Jedna ze špiček televizní práce osmdesátých let, žídná normalizační úlitba komunálním satirám a dramatům, ale drama samo. Jana Brejchová naprosto hvězdná, pan Lukavský velmi dobrý a Jiřímu Bartoškovi hajzlíci šli vždycky dobře Ale i dámy Steimarovy, pan Brzobohatý velmi dobří. A trochu studené doktroské prostředí je pro JS vždycky vhodné. A podle mne výborná režie J Svobody, jistě i dobrý scénář. Hodně dobré.(3.8.2017)

Jiří Svoboda je můj oblíbenej režisér, ovšem tohle patří k jeho slabším kouskům. Civilnost filmu bourají chvílema uděsný dialogy, načrtnutej "konflikt" v rodině je spíš úsměvnej, některý herecký výkony jsou tristní. Nejen stopáží to celý připomíná televizní inscenaci. Jen pro zajímavost, ve stejným roce jako tuto věc natočil Svoboda film "Schůzka se stíny" se stejným hereckým obsazením hlavních rolí a to je teda rozdíl.(13.7.2011)

• triatlet

Výchozí téma, týkající se vztekliny a rozpoložení hlavní postavy - Evy Krausové, je silné. Ovšem rozvedení se rozplývá do pracovněpartnerskorodinných vztahů podobně jako v průměrném dílu Ordinace v růžové zahradě. Navíc kompozice v podobě předělů s datem nebo se záběrem na hodiny (asi symbol času) je vtíravá. Pozornost odpoutává i příliš dramatický hudební doprovod (hudba Jozef Revallo). Také role náhody snižuje mé hodnocení - proč mrtvou lišku musel najít zrovna syn veterinární laborantky?(26.9.2010)

Televizní film, s úspornými kulisami, kostýmy a velmi pěknými hereckými výkony. O nemoc jako takovou tu nejde; jde o rodinné vztahy a "vztahy v kolektivu pracovníků". Mezigenerační drama, kdy to staré stáří, co všechno vidělo a slyšelo a zná nejlépe se snaží utlouct to mladé, progresivní, nezkušené a naivní (skvělý Jiří Bartoška). Fandila jsem jemu, on dokázal ústav rozhýbat a očisit od zatuchlých postupů a Eva (Jana Brejchová) měla šanci se připojit "ke vzletu vhůru", jakkoliv těžkému. Vztahy v rodině bez komentáře, matka i sestra na vraždu - nechápavé a velmi jedovaté ženy. Komunikaci křikem nemusím....Prostě to Eva měla těžké a klobouk dolů, že všechno ustála. Ani na vteřinu jsem neměla pocit, že bych s ní kdy chtěla měnit. Shrnutí - mezilidské vztahy v 80. letech nebyly žádný med a tento TV film je věrně zachytil...(8.8.2012)

Soudruzi neporučili větru, dešti, šířila se vzteklina. Asi proto je tento film skoro neznámý. Docela se mi líbil, ale na ty brutální veterinární zákroky koukat nešlo ani náhodou. Čtyřicetiletá lékařka bilancuje život jako kdyby ji už v životě nic nečekalo. Šeď a jenom šeď, život bez perspektiv, nad vším se vznáší bolševická ideologie. Takže se vlastně ani nedivím, že soudruzi tento film neměli rádi. Dnes se raději filmy o životě bez perspektiv, o dramatickém nárůstu sebevražd nebo o ideologiích současnosti netočí vůbec. Dnešní režiséři nemají ani tolik odvahy jako Jiří Svoboda. Točí jenom propagandu nebo hovadiny.(7.2.2014)

• - Jana Brejchová obdržela v roce 1982 na festivalu v Plovdivu hlavní cenu za herecký výkon. (M.B)

• - Ve filmu hraje Jiřina Steimarová se svou dcerou Evelýnou. (M.B)