Strom pohádek: Dobro a zlo (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 27 min

• WANDRWALL

Vše o Šípkové Růžence a to prosím za 27 minut.(7.9.2010)

Klasická pohádka o Šípkové Růžence podaná ve zkatce, kdy se člověk nemusí zdržovat sledováním jinak zdouhavého děje.(4.8.2003)

Pohádka má vše jasně definované už v samotném názvu. Nečekala jsem, že budu sledovat xtou variantu na Šípkovou Růženku. Kateřina Hrachovcová byla opravdu vemi půvabná. Prostřihnout jednoduchý příběh vyprávěčkou Dádou Patrasovou byl moc dobrý nápad. Hodně to studiovou pohádku oživuje.(28.11.2016)

Při hlásku Dády Patrasové se moc dobře usíná a Kateřina Hrachovcová je snad nejpůvabnější Růženka, co si kdy tuhle roli vyzkoušela.(19.7.2005)

Pohádka O Šípkové Růžence na motivy bratří Grimmů ve zjednodušené naivní verzi v rámci cyklu Strom pohádek. Především herectví Hrachovcové a Potměšila je směšné, ale v duchu zajetých kolejí se to dá tolerovat. Jinak vypravěčka Dagmar Patrasová to docela nahrazuje. Hudba: Ladislav Štaidl & Pavel Krejča(4.10.2011)