Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

Jako malou holčičku mě ta zlá královna děsila a její masožravka taky, takže jsem jim něpřála dobrý konec. Dnes jim oběma přeju to samé. Od té doby mám zvláštní respekt k masožravým rostlinám.Také to byla poslední pohádka, kde jsem mohla vidět Magdalenu Bičíkovou jako princeznu. Ladislavu Mrkvičkovi role blázna pěkně sedla. Hezky zpíval. Vždycky si při sledování pohádky pobrukuju s ním.(4.7.2016)

• Danulinda

Možná bych dal i o půl hvězdy více, ale ty promítané "venkovní" kulisy jsou velmi špatné a hodně kazí dojem většiny záběrů. Myslím, že by bylo mnohem lepší využít kulisy postavené, nebo některé scény odehrát kdekoliv v lese. Slabší průměr, který neurazí, ale svým zcela neakčním projevem ani nenadchne. P. S. Příliš nosový hlas hlavní představitelky Magdalenky působí dojmem, že má problémy s ústrojím krčním či nosním, přičemž její písmeno "L" je také občas mírně šlapající si na jazyk.(7.4.2010)

Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

Pro mě tato pohádku představuje krásnou nostalgickou vzpomínku, Pohádky jsou hlavně pro děti a mě jako malé se tato televizní pohádka moc líbila. Jasně určené zlo a dobro, hrůzu budící květina vypěstovaná z královniny krve, nezapomenutelná hudba. I dnes se ráda na tuto pohádku podívám a dovedu odpustit promítané pozadí "chudost" interiérů. Mám ráda i rozhlasovou úpravu v obdobném hereckém obsazení.(22.7.2011)

• Nonna

Už jako dítěti s citlivým hudebním sluchem mi strašně vadila ukocaná intonace a nesnesitelné šlapání na jazyk princezny Magdaleny Bičíkové. A vrtá mi hlavou dosud, jak ji v době, kdy se na výslovnost ještě pečlivě hledělo, mohl s takovou vadou někdo obsazovat do dětských pohádek. Navíc konkrétně tato pohádka je poměrně slabá, přestože herecky velmi kvalitně obsazená. Princ, který by se do takovéto "lůžové" princezničky s hračkami zamiloval, by snad musel být pedofil.(31.3.2013)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)