Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

Disney potřiatřicáté celovečerně. Asi to známe. Sentimentální love story, kterak k břehům Nového světa dorazila loď plná anglických kolonistů. A nechyběl mezi nimi pohledný John Smith. Snaha oslovit široké publikum je patrná, nejvíc unešené budou osmileté holčičky, nudit se ovšem nebudou ani „tolerantnější“ rodiče. Jen trošku moc balancujeme mezi pohádkou a hodinami dějepisu, nikde to pak není dostatečně působivé. Hudební skladatel a osminásobný držitel Oscara Alan Menken zase zazářil.(4.4.2017)

Que que Notura. Listen with your heart. První film, který jsem viděla v kině (nepočítáme-li Toma a Jerryho). A to z kabiny promítače! Kdo by si to potom nezamiloval (doteď piju kafe z hrnku s ní). Měla jsem Pocahontas na audio kazetě a pouštěla si ho tak asi každý den před spaním. Nejhezčí písničky. Ženská hrdinka od Disneyho, která je nezávislá a nečeká jen na zadku na svého prince. Učí všechny lásce a běhá po lese se zvířaty a jí zeleninu. Krásný pohled na indiánské respektování přírody, která je tu po našem boku, kterou nevlastníme. Odmítne jednoho z nejvíc sexy Disney mužů Kocouma, aby mohla být s modrookým Johnem Smithem. Okay, tak jistě chápeme, že modré oči a hlas Mela Gibsona je fair enough a víc než svaly. A taky mi dal největší radu do života hláškou: I've gotten out of worse scrapes than this. Can't think of anything right now, but... Druhý díl mi zlomil srdce a zničil všechny představy o lásce. Díky bohu, že jsem jej viděla až jako dospělá. Ale to už je jiný příběh.(2.2.2014)

Pocahontas je krásny príbeh v krásnej prírode, je priam snový. Nanešťastie má krátky a jednoduchý dej a hlavne je dosť naivný. Počas rokov minulých ma však sprevádzala ústredná pieseň Colours of the wind, najviac som si ju obľúbil v slovenskom vydaní od Soňi Norisovej a v inom od Vanessy Anne Hudgens, zamiloval som si ju, je ako z mojej duše. Veľmi mi to pripomenulo filmy Apocalypto, no najmä Avatar, je to akoby jeho kreslený predchodza z pozemskej reality. Taktiež však tento film nie je historicky, či inak presný a je dosť fantasy. Ako rozprávka je celkom pekný, má krásnu animáciu, no od filmu, ktorý vznikol v 90. rokoch, čiže desiatky rokov od prepracovaných rozprávkových predchodcov Walta Disneyho som čakal viac, taktiež podobnosť s Levím kráľom je viditeľná.(20.10.2012)

Moc krásná pohádka o podstatě soužití mezi lidmi a přírodou, i když konec zrovna moc veselý není, ale je velmi dojemný a na druhou stranu, bylo hezké vidět nějaký jiný konec od Disneyho než "Žili šťastně až do smrti". Navíc nádherné písně, krásný scénář plný mouder a romantická zápletka, jen záporná postava mohla být více promyšlená.(18.12.2016)

Musím dát tři hvězdy na čtyři to fakt není, film byl dobrý, ale bohužel JEN dobrý. Příběh až přilíš duchaplný, ale za to velmi poučný. Oproti jiným filmům z továrny Walta Disenye se nemůže pyšnit, tak skvělými písničkami, jako byly například v Malé mořské víle. Oscara za song k filmu Pocahontas "Colors of the Wind" popravdě příliš nechápu, asi byl tehdy na pěkné písničky velmi chudý ročník 58%..(24.7.2011)

• - Na začiatku búrky je vlajka roztrhaná, no v ďalšej scéne je už opäť celá. (Lulu13)

• - Prvý film, kde Mel Gibson spieva. (Momo_desu)

• - Pocahontas je jedným z mála animovaných filmov od Disney, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Ďalším je napríklad Mulan (1998). (Momo_desu)