Úroveň kolísala, ale některé hodně vydařené scénky si pamatuji a mohl bych převyprávět dodnes. Zasněná Molavcová, neurotický Dvořák, vždy elegantní Havelka, kníratý Zedníček... Jako úplně malý jsem to neměl moc rád, ale v trošku pozdějším věku jsem tomu přišel na chuť a docenil kvality. Podobný typ nesmrtelného pořadu pro děti s výkvětem herců se už dnes asi jen tak nenatočí.(26.7.2012)

Jednoznačně plný počet hvězdiček ... jako malá jsem se těšívala na Štěpánku, Pepu, Jitku a další. "Tak čau a příště zase všichni sejdeme se jako obvykle ... já příjdu s kytkou, tumáš čichni a kytka bude vonět nezvykle .... Mě poznáte neboť jediný budu mít eee v kapse noviny .... já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici ... Tak čau!" :-)(8.4.2013)

Mě poznáte, neboť jediný, budu mít v kapse noviny. - Já na hlavě budu mít čepici a v ruce krabici. - Tak čau a zase příště sejdeme se jako obvykle.... Jako malý jsem to miloval. Libili se mi scénky, vymyšlené příhody, pohádky, improvizace, fajn parta okolo - Pepa Dvořák, Jitka -molavcová, Jirka Lábus, Havelka a naše Štěpánka.(31.12.2015)

Hodnotím s ohlédnutím po XX letech, kdy začínám sjíždět pohádky se svými dětmi :-) Můžem polemizovat nad úrovněmi některých dílů nebo scének, ale jako celek to zasluhuje absolutorium. Jestli za posr*****ho totáče něco uměli, pak investovat do scénářů a příprav nosných pořadů (např.Studio kamarád,Možná řijde i kouzelník, Televarieté, Silvestry apod). Navíc bych řekl, že měli štěstí na opravdové herce, pro které bylo v té době vystoupení v jakémkoliv televizním pořadu nejvýšší poctou. Tenhle kult už se do tvorby ČT asi nevrátí. Nebrečím, konstatuji. Porce 100*48min. dílů Kabaretu je neskutečná, dávám mu 90%.(27.8.2017)

Tenkrát jednoznačně za 5*, dnes s úsměvem na rtech a s bohužel už s téměř nenávratnou nostalgií i s trochou nadsázky jen za 3*. Ale neříkám že se nejednalo o jeden z nejlepších dětských pořadů-vysoce nadprůměrných v tehdejší tvorbě pro děti který kdy byl na našich televizních obrazovkách odvysílán, a to i z dnešního pohledu. Něžně scénářově přímo poeticky laděný rodinný pořad se spoustou pěkných písniček a zdařilých vystoupeních, kde účinkující humornou formou nabádali děti, jak se mají chovat a se spoustou jiných překvapeních. Slyšel jsem ale pár názorů dnešních třicátníků (a více) a ty říkali že se jejich děti při tomto pořadu už dnes nesmějí-nebo se skoro vůbec nezasmějí. No každá doba má holt své-dnešní děti už jsou odkojení úplně na něčem jiném (ne že by tomu nerozuměli)-takže spíš jim to připadá zastaralé a nemající dnes už co nabídnout a říct. Ale pro mou generaci-když nic jiného nebylo to bylo samozřejmě o něčem jiném..(4.9.2007)

• - Jenda z účinkujících Jitka Molavcová přirovnala pořad k hraní si dětí na písku. (Olík)