Na můj vkus příliš kašírované. Až v další práci se dalo poznat, že to soudruh Svoboda takhle cítí(18.7.2011)

• WANDRWALL

Svoboda je stále pro mě dobrý režisérský řemeslník, a slušný člověk.(4.8.2010)

• NinadeL

Velmi dobré sólo Jany Brejchové v televizní miniatuře, která by se bez její účasti propadla v čase. Ale samozřejmě je radost sledovat její výkon, jen bych ocenila vhodnější zázemí pro takový koncert.(6.11.2016)

Soudruzi neporučili větru, dešti, šířila se vzteklina. Asi proto je tento film skoro neznámý. Docela se mi líbil, ale na ty brutální veterinární zákroky koukat nešlo ani náhodou. Čtyřicetiletá lékařka bilancuje život jako kdyby ji už v životě nic nečekalo. Šeď a jenom šeď, život bez perspektiv, nad vším se vznáší bolševická ideologie. Takže se vlastně ani nedivím, že soudruzi tento film neměli rádi. Dnes se raději filmy o životě bez perspektiv, o dramatickém nárůstu sebevražd nebo o ideologiích současnosti netočí vůbec. Dnešní režiséři nemají ani tolik odvahy jako Jiří Svoboda. Točí jenom propagandu nebo hovadiny.(7.2.2014)

• triatlet

Výchozí téma, týkající se vztekliny a rozpoložení hlavní postavy - Evy Krausové, je silné. Ovšem rozvedení se rozplývá do pracovněpartnerskorodinných vztahů podobně jako v průměrném dílu Ordinace v růžové zahradě. Navíc kompozice v podobě předělů s datem nebo se záběrem na hodiny (asi symbol času) je vtíravá. Pozornost odpoutává i příliš dramatický hudební doprovod (hudba Jozef Revallo). Také role náhody snižuje mé hodnocení - proč mrtvou lišku musel najít zrovna syn veterinární laborantky?(26.9.2010)

• - Ve filmu hraje Jiřina Steimarová se svou dcerou Evelýnou. (M.B)

• - Jana Brejchová obdržela v roce 1982 na festivalu v Plovdivu hlavní cenu za herecký výkon. (M.B)