poster

Pocahontas

 • USA

  Pocahontas

 • Slovensko

  Pocahontas

 • Velká Británie

  Pocahontas

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1995, 81 min

 • castor
  ***

  Disney potřiatřicáté celovečerně. Asi to známe. Sentimentální love story, kterak k břehům Nového světa dorazila loď plná anglických kolonistů. A nechyběl mezi nimi pohledný John Smith. Snaha oslovit široké publikum je patrná, nejvíc unešené budou osmileté holčičky, nudit se ovšem nebudou ani „tolerantnější“ rodiče. Jen trošku moc balancujeme mezi pohádkou a hodinami dějepisu, nikde to pak není dostatečně působivé. Hudební skladatel a osminásobný držitel Oscara Alan Menken zase zazářil.(4.4.2017)

 • Dinosaurier
  *****

  Que que Notura. Listen with your heart. První film, který jsem viděla v kině (nepočítáme-li Toma a Jerryho). A to z kabiny promítače! Kdo by si to potom nezamiloval (doteď piju kafe z hrnku s ní). Měla jsem Pocahontas na audio kazetě a pouštěla si ho tak asi každý den před spaním. Nejhezčí písničky. Ženská hrdinka od Disneyho, která je nezávislá a nečeká jen na zadku na svého prince. Učí všechny lásce a běhá po lese se zvířaty a jí zeleninu. Krásný pohled na indiánské respektování přírody, která je tu po našem boku, kterou nevlastníme. Odmítne jednoho z nejvíc sexy Disney mužů Kocouma, aby mohla být s modrookým Johnem Smithem. Okay, tak jistě chápeme, že modré oči a hlas Mela Gibsona je fair enough a víc než svaly. A taky mi dal největší radu do života hláškou: I've gotten out of worse scrapes than this. Can't think of anything right now, but... Druhý díl mi zlomil srdce a zničil všechny představy o lásce. Díky bohu, že jsem jej viděla až jako dospělá. Ale to už je jiný příběh.(2.2.2014)

 • Marek1991
  ***

  Pocahontas je krásny príbeh v krásnej prírode, je priam snový. Nanešťastie má krátky a jednoduchý dej a hlavne je dosť naivný. Počas rokov minulých ma však sprevádzala ústredná pieseň Colours of the wind, najviac som si ju obľúbil v slovenskom vydaní od Soňi Norisovej a v inom od Vanessy Anne Hudgens, zamiloval som si ju, je ako z mojej duše. Veľmi mi to pripomenulo filmy Apocalypto, no najmä Avatar, je to akoby jeho kreslený predchodza z pozemskej reality. Taktiež však tento film nie je historicky, či inak presný a je dosť fantasy. Ako rozprávka je celkom pekný, má krásnu animáciu, no od filmu, ktorý vznikol v 90. rokoch, čiže desiatky rokov od prepracovaných rozprávkových predchodcov Walta Disneyho som čakal viac, taktiež podobnosť s Levím kráľom je viditeľná.(20.10.2012)

 • Streeper
  ****

  Moc krásná pohádka o podstatě soužití mezi lidmi a přírodou, i když konec zrovna moc veselý není, ale je velmi dojemný a na druhou stranu, bylo hezké vidět nějaký jiný konec od Disneyho než "Žili šťastně až do smrti". Navíc nádherné písně, krásný scénář plný mouder a romantická zápletka, jen záporná postava mohla být více promyšlená.(18.12.2016)

 • Roby
  ***

  Musím dát tři hvězdy na čtyři to fakt není, film byl dobrý, ale bohužel JEN dobrý. Příběh až přilíš duchaplný, ale za to velmi poučný. Oproti jiným filmům z továrny Walta Disenye se nemůže pyšnit, tak skvělými písničkami, jako byly například v Malé mořské víle. Oscara za song k filmu Pocahontas "Colors of the Wind" popravdě příliš nechápu, asi byl tehdy na pěkné písničky velmi chudý ročník 58%..(24.7.2011)

 • - Na začiatku búrky je vlajka roztrhaná, no v ďalšej scéne je už opäť celá. (Lulu13)

 • - Prvý film, kde Mel Gibson spieva. (Momo_desu)

 • - Pocahontas je jedným z mála animovaných filmov od Disney, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Ďalším je napríklad Mulan (1998). (Momo_desu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace