Ren zhe wu di

Chinese Super Ninjas

Akční / Drama

Hong Kong, 1982, 107 min

Cheh Chang

Právě si vytvářím top žebříček kung-fu filmů, kde nechybí klasiky jako 36. komnata Shaolinu, Gigant Shaolinu, Mistr Shaolinu, Ninja commando, apod. A po zhlédnutí tohoto filmu musím konstatovat, že se v žebříčku objeví určitě taky. Spousta uchvátných soubojů a děj filmu také nenudil. Závěrečné souboje proti formacím zlata, dřeva, vody, ohně a země jsou žánrovou lahůdkou. Film doporučuji a dávám zasloužených 5 hvězd.(24.4.2013)

Scénáristicky rozpadlé a dost nesourodé, absence smysluplných dialogů a logického děje. Hudebně i zvukově tragické, avšak ve srovnání s podobnými filmy ještě stále ucházející. Choreografie až na některé drobnosti obstojná. Čím tento film vyniká je obrovská škála více či méně bizarních zbraní takřka nekončícími souboji s nimi od začátku do konce filmu. Mým favoritem je nijnovská obdoba švýcarského armádního nože, v tomto případě obsahuje vše od sekery až po vraždící chůdy.(16.6.2015)

Dvě školy uspořádají zápas o to, která je lepší a bude tím pádem uznávanější. Ta "hodná" škola, respektive její žáci zvítězí nad tou "zlou" a zákařnou. Tak si ovšem pozve skupinu ninjů, která je rozdělena ještě na 5 menších podskupin, podle jednotlivých elementů. Ninjové zmasakrují celou tu "hodnou" školu, kromě jednoho žáka. Ten najde starého mistra, který mu poskytne tři svoje žáky. Pak nastane masakr mezi čtyřmi kung-fu mašinami a hromadou ninjů ovládající neuvěřitelné a zákeřné techniky. V podstatě nonstop akce-rubárna, mluví se tak 10 minut. Bojuje se výhradně se zbraněmi těch nejrůznějších druhů. Výborný střet čínských stylů s japonskými ninja technikami, to se mi moc líbilo. Stejně tak rychlost, úžasná choreografie soubojů, krví se také nešetřilo a ani dokonce goreefekty. Opravdu velká paráda. I přes to, že příliš nemiluju čínské kungfu filmy (mám mnohem raději japonské karate-samurai-brutality), které jsou pořád to stejné, dávám vyjímečně za 4*. Pro milovníky žánru naprostá povinnost!!!(5.12.2008)

• miklaras

angl. název FIVE ELEMENTS NINJAS Chang Cheh bez svých hlavních hvězd a peněz na výpravu je figura s odsekanýma nohama a rukama. Lo Meng tu obstarává pořádnou porci zábavy svým toporným neherectvím a Wai Man nemá charisma, děj se Changovi úmorně natáhnul a ztratil na dynamičnosti a všechno dodělaly kostýmy, za které by se nemusela stydět žádná Love Parade (jejich tvůrce se pro jistotu vytratil i z titulek, ale sázela bych na Liu Chi Yu, který provázel Changa celou poslední etapu jeho tvorby a běsnými kreacemi filmy dorážel.) Cheng Tien Chi se co se choreografie týče moc snažil, ostatně spolupracoval s Lau Kar Leungem i Jackiem Chanem, takže se učil od mistrů a jeho bojové sekvence film docela zachránily. Pro evropského hledače béčkovek je to žádaná laskomina, ale já bohužel nechci vidět Changa v béčku, protože mám příliš ráda jeho špičkové filmy.2.5/10(25.9.2008)

Pokud jste viděli jakýkoliv film od Cheh Changa, tak víte přesně do čeho jdete: vše je tu jaksi papundeklové a pan mistr zvukař má ve své databázi asi dohromady 3 efekty. Trochu něco jiného než klasikové Jackie a Jet, ale přesto hodně kvalitní souboje potěší (neviděl jsem jiný film s větším poměrem akčních scén ku stopáži). Pochválil bych originalitu zbraní a gore efekty některých smrtí, které zvedají Five Element Ninjas z bahna průměru. 60 %(12.10.2008)