poster

O princezně z Rimini (TV film)

Pohádka

Česko, 1999, 61 min

 • Elyssea
  ****

  Velmi přijemná pohádka, hlavně díky sympatickým hercům. Pavla Ptáčková, jinak výborná divadelní herečka by si zasloužila mnohem více příležitostí v televizi. Michal Dlouhý, jako její bratr mi sedí mnohem více, než Vladimír v roli krásného krále. Markéta Hrubešová, Jana Hlaváčová a Radoslav Brzobohatý, ti pouze završují výborné herecké obsazení. Z malé televizní Popelky se vylíhla jedna z Královen mezi dnešními pohádkami z ČT1.(1.6.2008)

 • hanikrivi
  *****

  Skvělá televizní pohádka spíše pro dospělejší diváky, kteří ocení konverzační humor a výborné herecké výkony. Nezapomenutelný je asi Vladimír Dlouhý, jak pohazuje svou zlatou hřívou. :-) Překvapilo mě, že i pro zcela vedlejší role pan Ludvík Ráž vybral herce takového formátu jako je Radoslav Brzobohatý. Moc mile na mě působí i to, že to tentokrát není princ, který se rozhodne získat a napravit dívku svého srdce, ale princezna, jinak zcela rozumná. Další hvězdička je za umírněné, ale elegantní kostýmy a za to, že se v pohádce maluje.(31.8.2014)

 • pytlik...
  ***

  Tak tahle pohádka překvapila i mě, a to jsem přitom zvyklý na ledacos od doby, kdy jsme ve čtvrté třídě měli celý rok schůzky potápěčského oddílu pouze ve školní tělocvičně. Tím nechci říct, že by se jednalo o špatné dílo, to určitě né, u dětí rozvine fantazii na maximum... neboť vidět Dlouhého staršího v rezavé paruce coby nejkrásnější bytost pod sluncem, to vyžaduje nějakou představivost panečku. Třeba já takovou fantazii nemám, a proto jsem se při sledování doost nachechtal. Ono to s tou krásou bylo vůbec nějaké podivné... Hrubešová hrála ošklivku, Dlouhý st. maximálního fešáka, Ptáčková taky krasavici (která se ale pouhýma dvěma ďublíkama na obličeji a čímsi neidentifikovatelným na hlavě změní rázem taky v ee tvora), o vizáži Dlouhého ml. anály mlčí... a mně přitom připadali všichni čtyři z estetického hlediska naprosto stejní a zaměnitelní. Ale jak říkám, celkem to ujde, jediným zklamáním je pro mě Hrubešová, která touhle pohádkou přerušila nepřetržitou řadu od r. 1988, kdy se v každém filmu svlíkla. Ale pravda je, že sem by se to asi moc nehodilo.(27.12.2014)

 • salahadin
  ***

  Nemohl jsem se s nikým ztotožnit. Bráškům Dlouhým to nesluší, ba naopak - narcistní Vladimír vypadá strašně směšně. Princezna z Rimini je blbá a naivní jak podrážka od boty a ta druhá princezna, která by nepočala, ani kdyby žila s nosorožcem (stálá bolest hlavy) je taky žúžo. Neměli aspirin? Trochu mě nudilo stále přesvědčování á la "ty jsi krásná", "ne nejsem", "ale jsi", "ne nejsem!". Výborná je však hudba.(26.10.2012)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Nemám k téhle pohádce dětský sentiment, viděla jsem ji dnes prvně. Nejsem si jistá, zda to je výhoda nebo nevýhoda. Z důvodu obliby některých herců zejména sourozenců ze Salerna a princezny z Riminy (přes osobní výhradu, že Pavlu Ptáčkovou mám raději jako blondýnku) a chytrým dialogům, bych měla tendenci tomu dát pět. Nelíbily se mi ty paruky, ani nevím, která mi přišla nejhorší, jestli ta prince ze Salerna, která byla hnusná, nebo ta prince z Rimini, která mu dodávala výraz retardovaného idiota. Paruka princezny z Rimini vypadala jako chcíplé zvíře omotané stužkou. Trochu haprovala logika ve vztahu prince z Rimini a princezny Salernské v samém závěru, asi mu na plese dali něco do vína. Hledat mouchy na něčem, co je hodně dobré, je opravdu šťourání, když ono chybí tak málo, aby to bylo dokonalé.(1.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace