• raduna01
    ****

    Soudničky jsou krátké desetiminutovky podle povídek Guy de Maupassanta. Názvy povídek: Deštník, Prodej, Případ paní Luneauové, To jsou věci.(23.3.2014)

  • - V polovině devadesátých let 20. století vznikla unikátní sbírka tzv. soudniček s názvem: "S východočeskými kriminalisti proti zločinu aneb ... Skutečné příběhy nejtěžších zločinů, které se staly v 90. letech minulého století ve východočeském regionu." (Paity)

  • - "Soudničky" bývaly v minulosti oblíbenou součástí nedělní přílohy novin a vyskytovaly se i v humoristických časopisech. Známými autory soudniček v české literatuře byli František Šimeček, Jakub Arbes a Ignát Herrmann z Národních listů, Rudolf Těsnohlídek a Karel Poláček z meziválečných Lidových novin, Jan Drda, František Němec z Českého slova, Jaroslav Hašek publikující v různých tiskovinách, který se v některé případy vymýšlel, a ze současných autorů např. Josef Burgr. (Paity)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace