Komorní, lyricky laděná hra zachycuje Josefínu Duškovou (L. Krbová) a jejího muže Františka (L. Munzar) těsně po smutné zprávě o smrti W. A. Mozarta (P. Chalupa). V retrospektivních vzpomínkách zpěvačky Josefíny se pak vracíme k Mozartovu pobytu v Praze, k slavné premiéře Dona Giovanniho, k okamžikům, v nichž se obnažuje ženina impulsivní povaha a emotivní vztah k nesmrtelnému skladateli. Hra zachycuje také, jak možná vznikla koncertní árie „Bella mia fiamma, addio“ (Sbohem, můj krásný plameni), kterou Mozart roku 1787 při své návštěvě v Praze pro Josefínu složil. Mimo obraz zazní některé slavné árie v podání Evy Urbanové. (Česká televize)

lubospoti

Co je platné, že jsou k dispozici dobové kostýmy a autentické exteriéry (pohříchu málo využité), když se příliš nepovede scénář. ()

Šimpy

Zajímavé herecké obsazení. Měl jsem problém dohledat Jorgu Kotrbovou, až mi došlo, že se Zlata Adamovská nemluví. A mimochodem, cikánku v hospodě hraje Eva Čížkovská, v titulcích uvedena jako Eva Jelínková, neb jejím manželem je Marek Jelínek, syn Rudolfa Jelínka. ()