Million Dollar Hotel

The Million Dollar Hotel

Million Dollar Hotel

Thriller / Drama / Mysteriózní

Německo / Velká Británie / USA, 2000, 116 min

Asi nejkrásnější filmová báseň, jakou jsem měl tu čest vidět. Můj první Wenders a hned do mě ťal takovýmto způsobem! Nádherný snímek, který jsem po velmi krátké rozvaze zařadil mezi svých 25 nejoblíbenějších kousků. Možná jsem si MDH tak zamiloval proto, že k magorům mám svým způsobem tak nějak blízko. - Ne, magor nejsem. :) - Jo, a tím "MDH" myslím "Million Dollar Hotel", a ne žádnou neo-pseudo-zkratku typu IMHO (to kdybyste se nedovtípili).(26.6.2007)

• Malarkey

Na to jak to mohlo být zajímavé to bylo až příliš nudné a nicneříkající, chvílemi až depresivní a hlubokomyslné. Autoři podle mě neměli naléhat a pospíchat na závěr filmu, jelikož právě ten už je předem znám. Přiznám se, že jsem se jako člen Milionového hotelu nudil. Nebýt skvělého hudebního podtextu od U2 nevím jestli bych u něj dokázal vydržet až do samotného konce. I když sledovat magory, nájemníky byla chvílemi docela zábava, ale to je asi tak všechno. --- Sebevražda je pro žida nejubožejší zločin. My sebevraždu nepotřebujem, neznáme ji.(23.5.2007)

• Anderton

V jednom husto komerčnom filme som sa dozvedel, že na konci filmu nám vždy zahraje nejaká pekná pesnička, aby sme mali pocit, že film stál za to. Wenders si musel na vyvolanie tohto diváckeho pocitu pozvať U2 hneď na nahratie celého soundtracku. Ale mňa neoblafli ani pomocou Ground beneath her feet. Kvality tejto piesne neznamenajú automaticky kvality filmu. Sú neporovnateľné.(19.6.2012)

• altaica

PRO MUŽE:Syn žil mezi pobudy a Indiány, provozoval lehkou atletiku. Skok do dálky na střeše baráku, takže vlastně do hloubky. Papínek to nutně potřebuje vyšetřit jako vraždu, protože pro Žida je sebevražda nejubožejší zločin. Jeho vyšetřovatel by sám súrně potřeboval vyšetření a následně celu s urostlými ošetřovateli, někde stranou civilizace. Jedná s podezřelými jako kdyby byli všichni vinní, magor k pohledání. Barák s vyvanutou zašlou slávou, kde jsou normální snad jen kliky u dveří, vše ostatní je panoptikum z učebnic oboru psychiatrie. TomTom ve filmu tvrdí, že když se řekne hlupák, každému se hned vybaví jeho jméno. Já tvrdím, že když se řekne ztráta času, hodně dlouho se mi bude vybavovat tento snímek. Slušně nahláškováno a příjemně temné (díky obojímu to není odpad), hvězdné obsazení, ale jinak zdlouhavé, pomalé, přiblblé a samoúčelné. Pryč od toho.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Jedna z postav říká: “To je Hollywood, z gramu sraček upečou celé soufflé.” Tato jedna věta z dvaadvacáté minuty, madame, v podstatě brilantně definuje celý film.          HLÁŠKA:Někteří lidé říkali, že je to jen hloupá děvka, ale já věděl, že hloupá není. Byla to moje životní láska, i když jsme se vlastně neznali.Zatím.// Proč jste říkal, že jsem idiot? Střelil jsem od boku. Trefil jste se.!!// Žid: “Pravdu?! Chachá, moji lidé rozhodují o pravdě v 60ti zemích a v každé z nich je jiná, protože pravda je vysvětlení, na které je ochotna většina lidí skočit.// Škoda, že jste polda, byl byste skvělej pasák(28.3.2013)

Silně atmosferické, city nabité, kouzelné scény se tu střídají s hluchými místy, které ve filmu bohužel převažují. Skvělá kamera, krásný hudební doprovod - dvě věci kterým se podařilo vytvořit solidní depresívní atmosféru...ale to nestačí. I tak jde ale o zvláštní film, který za shlédnutí určitě stojí.(10.3.2007)

• - Počas natáčania sa Milla Jovovich spriatelila s niektorými obyvateľmi hotela. (youtoo18)

• - Hotelu, ktorý nesie názov filmu, sa hovorí Rosslyn nebo Frontier. Má 422 izieb. Kedysi tu bol aj utečenecký tábor. Keď vláda v 80-tych rokoch rušila psychiatrické ústavy, mnoho týchto ľudí našlo útočisko práve v tomto hoteli. (youtoo18)

• - Film sa natáčal v centre Los Angeles. (youtoo18)