Jdi za zeleným světlem (TV film)

Československo, 1968, 93 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Na pouhou televizní produkci z let šedesátých velice zdařilé zpracování rozsáhlého románu z doby okupace.(9.8.2007)

Vynikající látka v naprosto umrtvujícím televizním zpracování. Extrémně pomalá a statická inscenace, kde hrdinové polovinu času mlčí nebo se jen nějak výmluvně tváří. Autoři filmu se v titulcích zaštítili tím, že film je natočen "na motivy" stejnojmenného románu, což jim uvolnilo ruce a mně, který tento román pokládá za možná nejlepší literární dílo, které u nás bylo v 50. letech napsáno, sebrali trochu vítr z plachet. Obsahově mi tedy nezbývá než tuto zestručněnou verzi přijmout, ale s formální stránkou už musím vyjádřit nesouhlas. Přesto je mé hodnocení docela vysoké - 70%. Nicméně těm, kdo se odhodlali tento kus sledovat a v některé z nesčetných pauz buď program vypnuli, nebo usnuli, doporučuji to nevzdávat a knihu si přečíst.(7.1.2009)