Nové Mexiko roku 1879. Vyschlá, neúrodná a krutá země ovládaná bandami zločinců. Místo, kde řádí nejproslulejší legenda Divokého západu Billy Kid. Billy Kid vedl zločineckou bandu během neslavné války v Lincoln County. Nyní je Lincoln County v rukou nemilosrdných dobytkářských baronů a zkorumpovaných mužů zákona. Právě si najali Billova bývalého přítele Pata Garetta, aby ho dostal za mříže. S Garettem v patách se Billy dává opět dohromady se svými kamarády-zločinci Docem, Chavezem a Arkansas Davem. Společně bojují proti chlapům s rychlými kolty a zabijákům, aby si prostříleli svou cestu osudu. Se skvěle natočenými písněmi JONA BON JOVIHO, zachycují Mladé pušky II romantiku a nebezpečí starého dobrého Divokého západu. (oficiální text distributora)

Fiftis

Film je klasickým westernom, aj keď pri jeho sledovaní budí dojem, akoby s typických westernov niečim vybočoval. Jeho dej je postavený v celku jednoducho. Dostať Billy Kida a okolo toho sa príbeh točí. S môjho pohľadu považujem za škodu, že film sa nedrží skutočných faktov. Opiera sa len na pár historických bodoch, ale inak je celý vymyslený. Spracovanie je ale veľmi dobré. Prestrelky, bitky, salóny s whiskey, a dlhé jazdy v sedlách koní sú zoradené v správnom slede, preto film nie je nudný. Rovnako dobre sa vo filme prelína medzi sebou napätie, akcia a smútok. Na záver treba objektívne priznať, že film rozhodne nemôže byť konkurenciou niektorým jeho slávnym westernovým predchodcom, ale rozhodne je to western, ktorý dokáže pritiahnuť a upútať diváka. ()

Marigold

Billy Kid a jeho banda se vrací a už jim to zdaleka nestřílí tak jako v prvním díle. Na vině je především bezpohlavní a vlekoucí se scénář, který obsahuje jen několik málo napínavých pasáží. Všechno tak drží nad vodou dobré herecké výkony (především sympaťáka Kiefera Sutherlanda a zabijáka s tváří dítětě Emilio Esteveze). Za zmínku stojí i štěk Viggo Mortensena. Jinak ale westernově akční průměr – přestřelky neutkví, černý humor funguje pouze sporadicky. Přesto se na příběh skupiny desperátů, kteří unikají před zákonem dá koukat bez zývání. Z lásky k prvním Puškám dávám tři šerifské hvězdy. ()

-OverLord-

I když to nebylo tak dobrý jako jednička, pořád se jedná o hodně slušnou podívanou. Jako malej jsem to totiž žral a fakt se mi to líbilo. Dokáže to i trošku emocionálně pohoupat, hlavně když s postavama sympatizujete a fandíte jim, a najednou je zastřelí, což se tady v podstatě děje celej film. "Blaze of Glory" od Jona Bon Joviho tomu přidává na atmosféře a ty kytárky tam jsou prostě luxus. ()

tron

Keď v roku 1988 prihrmel „MTV light western“ Mladé pušky, bol z toho medzi mládežou komerčný hit a poriadny poprask. Snímka za svoj veľký úspech vďačila hlavne atraktívnemu hereckému obsadeniu, pozostávajúceho z mimoriadne vzácnej akumulácie v tom čase za obrovské talenty budúcnosti pokladaných hercov. Nečudo, že o dva roky neskôr prišlo voľné pokračovanie. Režisér, Novozélanďan Geoff Murphy, dal dohromady tých, ktorí minule prežili (Estevez, Sutherland, Phillips) a aby vyrovnal počty, prihodil k nim do partie zopár nových tvárí (Christiana Slatera napríklad). Ak sa vám pozdával originál, mala by sa aj dvojka. Vcelku sympatický filmový oddych. ()

Mr.Apache

"Můžete to dokázat, že jste Billy The Kid? Máte nějaké poznávací znamení? Třeba ... nějaké jizvy?" (začíná průlet kamerou přes starcovu tvář) "Říkáte nějaké jizvy?" (za zvuků gradující, silně emocionální hudby, nalétává kamera do nitra kaňonu, kterým se řítí jezdci) "Ano... Mám nějaké jizvy, pane." [Tak to byla má odpověď na otázku "jaký je pro vás nejpůsobivější začátek filmu" v zdejší Volné diskuzi ... Stejně jsem dodnes nepochopil, proč je taková emocionální bomba jako Young Guns II vlastně tak podceněná. Když přihlédnu k tomu, jak důsledně se příběh drží historických skutečností (překvapivě důsledně), pak nezbývá než smeknout sombrero,... stetson,... buřinku... No prostě smeknout..] ()

• Režisér Geoff Murphy chtěl do filmu píseň kapely Bon Jovi „Wanted Dead Or Alive“, ale frontman kapely Jon Bon Jovi mu řekl, že pro film složí novou, stejně dobrou píseň. Tak vznikla „Balze Of Glory“, která byla nominována na Oscara i na cenu Gremmy. (RozaF)
  • Scenárista a producent John Fusco se objevil ve scéně z vězení po boku Jona Bon Joviho. V některých scénách je pak dobytek s vypáleným označením FUSCO. (Terva)
  • Balthazar Getty musel po pádu z koně a následném zranění odstoupit z natáčení. (Terva)