Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Vcelku sledovatelný animák s hudbou od HGW + JP, která jede "až na jedenáct". Slepice je ten druh živočicha, kterého na silnici bez výčitek přežvejknu a jejich komunální odboj proti lidskému kapitalistickému monarchování mi nepřišel opodstatněný - slepice tvoří kohoutův harém a snáší vajíčka, nic víc ne?(18.9.2006)

Pamatuji se jak v dobách mého středoškolské revolty, jsme s kamarádem Kikou trávily volný čas pokuřovaním látek obsahující tetrohydrokanabinoly a to nás často omezovalo ve výběru volnočasové aktvity na vypujčení kazety či dévédé v nedaleké videopujčovně. I přez počáteční nevoli spolusledovatele, jsem za společné náklady jsem zapujčil, možná i z důvodu lehkého ovlivnění úsudku už zmiňovanou látkou, slepičí úlet. Díkybohu.........naprosto fatální zábava na kterou společně může koukat parta nekovečních výrůstků, tak celá rodina včetně malých, velkých starých, laktoveganů i dělníků masokombinátů.Od začátku do závěrečných titulků jízda, která Vás ani na nchvíly neponechá ve spárech nezájmu, skvělé vedklejší role, myšáci co by veksláci jsou naprosto unikátní. Mě osobně baví víc než Wallace a Gromit a i Spláchnutej.........už se moc těším na piráty, kteří budou od stejného produkčního týmu(31.7.2011)

Tento snímek určitě nadchne ty diváky ,kteří obdivují tvůrce filmů ,kteří si hrají s plastelínou . Je skvělé ,že i v dnešní době počítačových animací se něco takového děje.Tento film je parádní, legrační rodinná podívaná ,která nadchne malého i velkého diváka.Příběh je docela živý ,napínavý a s překvapujícími zvraty.Určitě stojí za shlédnutí. SKVĚLÁ PARORIE NA KONCENTRAČNÍ TÁBORY. (Svik)(8.11.2005)

Výborný film, který je zpracován tak trošku jinak než běžné animáky. Slepice jsou z plastelíny, což se ve filmu jeví jako zajimavý kreativní a originální prvek. Scénář byl skvělý, velice pěkně propracovaný, tak, že pobaví i dospělého, ale nadruhou stranu film pochopí i malé děti, pro které byl film původně udělán samozdřejmě. Jako menší jsem tento film miloval, a miluji ho i teď. Super animák s propracovaným dějem, a s časnými vtipnými hláškami. 85%. (Ten výraz hledících slepic, s vykulenýma očima je vážně nezapomenutelný:-D)(15.10.2013)

Já vám nevím. I větší ptákoviny hodnotím více. Navzdory tomu, že "úlet" je z r. 2000, skoro 10 let jsem o něm jen slyšel a četl a až teď na začátku roku 2010 jsem si plný očekávání splnil přání vidět tenhle legendární animák. A bohužel jsem byl zklamán. Popravdě, já se směju kde čemu, ale tady jsem opravdu mnoho humoru nenašel. A kromě závěrečné části s plánem postavit "Mašinu" to bylo hodně nudné... To je vůbec nejhorší co se vám u filmu může stát: ode všech slyšíte jak je to skvělé a mimořádné atp., a když se na to pak díváte, říkate si jestli jste opravdu tak omezení, nebo jestli je to opravdová blbost.... Bohužel.(12.2.2010)

• - V ruštině nese film název "Únik z kurníku". (Valsadora)

• - Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)

• - Původní píseň, která měla být na konci filmu, byla "Don't Fence Me In" zpívaná Andrews Sisters. (Valsadora)