poster

Mladé pušky II

 • USA

  Young Guns II

 • Slovensko

  Mladé pušky 2

Western / Akční / Komedie

USA, 1990, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ombak▼Penari
  ****

  Nevím moc, co by se tomuto snímku dalo vytýkat ani s odstupem let. Tento young western možná není citit atmosférou starých fláků, které definovaly mnohým trampům životní styl, ale zábava je to velmi dobrá a proti prvnímu dílu nevidím žádný bolestný propad. Plejáda tehdy mladých nadějných herců se sice dnes poflakuje většinou spíš někde na okraji hlavního filmového dění, ale nikdo z nich nebyl a není totální dřevo a ve filmu to, myslím, mezi nimi fungovalo velmi dobře a dokázali vesměs zaujmout. Se snímkem nemám prostě obecně problém a už vůbec mě netankuje nevěrohodnost zápletky s poněkud odlišnou verzí osudu Billy Kida, podepřené jen reálnou historkou s menší mírou věrohodnosti.(7.7.2015)

 • Marigold
  ***

  Billy Kid a jeho banda se vrací a už jim to zdaleka nestřílí tak jako v prvním díle. Na vině je především bezpohlavní a vlekoucí se scénář, který obsahuje jen několik málo napínavých pasáží. Všechno tak drží nad vodou dobré herecké výkony (především sympaťáka Kiefera Sutherlanda a zabijáka s tváří dítětě Emilio Esteveze). Za zmínku stojí i štěk Viggo Mortensena. Jinak ale westernově akční průměr – přestřelky neutkví, černý humor funguje pouze sporadicky. Přesto se na příběh skupiny desperátů, kteří unikají před zákonem dá koukat bez zývání. Z lásky k prvním Puškám dávám tři šerifské hvězdy.(22.5.2004)

 • Haymar
  **

  Typické pokračování - o dost slabší než jednička, navíc zhruba v půlce to znatelně ztrácí dech. Podprůměrnou podívanou zachraňují herci v čele s vynikajícím Estevezem a Sutherlandem. Zároveň jedny z prvních hereckých ostruhů pro pár budoucí hvězd (a hvězdiček): Mortensena, Slatera, Petersena či J. B. Joviho...(14.10.2010)

 • Fiftis
  ****

  Film je klasickým westernom, aj keď pri jeho sledovaní budí dojem, akoby s typických westernov niečim vybočoval. Jeho dej je postavený v celku jednoducho. Dostať Billy Kida a okolo toho sa príbeh točí. S môjho pohľadu považujem za škodu, že film sa nedrží skutočných faktov. Opiera sa len na pár historických bodoch, ale inak je celý vymyslený. Spracovanie je ale veľmi dobré. Prestrelky, bitky, salóny s whiskey, a dlhé jazdy v sedlách koní sú zoradené v správnom slede, preto film nie je nudný. Rovnako dobre sa vo filme prelína medzi sebou napätie, akcia a smútok. Na záver treba objektívne priznať, že film rozhodne nemôže byť konkurenciou niektorým jeho slávnym westernovým predchodcom, ale rozhodne je to western, ktorý dokáže pritiahnuť a upútať diváka.(23.2.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  Druhé pokračování doplatilo na ponurý neduh jistot a touze vyždímat z tématu další 'money'. Tento akční western už doplácí na slabý scénář a daleko menší zábavnost, než měl předchozí snímek. Už to prostě nemá ten správný šmrnc. Neznat ten první film, možná by to dopadlo daleko lépe. Neustálé přestřelky a hrdinství nejsou na divokém západě přece všechno.(8.4.2014)

 • - Lou Diamond Phillips si během natáčení zlomil ruku. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo například v Bisbee v Arizoně. (Terva)

 • - Balthazar Getty musel po pádu z koně a následném zranění odstoupit z natáčení. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace