Nastala chyba při přehrávání videa.
 • codeas
  ****

  Stylem humoru připomíná Limonádovýho Joea !! Průměrná komedie, je vyvážena mnoha odkazy na slavné filmy, skvělé herecké výkony (ve kterém českém filmu z poseldních let, hrálo tolik dobrých herců ?) a hudba ke které není co dodat.... Film dostupný i pro nenáročné diváky, kteří neznají divadlo SKLEP - ten je v několika záběrech hodně připomínán...(21.11.2004)

 • Djkoma
  ***

  Retro kriminálka s prvky černého humoru,který je do filmu chvílemi cpán až nechutně vnuceně a ukazuje jak český režisér neumí točit hladce a pro diváka elegantně. FIlm trpí, tím že je poskladaný z žánrů, které jsou čechům velmi vzdálené a které jsme skoro nikdy pořádně netočili. Tomáš Hanák se tváří stále jako největší drsnák a Jirka Macháček je stále typ herce "přijdu zhulen, zhulen odejdu". Když byl vyvolán muž z publika a on se opravdu zvedl (ne nebyl to Cam z kina:)) tak jsem poznal tu nejtrapnější scénku posledních let.(31.8.2006)

 • Marigold
  ***

  Sklepáky mám moc rád, ale nemůžu se zbavit dojmu, že jediný člověk schopný přenést jejich humor na plátno je Tomáš Vorel. Marhoul natočil cosi, co v první části funguje jako vtipný soubor divadelních skečů a ne jako film, v té druhé zase něco, co funguje jako film, ale nefunguje jako soubor vtipných skečů. Prostě ani ryba, ani rak. Ani věčně škrobený Hanák už mi nekonvenuje tak jako v Cestě z města a nebýt několika opravdových hereckých výkonů, mohlo to skončit jako hodně velký propadák. Holt, Dobeška je Dobeška...(25.1.2004)

 • Niktorius
  ***

  I řekli si jednou lidé z jednoho divadelního spolku, že sehrají stylové představení s pěknou výpravou, popkulturními narážkami, rošťackými vtípky a hlavním hrdinou se školácky naškrobeným přednesem. Jejich troufalost a naivita je dovedla k myšlence, že pokud si pozvou do party ještě šikovného kameramana, mají na to natočit dobrý film... Mazanému Filipovi bohužel nepomáhá ani svéráznost zpracování, ani obsazení celého divadla Sklep (snad i včetně uklízeček) a bohužel ani láska a úcta, jež Václav Marhoul - režisér, jehož ruka je ve výsledku sotva znatelná - k parodovanému žánru a jeho klasických zástupcům chová. Ono totiž nestačí vymyslet pár suchých konverzaček a pro naplnění celovečerní stopáže je natahovat do naprosté trapnosti. Je mi líto, ale v Mazaným Filipovi je míň šťávy jak v penzionované prostitutce, která spadla do lisu na jablka... 55%(15.7.2008)

 • Slartibarkfast
  ****

  Je to vlastně taková nevinná hloupá parodie sama sebe. Všichni se při vytváření tohoto detektivního díla jistě notně bavili. Přirovnal bych to k již kultovnímu muzikálu Kouř, který v první vlně také slízl nemalou kritiku v negativním smyslu. Nudný a nesmyslný děj má diváka šokovat a odpoutat pozornost od skutečnosti, že je to vlastně totální hovadina. Občas se to i daří. Věřím ale, že hlášky z tohoto filmu se časem stanou legendárními. 75%(13.11.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace