poster

Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

 • WANDRWALL
  **

  Co všechno ženy dovedou. Připraví klidně i hodné princezně peklo na zemi. Ještě že včas se najde nějaký princ.***(4.10.2010)(4.10.2010)

 • blackrain
  ***

  Jako malou holčičku mě ta zlá královna děsila a její masožravka taky, takže jsem jim něpřála dobrý konec. Dnes jim oběma přeju to samé. Od té doby mám zvláštní respekt k masožravým rostlinám.Také to byla poslední pohádka, kde jsem mohla vidět Magdalenu Bičíkovou jako princeznu. Ladislavu Mrkvičkovi role blázna pěkně sedla. Hezky zpíval. Vždycky si při sledování pohádky pobrukuju s ním.(4.7.2016)

 • flanker.27
  *****

  Velmi hezká, i když docela strašidelná pohádka. Poměrně netradiční je tím, že zlo je tu opravdu nebezpečné, zároveň velmi chytré a dokáže se dokonale přetvařovat. A ta loutka... "Koho posloucháš? - Vás, paní."(2.2.2014)

 • Tommassi3
  ****

  "Ty jsi mi ale stejně divná panenka !! Ani jméno nemáš.."(3.7.2016)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace