Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Aardman je rozhodně studio, které má co nabídnout, a to hlavně díky tomu, že tolik studií už stop motion animaci nedělá. Navíc jejich plastelínové postavičky jsou prostě parádní. Karikované, zábavné a rozpoznatelné. "Slepičí úlet" není mým nijak oblíbeným filmem, ale zábava a nápady se mu vzít nemohou. A to provedení...(25.3.2015)

• pytlik...

Škoda, že je Park takový šetřílek... Místo aby nepovedené hlavičky Wallaceho, které mu zůstaly z předchozích filmů, nějak ekologicky zlikvidoval, přidělal jim naopak slepičí těla, nasadil nějaké hučky na hlavu (či co to má být) a natočil nový snímek. Bohužel, slepice postrádají jakékoli charisma, vtipy nejsou vtipné za prvé kvůli námětu (útěku před smrtí), za druhé samy o sobě, chování hlavních hrdinek je poněkud nelogické (kohout se dostane ven v pohodě, když se podhrabe pod plotem, slepice ale nesmyslně trvají na přeletu). Na druhou stranu, lze od slepic očekávat logické jednání? Ahá, teď mi to teprve došlo, film je vlastně velmi realistický!(19.7.2012)

Lehce nadprůměrná animovaná podívaná, která podle mě není nikterak výjimečná. Zábava je slušná, ale mě film nedokázal zaujmout tak, jak bych si představoval a jak jsem si také myslel. Britové to s plastelínou umí, humor mají taky výtečný - to je dobře známé, jenže to celé nějak extra nefunguje a tak je z tohoto díla "jen" vtipný film o jednom útěku slepic z jejich farmy. 60%(10.7.2009)

• Adam Bernau

Než se objevil létající Rocky (s nímž přiletělo všechno, co je na tomto filmu tuctové), bylo to fajn. Ve srovnání s ortodoxními ovcemi z "Shaun the Sheep" je Chickin Run příliš lidsky trapný. Zlá dvojice jako z Beethovena nebo té duchařské pohádky, ochrupení ptáci, provařená šablona falešné sentimentálnosti. Divoká rock jízda (s barevnými světlýlky od krys) nemůže chybět. Prostě skvělá zábava k nějakým těm Chicken Nugets a zajímavý příspěvek k otázce disponovatelnosti s embryi vlastního druhu. Velký útěk jsem neviděl, nevím kdo je Mel Gibson, takže jen dvě. Pěkné dvě.(23.8.2012)

No.. Asi nesdílím zdejší většinové nadšení. Všechny Parkovy kraťasy s Wallacem a Gromitem i jejich celovečerák jsou, nemůžu si pomoct minimálně o třídu lepší a hlavně - zábavnější. Nevím, jestli za to může ten prapříšerný český dabing, kdy se slepice někdy bavily jako babky na trhu, ale až na pár světlých vtipných chvilek, sem se moc nenasmál.. Jinak ale docela fajn filmek, animace parádní, jen mi to jako celek tak úplně nesedlo.. 65, 70%..(6.7.2006)

• - Původně měl film obsahovat ještě jednu postavu., a to mladšího bratra Ginger, Nobbyho. DreamWorks však prosadilo, aby byla postava vynechána, díky čemuž měl být film méně „roztomilý“. (Listeroman)

• - V části filmu, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky ze série Indiana Jones. (vyfuk)

• - Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)