Reklama

Reklama

Pět zbraní

Obsahy(1)

Umírající učitel pověří svého posledního žáka k prověření pěti jeho bývalých studentů, které každého z nich naučil jedné ze speciálních taktik kung-fu: Sto-nožku, Hada, Škorpióna, Ještěrku a Žábu (uvedena v názvu filmu). Tento poslední student, který zná od každého tohoto bojového stylu něco, se musí spojit ještě s jedním z výborných studentů, aby zničili ty zlé. Chtivost a proradnost následují poté, co zjistí, že někteří studenti jsou opravdu velmi špatní. Ale kterému může věřit natolik, aby se s ním mohl spojit? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (53)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Stonožka, Had, Škorpión, Ještěrka, Ropucha a poslední učeň mistra školy Pěti zbraní, to je základ tohoto snímku nabytého skvělými bojovými scénami. Občas originální usmrcování patří mezi to nejdrsnější, co tu lze vidět. Najde se tu i pár nudnějších pasáží a barva krve, kterou maskéři používali, je opravdu "věruhodná". Přesto však hodnotím čtyřmi hvězdičkami, jelikož Pět zbraní je správný a klasický kung-fu film. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejzábavnějších a nejoriginálnějších kung-fu snímků. Na kung-fu film to má dost originální scénář, skvělé akční scény a "nečekané" zvraty. Nesmím zapomenout na skvělé herecké obsazení. Sheng Chiang je zde zpočátku nenápadný, aby to pak nandal všem nepřátelům. Všem, kteří tento kousek neznáte, s láskou doporučuji. ()

Reklama

Idaho 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že to vydal Intersonic jako SB klasiku, čekal jsem od toho mnohé, bohužel marně. Celý příběh je vystaven na poměrně hloupoučké a později zbytečně komplikované zápletce, na kterou, jak tady Krakonoš :) poznamenal, scénář nestačí. Jen trochu zasvěceným, kteří viděli více SB filmů z tohoto období, musí být jasné, že většina těchto filmů je velice špatných a je mi záhadou, čím si tento zasloužil svou pozornost. Ve filmu se moc mluví, intrikuje a sporadické boje skončí hned jak začnou. Sice se to tvůrci snaží napravit poslední bitkou, která je už sice jaksepatří, ale jaro nedělá. 40% ()

Rominator 

všechny recenze uživatele

Umírající mistr ze školy Pět zbraní pověří svého posledního žáka, aby vyhledal a zjistil jakým způsobem, pět bývalých studentů používá svoje bojové dovednosti a ty špatné po zásluze potrestal. Sám to kvůli neúplnému výcviku nedokáže a bude potřebovat pomoc jednoho z nich, stojí proti stylům stonožka, had, škorpión, ještěrka a ropucha... Jednotlivé bojové styly jsou divácky zajímavé, ale příběh místy drhne. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Pět žáků, pět jedinečných bojových stylů. Specifické styly jsou velmi příjemným zpestřením klasického akčního filmu, kterému pomáhá i vcelku originální příběh, kdy poslední student hledá pomocníka svého mistra a současně má zabránit původní pětici studentů zabíjet lidi. Postavy jsou velmi rozdílné už i ve vzhledu a jejich styly se prolínají s jejich povahami (v čemž je nejlepší asi had a ropucha). Opět kulisové prostředí vůbec ničemu nevadí, protože jako tradičně mají filmy hodně akčních scén a tak plynou velmi příjemným tempem. I přesto se najde hodně diváků, kteří tohle a podobně laděné filmy určitě neskousnou. Škoda, přijdou o pěknou zábavu... ()

Galerie (44)

Zajímavosti (6)

  • Had měl být původně žena (podle některých zdrojů měli dokonce Stonožka a Had být manželé). Režisér Chang Cheh ale nebyl bojovným ženským hrdinkám příliš nakloněn, takže postava Hada byla nakonec přepsána na mužskou a svěřena Wei Paiovi. (MaedhRos)

Reklama

Reklama