poster

Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

 • Nonna
  *

  Už jako dítěti s citlivým hudebním sluchem mi strašně vadila ukocaná intonace a nesnesitelné šlapání na jazyk princezny Magdaleny Bičíkové. A vrtá mi hlavou dosud, jak ji v době, kdy se na výslovnost ještě pečlivě hledělo, mohl s takovou vadou někdo obsazovat do dětských pohádek. Navíc konkrétně tato pohádka je poměrně slabá, přestože herecky velmi kvalitně obsazená. Princ, který by se do takovéto "lůžové" princezničky s hračkami zamiloval, by snad musel být pedofil.(31.3.2013)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

 • kocik1
  **

  Lehce nepovedená pohádka z doby, kdy jsme pohádky ještě točit uměli. Začarovaná princezna si pořád hraje s míčem, zatímco princ už by chtěl sex.:-)) Nejsympatičtější postavou je kromě dědečka Ladislava Peška zlá královna, protože narozdíl od nedomrlé princezny z ní sálá život, a tak je člověk v pokušení jí držet palce. Škoda prapodivných exteriérů, které pohádce alespoň u mě ubírají bod.(28.2.2015)

 • Azurka
  *****

  Pro mě tato pohádku představuje krásnou nostalgickou vzpomínku, Pohádky jsou hlavně pro děti a mě jako malé se tato televizní pohádka moc líbila. Jasně určené zlo a dobro, hrůzu budící květina vypěstovaná z královniny krve, nezapomenutelná hudba. I dnes se ráda na tuto pohádku podívám a dovedu odpustit promítané pozadí "chudost" interiérů. Mám ráda i rozhlasovou úpravu v obdobném hereckém obsazení.(22.7.2011)

 • Pitryx
  *

  Ale jo, dalo se to. Sice mne to nebavilo kvůli Magdě Bičíkové, ale nakonec jsem si na ni zvykl. Že by to byla věc pro děti, nevím, nenudily by se u toho? Ono je to takové depresivní, ani špetka náznaku nějakého veselí. I ta svatba stojí za... ehm, stojí za nic. Takže dám těch deset + deset za hezkou písničku a hudbu Angela Michajlova.(24.1.2019)

 • - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)