poster

Slepičí úlet

 • Velká Británie

  Chicken Run

 • Francie

  Chicken Run

 • Slovensko

  Slepačí úlet

Animovaný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / USA / Francie, 2000, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anli
  ****

  Nick Park je skutecne skvely animator a v tomhle filmu to rozjizdi naplno.Jeho animovana plastelina je uzasna,vtipna a zabavna.K tomu skvele napsany pribeh,ktery mistrovsky paroduje kde co.A tresnickou na dortu je skvely dabing-Mel Gibson s Mirandou Richardson nemaji chybu.Paradni a velmi zabavny animak,kde se clovek dozvi spousta veci o slepicich.A pri tom se kralovsky pobavi.U me jasnych 90%.(7.1.2011)

 • Anderton
  ****

  Štýl štúdia Aardman je v európskych končinách ťažká rarita, preto je potešujúce, že sa dokázali presadiť aj na poli celovečernej tvorby. Netreba to príliš komentovať, stačí povedať Veľký útek s humorom a je vyfarbené. Maximálne dynamické. To by Steve McQueen pozeral s otvoreným zobákom....Takmer dokonalý rodinný film pre kohúty a sliepky od plienok až po domov dôchodcov.(26.5.2012)

 • SarumanKo
  *****

  Dnes som videl tento geniálny kúsok po dlhom čase znovu a jednoznačne som sa utvrdil v tom, že ide o najlepší animovaný film všetkých čias. Toľko neriedenej zábavy a čistej radosti z tvorby, krásnej aardmanovskej animácie a lahodnej hudby nájdete pokope len ťažko. Možno to vyznie divne, ale tento soundtrack od Johna Powella je pre mňa najlepším soundtrackom, aký kedy bol zložený. Thank you, Nick Park! (100%)(19.7.2010)

 • Falko
  ***

  Hlasy: Phil Daniels - (Fetcher) +++ Lynn Ferguson - (Mac) +++ Mel Gibson - (Rocky) +++ Tony Haygarth - (Pán Tweedy) +++ Jane Horrocks - (Babs) +++ Miranda Richardson - (Pani Tweedyová) +++ Julia Sawalha - (Ginger) +++ Timothy Spall - (Nick) +++ Imelda Staunton - (Bunty) +++ Produkcia: Jeffrey Katzenberg, Nick Park, Peter Lord +++(22.3.2013)

 • zputnik
  *****

  Předem se omlouvám za chvíli neskrývaného a bezbřehého obdivu k tomuto filmu. SLEPIČÍ ÚLET považuji za naprosto úžasnou záležitost. Věci od Nicka Parka a Aardman Studia jsou pro mně vůbec už léty ověřenou záležitostí a známkou nejvyšší kvality. SLEPIČÍ ÚLET je pak navíc důkazem, že tito freaci dokáží vytvořit celovečerní film, který ani minutu nenudí, pohladí na duši, uhrane formou zpracování, překvapí účastí skvělého, suchého a zcela nevulgárního humoru etc. Kopa skvělých vtípků je navíc tvořena "pouze" jakýmsi převodem stylizací, atributů (a chvílemi snad až klišé) hraného filmu do tohoto plastelínového světa. Shrnuto a podtrženo: Bezprecedentní úlet, který potěší formou a obsahem.(19.11.2004)

 • - Tvůrci ve filmu použili 2 380 kg plastelíny, což bylo v té době největší použité množství pro animovaný film. (Gman)

 • - Původní píseň, která měla být na konci filmu, byla "Don't Fence Me In" zpívaná Andrews Sisters. (Valsadora)

 • - V části filmu, kdy Ginger zachraňuje Rockyho z pece, film odkazuje na snímky ze série Indiana Jones. (vyfuk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace