Million Dollar Hotel

The Million Dollar Hotel

Million Dollar Hotel

Thriller / Drama / Mysteriózní

Německo / Velká Británie / USA, 2000, 116 min

Kvalitní herecké výkony všech tří hlavních představitelů, zajímavá atmosféra a určitě i něco moc hlubokého a úžasného co chtěl film divákovi sdělit, ale já to evidentně nepobral.... takže jediný zážitek který ve mě asi zůstane je perfektní hudba od U2 kterou jsem ze soundtracku poslouchal už roky předtím než jsem film viděl.(1.10.2008)

Úvod je myslím si hodně podařený, při "život je to nejlepší, plný magie, krásy, možností, a...televize" malinko mrazí. Tom Tom mi nicméně někde v půlce začal být hrozně protivný, zachránil se až bubláním do coly před užaslým Skinnerem. Hezká zmagořelá atmosféra, Milla Jovovich a krvavý ruce na konci tenhle film jednoznačně posunujou od škatulky "divný" k "zajímavý".(31.12.2007)

Asi nejkrásnější filmová báseň, jakou jsem měl tu čest vidět. Můj první Wenders a hned do mě ťal takovýmto způsobem! Nádherný snímek, který jsem po velmi krátké rozvaze zařadil mezi svých 25 nejoblíbenějších kousků. Možná jsem si MDH tak zamiloval proto, že k magorům mám svým způsobem tak nějak blízko. - Ne, magor nejsem. :) - Jo, a tím "MDH" myslím "Million Dollar Hotel", a ne žádnou neo-pseudo-zkratku typu IMHO (to kdybyste se nedovtípili).(26.6.2007)

Million Dollar Hotel mě natolik nadchnul, že jsem si jej na druhý den musel pustit ještě jednou. Hotel, ve kterém se vyšetřuje vražda, plný zvláštních figurek a postaviček, je místem, kde se může zrodit zvláštní cit. Hlášku Milly Jovovich: "Já neexistuji, jsem fiktivní", nikdy nezapomenu :-) A vedle reklamy na parfém Escape od Calvina Kleina zde podává svůj nejlepší herecký výkon :-) A můj oblíbenec Tim Roth to na závěr svojí minutovou přítomností vše korunuje.(7.7.2007)

Jak je u německého režiséra Wima Wenderse zvykem opět zrežíroval zvláštní film. Jenomže tentokrát mě jeho film vtáhl do hloubky a musím říct, že to je jeden z nejzajímavějších filmů, co jsem v poslední době viděla. Nádherný hudební podkres od U2, depresivně stísněná atmosféra hotelu, nečekaný konec a famózní herecké výkony. Nejvíc mě zaujal hlavní hrdina Tom Tom a zvláštní agent Skinner v podání Mela Gibsona....4,5*(28.3.2012)

• - Hotelu, ktorý nesie názov filmu, sa hovorí Rosslyn nebo Frontier. Má 422 izieb. Kedysi tu bol aj utečenecký tábor. Keď vláda v 80-tych rokoch rušila psychiatrické ústavy, mnoho týchto ľudí našlo útočisko práve v tomto hoteli. (youtoo18)

• - Počas natáčania sa Milla Jovovich spriatelila s niektorými obyvateľmi hotela. (youtoo18)

• - Film sa natáčal v centre Los Angeles. (youtoo18)