Jezevec (TV film)

Komedie

Československo, 1976, 40 min

Krátký film o dvou náladách, které se velmi nepříjemně tlučou. Bakalářská anekdota je příšerně natažená a zachraňují ji jen přesní herci s přesným citem pro vtip, oproti tomu závěr s monologem Vlastimila Brodského žene do očí nefalšované slzy. Za vidění to rozhodně stojí, ačkoliv pravděpodobně jen za jedno jediné.(27.6.2016)

Poměrně klasická černobílá televizní komedie své doby bez jakéhokoli politického zaměření. Především v první polovině filmu velmi vtipná komedie o vzájemném nedorozumění, nepochopení a nedůvěře. Ono když nevěříte houbaři a jeho houbám, nechystejte z nich jídlo své návštěvě. Dialogy mezi Menšíkem a kýmkoli jsou tady kouzelné, především hláška: "Neseš rohlíky?" - "Ne, mamuta v aspiku!" se opravdu Menšíkovi povedla. V druhé části film ztratí tempo a už jen stěží dojede do konce. Ale i tak slušná archivní záležitost. Hudební spolupráce: Jiří Václav(3.12.2017)

• Ej Hlemýžď

V postatě krátký známý anekdotický příběh je zde natažený do neskutečné délky, čímž jasná pointa už není taková a ztrácí na lesku.(29.7.2011)

Já mám tyto malé televizní příběhy ráda. Dnes už se bohužel nic takového netočí a to je velká škoda. Herecké obsazení je opravdu povedené. Sešlo se tu dost zvučných jmen a každé z nich tu má své nezastupitelné místo. Masáky připravované jako řízky neznám. Ale je z nich výborná falešná dršťková polévka. To se mi pak dělají boule za ušima. Je vidět, že jsem nebyla jediná komu při závěru vyhrkly slzy do očí. Pan Brodský to totiž vyprávěl s tak velkým citem, že se mu snadno podlehne.(1.2.2012)

• pytlik...

Smutný příběh, Jezevci si pořídí svého úhlavního nepřítele, jezevčíka, a pak ho nechaj schválně odpravit. Mimochodem, to, že někdo umře jiným způsobem, než se původně předpokládalo, neznamená, že nebyl předtím otráven, že. Chichi, když já tak rááád prozrazuju konce filmů, to máte z toho, že nejdřív čtete komentáře!(9.1.2016)