Červánková královna (TV film)

Pohádka

Československo, 1982, 57 min

• Nonna

Už jako dítěti s citlivým hudebním sluchem mi strašně vadila ukocaná intonace a nesnesitelné šlapání na jazyk princezny Magdaleny Bičíkové. A vrtá mi hlavou dosud, jak ji v době, kdy se na výslovnost ještě pečlivě hledělo, mohl s takovou vadou někdo obsazovat do dětských pohádek. Navíc konkrétně tato pohádka je poměrně slabá, přestože herecky velmi kvalitně obsazená. Princ, který by se do takovéto "lůžové" princezničky s hračkami zamiloval, by snad musel být pedofil.(31.3.2013)

Ženy se často musí rozhodnout, zda budou mít kariéru nebo rodinu, nebo to není věc volního rozhodnutí. Královna neměla vlastní děti a ještě ji chtěli připravit o její vladařskou kariéru a kvůli komu? Kvůli sice hezké, ale přeci jen hodně slaboduché a ušišlané princezně. Koho by tohle neurazilo? Královna se logicky rozhodla s tím něco udělat a nebýt vřelých sympatií, které vzbuzovali král s šaškem, tak by člověk charismatické královně přál, aby ve svých intrikách byla úspěšná. Vzhledem k závěru se nabízí logická otázka - čí loutka tedy byla královna?(3.2.2014)

• kocik1

Lehce nepovedená pohádka z doby, kdy jsme pohádky ještě točit uměli. Začarovaná princezna si pořád hraje s míčem, zatímco princ už by chtěl sex.:-)) Nejsympatičtější postavou je kromě dědečka Ladislava Peška zlá královna, protože narozdíl od nedomrlé princezny z ní sálá život, a tak je člověk v pokušení jí držet palce. Škoda prapodivných exteriérů, které pohádce alespoň u mě ubírají bod.(28.2.2015)

Pro mě tato pohádku představuje krásnou nostalgickou vzpomínku, Pohádky jsou hlavně pro děti a mě jako malé se tato televizní pohádka moc líbila. Jasně určené zlo a dobro, hrůzu budící květina vypěstovaná z královniny krve, nezapomenutelná hudba. I dnes se ráda na tuto pohádku podívám a dovedu odpustit promítané pozadí "chudost" interiérů. Mám ráda i rozhlasovou úpravu v obdobném hereckém obsazení.(22.7.2011)

• Pitryx

Ale jo, dalo se to. Sice mne to nebavilo kvůli Magdě Bičíkové, ale nakonec jsem si na ni zvykl. Že by to byla věc pro děti, nevím, nenudily by se u toho? Ono je to takové depresivní, ani špetka náznaku nějakého veselí. I ta svatba stojí za... ehm, stojí za nic. Takže dám těch deset + deset za hezkou písničku a hudbu Angela Michajlova.(24.1.2019)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1983 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Hadrnička". (Miggi90)