Reklama

Reklama

Zábavný televizní pořad pro děti, plný úsměvných hraných scének, písniček či veselých vyprávění, tvořený bezvadnou partou těch nejpovolanějších interpretů, v čele se Štěpánkou Haničincovou, Láďou Gerendášem, Josefem Dvořákem či Jitkou Molavcovou. V letech 1977-1990 vzniklo Malých televizních kabaretů více než sto, a to v několika obměnách sestavy, která ovšem vždy byla úžasná a ani občasná improvizace jim nebyla cizí. Takovýto pořad dnes již není moc k vidění a bezpochyby Malý televizní kabaret osloví i dnešní generaci. (pfa)

(více)

Recenze (84)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Tenhle pořad mi nikdy příliš k srdci nepřirostl. Pitvořící se kvartet Dvořák, Molavcová, Zedníček a Gerendáš z nichž ani jeden nepatří k mým oblíbencům.. Ale přiznám se bez mučení, že si dodnes pamatuji ústřední melodii, která se převážně pohádkovému Jiřímu Klempířovi opravdu velmi povedla. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

"Mámu, tátu, strýce, tetu pozvěte do kabaretu až se zase jako dneska srazíme. Zamáváme z obrazovky, do křesel i na pohovky, už se na to dneska těšíme." No, přednost tohoto pořadu je právě to, že z poučování, moralizování si dělá legraci. A tím myslím legraci na opravdu vysoké úrovni. Scénáristé Ondřej Suchý a Oldřich Dudek to psali s evidentní radostí a herci byli neméně dobří. Zvlášť Jitka Molavcová a Ondřej Havelka. "Tak čau! A příště zase všichni sejdeme se jako obvykle. Já přijdu s kytkou, tumáš, čichni, kytka bude vonět nezvykle. Mně poznáte, neboť jediný budu mít v kapse noviny. Já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici. Tak čau..." Z toho, že si to všechno pamatuju, poznáte, jak to na mě zapůsobilo. :-) 90 % ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně plný počet hvězdiček ... jako malá jsem se těšívala na Štěpánku, Pepu, Jitku a další. "Tak čau a příště zase všichni sejdeme se jako obvykle ... já příjdu s kytkou, tumáš čichni a kytka bude vonět nezvykle .... Mě poznáte neboť jediný budu mít eee v kapse noviny .... já na hlavě budu mít čepici, kravatu a v ruce krabici ... Tak čau!" :-) ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Tenkrát jednoznačně za 5*, dnes s úsměvem na rtech a s bohužel už s téměř nenávratnou nostalgií i s trochou nadsázky jen za 3*. Ale neříkám že se nejednalo o jeden z nejlepších dětských pořadů-vysoce nadprůměrných v tehdejší tvorbě pro děti který kdy byl na našich televizních obrazovkách odvysílán, a to i z dnešního pohledu. Něžně scénářově přímo poeticky laděný rodinný pořad se spoustou pěkných písniček a zdařilých vystoupeních, kde účinkující humornou formou nabádali děti, jak se mají chovat a se spoustou jiných překvapeních. Slyšel jsem ale pár názorů dnešních třicátníků (a více) a ty říkali že se jejich děti při tomto pořadu už dnes nesmějí-nebo se skoro vůbec nezasmějí. No každá doba má holt své-dnešní děti už jsou odkojení úplně na něčem jiném (ne že by tomu nerozuměli)-takže spíš jim to připadá zastaralé a nemající dnes už co nabídnout a říct. Ale pro mou generaci-když nic jiného nebylo to bylo samozřejmě o něčem jiném.. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Frk, frk, a hned je tu parodie nejenom na pohádky. Dr. Voštěp budiž prostým a krásně okatým příkladem toho, čeho se bylo možné nadát od téhle partičky. Jako dítě jsem kabaret zbožňoval, a ve svém současném stavu se taky rád podívám, když mám náhodou v příslušnou dobu cestu kolem televize. Sice už se nesměju jako tenkrát, ale aspoň ten vlídný úsměv se dostaví spolehlivě. Netřeba nám Degentubbies ani úchylných plyšáků s podle hesla "Sezame, otevři se!" otevírací hlavou (čímž rozhodně nemyslím klasika české úlisnosti, pana Mufa!), dokud máme malý, ale náš, televizní kabaret. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (2)

  • Ondřej Havelka řekl, že se stávalo, že pořad býval opakovaně z  takzvaně „technických důvodů“ pozastaven. Prostě se vedení Československé televize zdál příliš volnomyšlenkářský. (sator)
  • Jenda z účinkujících Jitka Molavcová přirovnala pořad k hraní si dětí na písku. (Olík)

Reklama

Reklama