• triatlet

Výchozí téma, týkající se vztekliny a rozpoložení hlavní postavy - Evy Krausové, je silné. Ovšem rozvedení se rozplývá do pracovněpartnerskorodinných vztahů podobně jako v průměrném dílu Ordinace v růžové zahradě. Navíc kompozice v podobě předělů s datem nebo se záběrem na hodiny (asi symbol času) je vtíravá. Pozornost odpoutává i příliš dramatický hudební doprovod (hudba Jozef Revallo). Také role náhody snižuje mé hodnocení - proč mrtvou lišku musel najít zrovna syn veterinární laborantky?(26.9.2010)

Jedna ze špiček televizní práce osmdesátých let, žídná normalizační úlitba komunálním satirám a dramatům, ale drama samo. Jana Brejchová naprosto hvězdná, pan Lukavský velmi dobrý a Jiřímu Bartoškovi hajzlíci šli vždycky dobře Ale i dámy Steimarovy, pan Brzobohatý velmi dobří. A trochu studené doktroské prostředí je pro JS vždycky vhodné. A podle mne výborná režie J Svobody, jistě i dobrý scénář. Hodně dobré.(3.8.2017)

Lepší průměr (kdyby to šlo, dám o půl hvězdičky víc). Místy opravdu trapné dialogy, přemýšlela jsem, zda se takhle tehdy (v 80., možná koncem 70. let mluvilo) - patos z toho kapal nepokrytě, nebo se holt nepovedly dialogy, nebo je to schválně...ale bylo to asi 2x. Sex symbol Brejchová už tu není nejmladší, zato Bartoškovi to sluší :-) A téma zajímavé, drama to relativně je, ale poté, co je člověk až přesycen všemi drsňárnami ze Západu, už to tolik neohromí a patřičný efekt se prostě nedostaví. Ale konec byl dobrý, ten se povedl. Takže jo, stojí za to se na film podívat, už z několika důvodů...(21.1.2010)

Televizní film, s úspornými kulisami, kostýmy a velmi pěknými hereckými výkony. O nemoc jako takovou tu nejde; jde o rodinné vztahy a "vztahy v kolektivu pracovníků". Mezigenerační drama, kdy to staré stáří, co všechno vidělo a slyšelo a zná nejlépe se snaží utlouct to mladé, progresivní, nezkušené a naivní (skvělý Jiří Bartoška). Fandila jsem jemu, on dokázal ústav rozhýbat a očisit od zatuchlých postupů a Eva (Jana Brejchová) měla šanci se připojit "ke vzletu vhůru", jakkoliv těžkému. Vztahy v rodině bez komentáře, matka i sestra na vraždu - nechápavé a velmi jedovaté ženy. Komunikaci křikem nemusím....Prostě to Eva měla těžké a klobouk dolů, že všechno ustála. Ani na vteřinu jsem neměla pocit, že bych s ní kdy chtěla měnit. Shrnutí - mezilidské vztahy v 80. letech nebyly žádný med a tento TV film je věrně zachytil...(8.8.2012)

Pokaždé, když televize tento film reprízuje, nenechám si jej ujít. Jana Brejchová v něm nehraje tuctovou okouzlující rozevlátou krasavici, ale zralou ženu, které začíná život utíkat mezi prsty Určitě se najde mnoho žen i dne, které se s touto postavou dovedou ztotožnit. Strašná nehoda, kdy se hlavní hrdinka ocitne v přímém ohrožení života, ji srazí na kolena. Rezignuje na kariéru a chce se vzdát své práce, Podléhá maloměšťáckému nátlaku své sestry a matky, ale díky podpoře švagra se přeci jen rozhodne vrátit se zpět do práce. Nehoda jí otevře oči a nebude již stát o povrchní známost a dodá jí nakonec sílu vzít život pevně do vlastních rukou. Nevím, jak tento film zapůsobí muže, ale věřím, že ženské publikum osloví.(18.7.2011)

• - Ve filmu hraje Jiřina Steimarová se svou dcerou Evelýnou. (M.B)

• - Jana Brejchová obdržela v roce 1982 na festivalu v Plovdivu hlavní cenu za herecký výkon. (M.B)