kiefera Sutherlanda a zabijáka s tváří dítětě Emilio Esteveze). Za zmínku stojí i štěk Viggo Mortensena. Jinak ale westernově akční průměr – přestřelky neutkví, černý humor funguje pouze sporadicky. Přesto se na příběh skupiny desperátů, kteří unikají před zákonem dá koukat bez zývání. Z lásky k prvním Puškám dávám tři šerifské hvězdy. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Film je klasickým westernom, aj keď pri jeho sledovaní budí dojem, akoby s typických westernov niečim vybočoval. Jeho dej je postavený v celku jednoducho. Dostať Billy Kida a okolo toho sa príbeh točí. S môjho pohľadu považujem za škodu, že film sa nedrží skutočných faktov. Opiera sa len na pár historických bodoch, ale inak je celý vymyslený. Spracovanie je ale veľmi dobré. Prestrelky, bitky, salóny s whiskey, a dlhé jazdy v sedlách koní sú zoradené v správnom slede, preto film nie je nudný. Rovnako dobre sa vo filme prelína medzi sebou napätie, akcia a smútok. Na záver treba objektívne priznať, že film rozhodne nemôže byť konkurenciou niektorým jeho slávnym westernovým predchodcom, ale rozhodne je to western, ktorý dokáže pritiahnuť a upútať diváka. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Co píšou o mně?“ – „Nic, Dejve.“ Mladé pušky boli v r. 1988 trhák a tak behom dvoch rokov vzniklo pokračovanie. Pôvodne som chcel napísať, že je oveľa menej hviezdnejšie, než jednotka, ale vlastne ono to nie je pravda, pretože okrem Emilia Esteveza (áno, boli doby, kedy bol považovaný za hviezdu a faktom je, že jeho uhiňaný Billy Kid je fakt zjav), Loua Diamonda Phillipsa a Kiefera Sutherlanda tu máme ešte Christiana Slatera (ktorého som nikdy ktovieako nezbožňoval, ale faktom je, že tu je ozaj zábavný) a charizmatického Jamesa Coburna (aj keď má skôr cameo) je tu ešte dokonca Viggo Mortensen a William Petersen. Keď som Mladé pušky 2 videl prvý raz, kedysi strašne dávno, ešte v 9O. rokoch, pripadali mi oveľa slabšie, ako prvý diel. S odstupom desaťročí (reprízu som si dal v r. 2022) ale musím prekvapene skonštatovať, že sa mi to páčilo azda ešte o chlp viac, ako jednotka. Hoc, to nejaké extra vysoké uznanie nie je, keďže jednotku považujem za fajn akceptovateľný „MTV western“, ale na 4* nemá. Dvojka ide rovno k veci, ponúka prekvapivo robustné akčné scény (pri niektorých konských momentoch radšej ani nechcem vedieť, ako vznikali) a na rozdiel od jednotky je to oveľa väčšia vyvražďovačka, čo má na diváka slušný psychologický dopad, keďže si postavy obľúbil. Páčilo sa mi aj (áno, bizarné) rámcovanie v „súčasnosti“, scény z nevestinca a nápad s koňom, ktorý vás prichádza vyprevadiť na druhý svet. Povedal by som, že je dobre, že došlo k výmene režisérov; Geoff Murphy (seriál Sedem statočných, Prepadnutie 2: Temné územie) to poňal dynamicky. A ústredná pesnička od Jona Bon Joviho je geniálna (nominovaná na Oscara). ()

-OverLord- 

všechny recenze uživatele

I když to nebylo tak dobrý jako jednička, pořád se jedná o hodně slušnou podívanou. Jako malej jsem to totiž žral a fakt se mi to líbilo. Dokáže to i trošku emocionálně pohoupat, hlavně když s postavama sympatizujete a fandíte jim, a najednou je zastřelí, což se tady v podstatě děje celej film. "Blaze of Glory" od Jona Bon Joviho tomu přidává na atmosféře a ty kytárky tam jsou prostě luxus. ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

"Můžete to dokázat, že jste Billy The Kid? Máte nějaké poznávací znamení? Třeba ... nějaké jizvy?" (začíná průlet kamerou přes starcovu tvář) "Říkáte nějaké jizvy?" (za zvuků gradující, silně emocionální hudby, nalétává kamera do nitra kaňonu, kterým se řítí jezdci) "Ano... Mám nějaké jizvy, pane." [Tak to byla má odpověď na otázku "jaký je pro vás nejpůsobivější začátek filmu" v zdejší Volné diskuzi ... Stejně jsem dodnes nepochopil, proč je taková emocionální bomba jako Young Guns II vlastně tak podceněná. Když přihlédnu k tomu, jak důsledně se příběh drží historických skutečností (překvapivě důsledně), pak nezbývá než smeknout sombrero,... stetson,... buřinku... No prostě smeknout..] ()

Galerie (40)

Zajímavosti (5)

  • Lou Diamond Phillips si během natáčení zlomil ruku. (Terva)
  • Scenárista a producent John Fusco se objevil ve scéně z vězení po boku Jona Bon Joviho. V některých scénách je pak dobytek s vypáleným označením FUSCO. (Terva)
  • Balthazar Getty musel po pádu z koně a následném zranění odstoupit z natáčení. (Terva)

Reklama

Reklama