Metr X (amatérský film)

Komedie

Česko, 2000, 78 min

Komentáře uživatelů k amatérskému filmu (39)

• Djkoma

Velká snaha tvůrcu o parodování Matrixu se nevyvedlo tak jak by mělo. Někdy naprosto nepochopená a ujetá pointa. Film je o ničema a kdo nezná Matrix(určo takový jsou) nezasměje se skoro vůbec. Já film Matrix znám docela dobře, ale přesto mi tento rize amatérský film nijak neuchvátil svou zábavou.(11.8.2005)

• novoten

Svého času si tahle ryzí bláznivost vysloužila časté citování, ale jen na základě přečtení na netu se povalujícího scénáře. Ze zfilmovaného zpracování jsem viděl jen útržky a okamžitě jsem pochopil, že celou stopáž vidět nechci. Kouzlo puberty tak navždy zůstává v neviděném.(22.5.2005)

• zputnik

Na základní škole jsem spolu s dvěma kámoši chtěli natočit kung-fu film - měli jsme vymyšlený děj, připravené náčiní, našli jsme dobré místo natáčení, pomalu jsme uvažovali o kostýmech atd. To vše samozřejmě v rámci velmi scvrklého rozpočtu. Nakonec z toho všeho sešlo zato "freakům", kteří natočili ochotnickou parodii na MATRIX s názvem METR X to vyšlo. Musím se přiznat, že jsem si tento film pustil s vcelku velkou nedůvěrou; v mnohém byly mé obavy naplněny, v něčem naštěstí ne. Celé natáčení bylo do určité míry ulehčeno více/méně pevným držením se MATRIXovského scénáře. Jediným větším úkolem tedy bylo vše natočit úměrně použitým prostředkům a hlavně naimplantovat vhodné parodické momenty a vtípky. Fórky to leckdy nebyly špatné, ale někdy už jsem se začínal nudit. Někdy byla naštěstí nuda "zahnána" tím, že jsem uvažoval, jak budou technicky vyřešeny určité scény z MATRIXu - scéna s kamiónem, helikoptérou, cesta výtahem atd. Uznávám, že je to zvukově i obrazově v tristní kvalitě, ale jako "studentské dílo" to není zas tak špatné; vše samozřejmě do té chvíle, dokud tito sympatičtí "freaci" nebudou mít "vyšší ambice". 30/100 dávám především ze 3 důvodů: 1. některé fórky jsou povedené, 2. jde o "ochotnický počin" a v tomto světle se dají odpustit mnohé nebo alespoň některé prohřešky a 3. ti "freaci" se u samotného natáčení museli šíleně bavit.(30.11.2003)

No já nevim, asi se někteří fanoušci naserou, když si někdo z jejich kultu dělá prdel. 5 a ani o chlup míň. Máš ovládání na škodu 105? Naše bezpečnost nikoho nezajímala, když jsme si koupili terčík a šipky. Následuj bílou krabici. Seš si jistej, že mě nepíchli? Asi si říkáš, jestli bych tu sklenici rozbila, kdybych ti o ní neřekla. Tento muž spáchal již prakticky všechny počítačové - je to prostě hajzl. A tak dále...(9.4.2006)

• Kryšpín

Nejdřív jsem viděl scénář, potom jsem zjistil kde to můžu sehnat a tak jsem se na to s radostí kouknul. Ale ta radost opadla. Nechápu, jak se to tady mohlo objevit to nám lepší amatérské filmy, které za to opravdu stojí. Jediný čemu to prospělo, je mé paměti, která si vybavila postupně všechny dialogy v originále.(5.6.2004)

• maxi6

Zajímalo by mě, kdo toto "veledílo" zařadil do filmové databáze....(22.7.2004)

• ScreamJay

Mohla to být pořádná nátěrárna, ale dopadlo to jaksi hroboidně. Hlavní chybou byla snaha o přesné kopírování dialogů z Matrixu, což je jasné, že v českých poměrech a s minimem rekvizit a dekorací nemůže obstát. Sám jsem se o několik parodií pokoušel, takže věřím, že scénář vypadal rozhodně mnohem zábavněji než výsledné dílo. Dostupná kvalita zobrazení a zvuku opravdu nic moc, spíš teda nic než moc. Jít si vlastní cestou a třeba si natlouct hubu o nějakej vzrostel šutr, to je milionkrát lepší, než jako stromeček u zadku následovat efekty namlácený velefilm. Tu jednu * dávám především za chuť do toho jít, za pár celkem vtipných momentů. Ale jinak je Metr X asi to, co ostrý nůž pro začínajícího kuchaře. Spíš si amputujete prsty zařezávající se nudou, než aby ste krájeli porce zábavy. Věčná škoda!(10.8.2004)

• Beckett51

Nevadí mi, že si to dělá legraci z Matrixu (parodie mám rád), ani to že je to amatérské (tento druh filmů je mnohokrát mnohem lepší než velkorozpočtové bijáky), ale prostě mi to přijde jako nehorázná sračka.(19.2.2014)

Vidl jsem jen streaming na tiscali (kdyby nkdo vedel o jiné moznosti, piste), ale ty fórky místy stály za to. Já myslel, ze dvere ...(24.6.2004)

• M.Macho

"Jednička za snahu..."(21.8.2008)

• Rosana

Snažial jsem se, fak jsem se snažial, ale opravdu jsem to zvládla jenom do půly. Pak to šlo 4X, pak 8X a pak dokone i 16X a i to mě nudilo. Chjo, je mi to líto, cením si práce na amatérských filmech a zapálení nadšenců, ale toto byla hotová muka :((30.8.2009)

• frashmaker

Na české poměry velice vydařený amaterský film. Už je to mnoho let, co jsem jej viděl, ale scéna s házením plyšáků a Týjo v hlavní roli.. .....Tento film má asi podobný význam jako třeba Pár pařmenů. Rozhodně bych takováto undergroundová díla nezatracoval, jsou součástí naší společnosti. nejedná se však o nic dlouhodobě hodnotného, jen jakási součást momentálního stavu pubertálních jedinců v jedné malé středoevropské zemičce roku 2000.(22.2.2010)

• johny89

hodnotim to stejně jako matrix.. takže úspěch ne? :D(8.1.2009)

• kombajn

Melo to daleko vetsi potencial. Kdyby to nebylo zbytecne moc natahnute. Ale hodne ftipku me dostalo. Kazdopadne myslim, ze kdyz se pouci z chyb, vnikne priste neco co si zaslouzi 3-4 hvezdicky.(25.10.2003)

• zette

Tak blbe, az je to vlastne i vtipne. Matrix jsem videl jen jednou a tak jsem si spojitosti dohromady nedal, za snahu a par hlasek davam alespon bod.(20.8.2018)

Mistrovské dílo! Ne,fakt si nedělám prdel. Pro mě,jakožto residenta z Brna,dvojnásob osobní:))) Pokr.je sice už o třídu slabší,ale pořád jde.(29.10.2017)

Je to strašné a tři hvězdičky si to nezasluoží... Ale: točilo to pár děcek a některé fórky nebyly špatné (máš tam ovládání na Škodu 105? tak mi to nahraj!). Snaha se cení. Škoda, že to nedělal někdo, kdo měl aspoň trochu potuchy, jak natočit film.(25.10.2003)

• tomeek

"Jsem Šmíd, agent Šmíd."(15.7.2010)

• majxik

Velká snaha, bohužel ale neznamenala i dobrou práci. A tak se jedná o velmi podruměrnou amaterskou parodii na kultovní film... asi hlavním nedostatkem je to, že zasmějí se jen lidi kteří viděli Matrix, ale u ostatních zustane tento snímek nepochopen. Takže hvězdička za snahu.(19.3.2011)

• Aven

Scénář je vynikající, většina scén je popsána tak, že jsem se chechtal už při čtení a těšil se až to uvidím. ALE samotné ztvárnění je naprosto příšerné. Herci jsou opravdu strašní - a to i v amatérských měřítkách a i vtip se někam vytratil. Škoda, protože potenciál to rozhodně má.(31.5.2006)

<< předchozí 1 2