Slepičí úlet

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

• cherylike

1* díky úctě k animovaným filmům. Teď nevím, jestli tenhle film, který je určen primárně dětem, má být jako vymejvárna mozků, která má dítě přesvědčit k vegeterianství? Nebo k tomu, že ti lidé na farmě, kteří dřou kůži kvůli pár korunám jsou tak strašně zlí lidé? A co teprve taková celá pointa příběhu - dostat se za plot. ...takových neúspěšných pokusů, takových plánů! Jen našemu Rockymu se to zcela nenápadně povede hned 3x! A co ten podivný antifašistický kohout? A kde je vůbec jakýkoliv pokus o vtip?!! A vůbec. Necháme všechny takovýhle farmy zavřít, protože to je tyranie a pustíme slepičky na svobodu aby se měli lépe. Nebudeme už jíst vejce a už vůbec ne kuřecí maso! Jen škoda že neukázali jak se slepičky líbají zobáčkama, to bych dala možná o hvězdičku víc :))))))))))(6.12.2012)

Soundtrack Harry Gregson-Williams a John Powell: 1. Opening Escape ,2. Main Titles ,3. The Evil Mrs. Tweedy ,4. Rats! ,5. Chickens Are Not Organized ,6. We Need A Miracle ,7. Rocky and the Circus ,8. Flight Training ,9. A Really Big Truck Arrives ,10. Cocktails and Flighty Thoughts ,11. Bab's Big Break ,12. Flip Flop and Fly ,13. Up On The Roof ,14. Into the Pie Machine ,15. Rocky, A Fake All Along ,16. Building the Crate ,17. The Wanderer ,18. The Chickens Are Revolting ,19. Lift Off ,20. Escape to Paradise,(14.5.2011)

Velmi povedené. Zábavné, veselé a okouzlující ! Slepice jsou z plastelíny, což se ve filmu jeví jako zajimavý kreativní a originální prvek. Scénář byl skvělý, velice pěkně propracovaný, tak, že pobaví i dospělého, ale nadruhou stranu film pochopí i malé děti, pro které byl film původně udělán samozdřejmě. Super animák s propracovaným dějem, a s časnými vtipnými hláškami.(15.6.2018)

Pred rokmi ma to bavilo viac. Dnes mi tam uz chybala väcsia porcia humoru aku casto najdem v CGi animakoch. Samotny pribeh ma tiez nenadchol. Je sice obcas zabavne, ze si premisu berie z hranych filmoch o lagroch a uteku z nich, ale po chvili mi tie narazky prestali stacit a emocionálne sa ma to nedotklo. Mozno za to môzu priemerne postavy (ani frajersky hlas Gibsona to nezachrani), ktore ma nezaujali. Alebo aj samotna plastelinova animacia, ktora mi celkom vadila podobne ako mi uz vadi aj klasicka animacia. Ked uz nejaky animak, tak jedine CGI. Takze vysledok nie je zly, ale mne sa to pacilo iba priemerne a pravdepodobne som to videl naposledy. 5/10.(4.1.2017)

Hlasy: Phil Daniels - (Fetcher) +++ Lynn Ferguson - (Mac) +++ Mel Gibson - (Rocky) +++ Tony Haygarth - (Pán Tweedy) +++ Jane Horrocks - (Babs) +++ Miranda Richardson - (Pani Tweedyová) +++ Julia Sawalha - (Ginger) +++ Timothy Spall - (Nick) +++ Imelda Staunton - (Bunty) +++ Produkcia: Jeffrey Katzenberg, Nick Park, Peter Lord +++(22.3.2013)

• - Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)

• - Ve filmu se několikrát objeví záběr na kurník označený číslem 17, který příznčně odkazuje na slavný válečný film Stalag 17 (1953), jehož námětem je rovněž únik, tentokrát ze zajateckého tábora. (Indy_Brabino)