• triatlet

Výchozí téma, týkající se vztekliny a rozpoložení hlavní postavy - Evy Krausové, je silné. Ovšem rozvedení se rozplývá do pracovněpartnerskorodinných vztahů podobně jako v průměrném dílu Ordinace v růžové zahradě. Navíc kompozice v podobě předělů s datem nebo se záběrem na hodiny (asi symbol času) je vtíravá. Pozornost odpoutává i příliš dramatický hudební doprovod (hudba Jozef Revallo). Také role náhody snižuje mé hodnocení - proč mrtvou lišku musel najít zrovna syn veterinární laborantky?(26.9.2010)

Jiří Svoboda je můj oblíbenej režisér, ovšem tohle patří k jeho slabším kouskům. Civilnost filmu bourají chvílema uděsný dialogy, načrtnutej "konflikt" v rodině je spíš úsměvnej, některý herecký výkony jsou tristní. Nejen stopáží to celý připomíná televizní inscenaci. Jen pro zajímavost, ve stejným roce jako tuto věc natočil Svoboda film "Schůzka se stíny" se stejným hereckým obsazením hlavních rolí a to je teda rozdíl.(13.7.2011)

Lepší průměr (kdyby to šlo, dám o půl hvězdičky víc). Místy opravdu trapné dialogy, přemýšlela jsem, zda se takhle tehdy (v 80., možná koncem 70. let mluvilo) - patos z toho kapal nepokrytě, nebo se holt nepovedly dialogy, nebo je to schválně...ale bylo to asi 2x. Sex symbol Brejchová už tu není nejmladší, zato Bartoškovi to sluší :-) A téma zajímavé, drama to relativně je, ale poté, co je člověk až přesycen všemi drsňárnami ze Západu, už to tolik neohromí a patřičný efekt se prostě nedostaví. Ale konec byl dobrý, ten se povedl. Takže jo, stojí za to se na film podívat, už z několika důvodů...(21.1.2010)

Jedna ze špiček televizní práce osmdesátých let, žídná normalizační úlitba komunálním satirám a dramatům, ale drama samo. Jana Brejchová naprosto hvězdná, pan Lukavský velmi dobrý a Jiřímu Bartoškovi hajzlíci šli vždycky dobře Ale i dámy Steimarovy, pan Brzobohatý velmi dobří. A trochu studené doktroské prostředí je pro JS vždycky vhodné. A podle mne výborná režie J Svobody, jistě i dobrý scénář. Hodně dobré.(3.8.2017)

Pokaždé, když televize tento film reprízuje, nenechám si jej ujít. Jana Brejchová v něm nehraje tuctovou okouzlující rozevlátou krasavici, ale zralou ženu, které začíná život utíkat mezi prsty Určitě se najde mnoho žen i dne, které se s touto postavou dovedou ztotožnit. Strašná nehoda, kdy se hlavní hrdinka ocitne v přímém ohrožení života, ji srazí na kolena. Rezignuje na kariéru a chce se vzdát své práce, Podléhá maloměšťáckému nátlaku své sestry a matky, ale díky podpoře švagra se přeci jen rozhodne vrátit se zpět do práce. Nehoda jí otevře oči a nebude již stát o povrchní známost a dodá jí nakonec sílu vzít život pevně do vlastních rukou. Nevím, jak tento film zapůsobí muže, ale věřím, že ženské publikum osloví.(18.7.2011)

• - Jana Brejchová obdržela v roce 1982 na festivalu v Plovdivu hlavní cenu za herecký výkon. (M.B)

• - Ve filmu hraje Jiřina Steimarová se svou dcerou Evelýnou. (M.B)