poster

O princezně z Rimini (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Ded@M@tes
  ***

  Česká průměrná pohádka. Poslední, kterou Ludvík Ráža natočil. Navíc výše nad dnešní tvorbu nedosahuje, proto jen za tři. ( Hodnocení: 6/10 )(23.4.2012)

 • flanker.27
  *****

  Miluju tuhle pohádku především kvůli krásnému jazyku a inteligentním a svižným dialogům. Důkaz, že aby něco bylo pro děti, nemusí to být infantilní uječená békovina ala Disney nebo Troška. Update 25.12.2012: Dospívám kvapem k závěru, že jde o vůbec poslední kvalitní českou pohádku.(15.11.2005)

 • Fretakata
  ****

  Prijemne prekvapenie. Dlouhy ako tazky krasavec .. povabne.(26.3.2016)

 • Adam Bernau
  ***

  Solidní, pěkně zahraná dialogická telenovela v příjemných renesančních kulisách. Spíš dvoudílná než jednodílná: Z počátku silně působí mravní poselství a vkusná romantika celého příběhu, později se čím dál víc natahuje a ždímá ta všeobecná zamilovanost ústřední čtveřice. Taky je dost těžko uvěřit, že by italský renesanční kavalír (navíc lokální král) trpěl tak nemístným strachem vyznat lásku své milované. Pohádka je každopádně must-see pro milovníky Vladimíra Dlouhého, protože vidět ho coby „krásného krále“, jehož krása spočívá v kníru a přeondulované hřívě, za jakou by se v 80. letech nemusel stydět ani nejteplejší dolnorakouský metalista, je velmi nevšední zážitek. Obě princezny jsou nicméně opravdu krásné a zvláště Markéta Hrubešová zde prokazuje, že když se patřičně položí do trpící senzitivní dobrotivé introvertní oduševnělé princezny, nepotřebuje si na natáčení ani brát svoje jindy nepostradatelná prsa.(25.1.2015)

 • Jinny
  ***

  Chytré, jenom trochu moc studiové. Že by to měl být problém? Ale prosím vás, Copolla si u Draculy taky nestěžoval a jak to pěkně vyšlo!(12.12.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace