Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Nikdy jsem netušila, že by se mi disneyovka mohla i při mých necelých 18 letech zarýt tak hluboko pod kůži. Silný příběh indiánky Pocahontas a angličana Johna Smithe srovnává rozdíly mezi evropskou a původní amerckou kulturou, ukazuje bezohlednost a chamtivost dobyvatelů a neústupnost indiánů, kteří žijí v harmonii s přírodou, která je obklopuje.--- Navíc to není tak typicky roztomilá disneyovka. Nechybí sice obligátní zvířatka, ale není jich moc a nijak výrazněji neotravují. Menkenova hudba je srdceryvná a tak líbivá tak, jak je povoleno pouze v animovaných filmech, i písničky jsou výborně otextované. (Letošní vánoční jednička mezi pohádkami - 27.12.2007)(27.12.2007)

Moje oblíbená zlatá Disneyovka. Spousta osobních či etických dilemat, dospívání ve vyhrocených podmínkách a hlavně srdceryvná love story. To všechno na pozadí kontaktu s přírodou, ať už ve formě zvířat, stromů či duchů. Největším plusem je ale nenásilné poselství o tom, že na obou stranách jsou chybující lidé. A Menkenova hudba ve mně to dychtivé dítě vždycky znovu probudí.(26.12.2007)

Príbeh vychádzajúci z reálnej historickej udalosti o Júlii a Rómeovi Nového sveta. V animácii vidieť zmenu, keď sa namiesto množstva rôznorodých farieb sústreďuje na menej farieb, ktoré sú ale výraznejšie a plnšie. Hudba je opäť skvelá -hlavne piesne "Listen to Your Heart" a "Colours of The Wind", prospela jej spolupráca tradičného Alana Menkena so Stephenom L. Schwartzom. Myslím, že v postave Pocahontas je veľmi dobre a presvedčivo spracovaný spirit severoamerických Indiánov a má hĺbku, ktorá takému Johnovi Smithovi ale aj iným postavám chýba.(31.10.2011)

Pocahontas mám rád, byť se jedná o pohádku pro hodně malé (možná to je na tom to hezké). Příběh je protkán poměrně zdařilým hudebním podkresem a písněmi. Když ještě připočtu, že je to vlastně to samé jako Avatar (barevný les, člověk zvenku se přidá k domorodcům, vše dobře dopadne), akorát starší a nehraje si to na supertrhák, tak si to 4 hvězdy zaslouží.(29.5.2012)

Príbeh lásky Johna Smitha a Pocahontas popretkávaný chytľavou hudbou je skvelá voľba pre celú rodinu. Humor stvárnený malými zvieracími priateľmi poteší ako skoro v každej Disneyovke ..... ... ............. . .. .. ... ... . ... .. ....... ............. ....... .......... ..... ... ....... .. Hudba: ***** Vtiahnutie do deja: ***** Humor: ***** Animácie: *****(7.2.2010)