Slepičí úlet

Chicken Run

Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Tenhle styl animovaného filmu mi sakramentsky sedí! Slepičí Úlet neberte jako vyjímku. Berte jej jako normální konkurenci pro hrané celovečerní filmy. Mnohdy je snímek lepší než většina Hollywoodské produkce, ale na pět hvězdiček to zase není. Něco tomu chybí. Originální nadabování je ucházející, hlavně Mel Gibson. Místy film předvádí humor ve stylu Wallace a Gromit. Tyto epizody jsou všechny krátké a s radostí je sleduji pořád dokola - před spaním, když venku prší, když nemám na co koukat... Slepičí Úlet je zkrátka perfektně odvedená práce. Velmi zábavný a vysoce inovativní snímek. Takhle by měly vypadat celovečerní animáky.(22.6.2005)

Nick Park je skutecne skvely animator a v tomhle filmu to rozjizdi naplno.Jeho animovana plastelina je uzasna,vtipna a zabavna.K tomu skvele napsany pribeh,ktery mistrovsky paroduje kde co.A tresnickou na dortu je skvely dabing-Mel Gibson s Mirandou Richardson nemaji chybu.Paradni a velmi zabavny animak,kde se clovek dozvi spousta veci o slepicich.A pri tom se kralovsky pobavi.U me jasnych 90%.(7.1.2011)

Tohle prostě NEMÁ chybu a v určitých mezích ani konkurenci. Lze jen těžko pochopit, že dva téměř slepé výstřely do tmy (Jak vycvičit draka a Na vlásku) mají tak obludně vysoké hodnocení. Přitom Chicken Run má CO nabídnout snad každému. Primárním GENIÁLNÍM počinem je účast Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella. Duo profláklé ze Shreka natrhne prdel svou nevtíravou, leč údernou hudbou. Více Slepičích úletů! 92%(27.7.2012)

No.. Asi nesdílím zdejší většinové nadšení. Všechny Parkovy kraťasy s Wallacem a Gromitem i jejich celovečerák jsou, nemůžu si pomoct minimálně o třídu lepší a hlavně - zábavnější. Nevím, jestli za to může ten prapříšerný český dabing, kdy se slepice někdy bavily jako babky na trhu, ale až na pár světlých vtipných chvilek, sem se moc nenasmál.. Jinak ale docela fajn filmek, animace parádní, jen mi to jako celek tak úplně nesedlo.. 65, 70%..(6.7.2006)

• cherylike

1* díky úctě k animovaným filmům. Teď nevím, jestli tenhle film, který je určen primárně dětem, má být jako vymejvárna mozků, která má dítě přesvědčit k vegeterianství? Nebo k tomu, že ti lidé na farmě, kteří dřou kůži kvůli pár korunám jsou tak strašně zlí lidé? A co teprve taková celá pointa příběhu - dostat se za plot. ...takových neúspěšných pokusů, takových plánů! Jen našemu Rockymu se to zcela nenápadně povede hned 3x! A co ten podivný antifašistický kohout? A kde je vůbec jakýkoliv pokus o vtip?!! A vůbec. Necháme všechny takovýhle farmy zavřít, protože to je tyranie a pustíme slepičky na svobodu aby se měli lépe. Nebudeme už jíst vejce a už vůbec ne kuřecí maso! Jen škoda že neukázali jak se slepičky líbají zobáčkama, to bych dala možná o hvězdičku víc :))))))))))(6.12.2012)

• - Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)

• - V ruštině nese film název "Únik z kurníku". (Valsadora)

• - Součástí filmu je řada odkazů válečný velkofilm Velký útěk (1963). Příkladem je zavírání na samotku nebo-li házení do kontejneru, pohazování si baseballovým míčkem o stěnu nebo i samotný útěk, kdy se slepice snaží dostat ven pomocí tunelu a dřevěného vozíku na kolejničkách. (T081)