Pocahontas

• USA Pocahontas (více)

V roce 1607 z Londýna vyplouvá loď do Nového světa, které velí mladý kapitán John Smith. Cílem cesty je získání zlata a dalších pokladů. Výpravu vede chamtivý guvernér Ratcliff. V té době krásná indiánská princezna Pocahontas, dcera náčelníka Powhatana, přemýšlí o svém poslání v životě. Měla by se provdat za Kocouma, drsného válečníka, kterého pro ni vybral její otec, nebo ji připraví osud něco jiného? (TV Nova)

T2

Rozpočet $55miliónovTržby USA $141,579,773Tržby Celosvetovo $346,079,773║ Podmanivá animácia a hudba, krásny dobrodružno-romantický príbeh, dokonca aj dramatickosť robia opäť nadmieru slušný zážitok z kreslenej produkcie Walta Disney. /videl v kine: 85%/ ()

kiddo odpad!

Historický trapas bezkonkurenčního kalibru vybavený těmi nejhoršími disneyovskými tropy, které jsou ještě podtrženy extrémně banální verzi indiánských mouder. Tohle už není ani pohádka, to je harlekýnovský škvár, který má dost velký problém s laděním. Nemůžu být jediná, komu přijde kombinace typicky disneyovské rozdováděnosti s nadšenými písněmi o masakru „Inčučůnů“ hodně přestřelená a kdo rudne hanbou, kdykoli se tvůrci vytasí s vážně míněnými ódami o ošklivosti xenofobie a o nutnosti tolerance. Těžce stereotypní, nepřesně ztvárněné a nesympatické jsou obě strany, přesto ze závěrečného smíření nemůže mít nikdo radost, protože ke změně opět nedojde na základě principů a hodnot, ale páč LÁSKA. Bleh. Nevyžaduju nutně historickou přesnost (to bych se nepřenesla přes to, že John Smith je… ehm… klaďas. Teoreticky, rozhodně ne podle toho, co film ukazuje), jenže když tvůrci Angličanům ahistoricky přisoudili přesně ty názory a postoje, které přinejmenším tehdy nezastávali, a nechali je řvát „Hurá, genocida!“, zásadně tím zproblematizovali romantickou zápletku, protože tu teď tvoří nadrženec na zabíjení a věčně nespokojená tupka, co je upřímně přesvědčená, že toho grázla dokáže změnit, mami. Nevěřila jsem, že je něco takového možné, ale ve výsledku je to ještě klišovitější než Avatar. ()

Djkoma

Dětsky naivní animák, v kterém angličané stylizování do španělských conquestadorů přijdou najít zlato do vzdálené nové země, aby se zde jeden z nich již legendárně zamiloval. Když jsem viděl Pocahontas naposledy, všechna má dětská naivita už vzala dávno za své, takže jsem jen sledoval a přemýšlel, proč je ta hlavní hrdinka tak sexy vyvedena s velmi vnadným a pohledným zevnějškem. Asi by to jinak pro ty děti nebylo pochopitelné:)). Jinak v podstatě klasická Disneyovka, v které láska všechno překoná, ale příjemná animace stále ještě má své kouzlo. ()

novoten

Moje oblíbená zlatá Disneyovka. Spousta osobních či etických dilemat, dospívání ve vyhrocených podmínkách a hlavně srdceryvná love story. To všechno na pozadí kontaktu s přírodou, ať už ve formě zvířat, stromů či duchů. Největším plusem je ale nenásilné poselství o tom, že na obou stranách jsou chybující lidé. A Menkenova hudba ve mně to dychtivé dítě vždycky znovu probudí. ()

Dever

Soundtrack Alan Menken: 1. The Virginia Company - Chorus - Pocahontas ,2. Ship At Sea - Alan Menken ,3. The Virginia Company (Reprise) - Chorus ,4. Steady As The Beating Drum Chorus - Pocahontas ,5. Steady As The Beating Drum (Reprise) - Jim Cummings ,6. Just Around The Riverbend - Judy Kuhn ,7. Grandmother Willow - Alan Menken ,8. Listen With Your Heart - Part 1 Bobbi Page ,9. Mine, Mine, Mine - Mel Gibson ,10. Listen With Your Heart - Part 2 Bobbi Page ,11. Colors of the Wind - Judy Kuhn ,12. Savages - Part 1 - Chorus - Pocahontas ,13. Savages - Part 2 - Chorus - Pocahontas ,14. I'll Never See Him Again - Alan Menken ,15. Pocahontas - Alan Menken ,16. Council Meeting - Alan Menken ,17. Percy's Bath - Alan Menken ,18. River's Edge - Alan Menken ,19. Skirmish - Alan Menken ,20. Getting Acquainted - Alan Menken ,21. Ratcliffe's Plan - Alan Menken ,22. Picking Corn - Alan Menken ,23. The Warriors Arrive - Alan Menken ,24. John Smith Sneaks Out - Alan Menken ,25. Execution - Alan Menken ,26. Farewell - Alan Menken ,27. Colors Of The Wind - End Title Vanessa Williams ,28. If I Never Knew You - End Title Jon Secada, ()

• Film ve své době držel rekord pro největší filmovou premiéru všech dob, dorazilo přes 100 tisíc lidí. (Soundtrack)
  • Vedľajším zvieracím postavám, ako napríklad Flik a Meeko, tvorcovia zrušili všetky dialógy, aby bol film o niečo viac serióznejší. (Carol Pifková)

Související novinky

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil…

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

23.12.2012

Vánoce bez pohádky? Nebojte, máme pro vás hned dvě. I když jedna z nich bude vlastně letní hit. Možná. Studio Disney původně chtělo uvést Planes, spin-off k pixarovských Autům, rovnou na DVD a blu…