No, mám pocit, že naposledy se u Mazaného Filipa větší skupina lidí bavila při jeho natáčení. Pronásleduje mě myšlenka, že někdo se snažil využít doménu Červeného Trpaslíka - šílená, nelogická a především vtipná přirovnání a spojit to s "drsnou školou". A neuspěl. Humor je sušší než ono příslovečné martini a jaksi se z něj vypařila i ona sklepácká vtipnost. Jediná šance na jakési nadšení z mé strany je u stylizace postav - Tomášem Hanákem počínaje a Bohumilem Kleplem konče. Poměr cena-výkon opravdu nic moc...Limonádový Joe lepší Mazaného Filipa.(13.6.2006)

• sinp

Komedie Václava Marhoula trpí snad všemi neduhy současné české kinematografie. Nepopírám, že na divadelních prknech to mohlo vypadat dobře, ale přechod na plátno není snadný, hlavně pokud se Vám nedostává příliš mnoho peněz na výbavu, které tvůrcům zcela evidentně chybí. Pak většinou nastupuje jen ošemetný product placement. Snímek osciluje mezi přehnaným počtem postav a jejich nesourodostí a odlišnou vtipností. Množství gagů zabíjí střih od člověka, co by měl svou profesi urychleně změnit a film vyšumí z hlavy podstatně rychleji než tvůrci zamýšleli.(30.9.2005)

Sklepáky mám ráda, obzvlášť Tomáše Hanáka. A takhle povedená stylizace, to se v českém filmu prakticky nevidí. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro 4*, jenže když jsem se po shlédnutí "Mazaného Filipa" zamyslela, uvědomila jsem si, že tento na první pohled báječný film má i několik chyb. Chtělo by to trochu dotáhnout scénář, na detektivku je tu příliš málo napínavá zápletka. A možná bylo trochu zbytečné doslova přecpat film českými hvězdami, z nichž nejméně polovina měla ve filmu jen malý štěk. Přesto rejža Jaroslava Duška je nezapomenutelný. Takže srdce velí 4*, hlava ale kontruje 3* a já se tentokrát přikloním spíš k té hlavě.(17.9.2005)

• Dan9K

Tak jsem tak nějak ve skrytu duše doufal, že se mi to bude opravdu líbit. Přeci jenom herecké obsazení dává dobrou naději, když je v něm možno nalézt téměř všechna jména kvalitního českého humoru. Po zkouknutí se ale nakonec divím, že je hodnocení tak vysoké. Mazaný Filip je na české poměry jedinečný svým vizuálním zpracováním, které má snad zatím nejkvalitnější ze všech. Neuvěřitelná debilita dia i monologů, nucené herectví i takových komediálních mágů jako je Čtvrtníček, Šteindler, Vávra i Hanák, nuda, která odpuzuje od dosledování snímku a samozřejmě absence kvalitního humoru (až tedy na Hanákovo ježdění autem), na který jsme od těchto bohů zvyklý, ho až příliš shazuje. Někdy nedokážu pochopit, jak se vůbec může takový propadák poštěstit. Je to podobné zklamání, jako při sledování Spy Kids od Rodrigueze nebo poslouchání soundtracku ke Stigmatům od Billyho Corgana.(17.2.2006)

• Indiana

Hyper trapárna, u který mi vadilo snad skoro všechno - kulisy, u kterých jsem nevěděl, jestli jsou tak sociální naschvál nebo z nedostatku prachů a hlavně ty trapný herecký výkony. Tomáše Hanáka celkem můžu, ale tady ten jeho výkon posraly dementní monology. Vilma Cibulková tu hraje sexy kočku a přitom je to koště, tak nevim, proč zrovna ona. Vážně hyper trapnej film.(23.11.2005)

• - Sám režisér do filmu vložil 5 miliónů korun, které si vypůjčil. Bez této investice by podle svých slov nikdy točit nezačal. (hippyman)

• - Scéna, ve které barman pronese: “Zabili Kennyho“ a Phil (Tomáš Hanák) odpoví: “Parchanti“, je odkazem na seriálu Městečko South Park (od r. 1997). (vyfuk)

• - Vzhled a jméno femme fatale je převzato z Dmytrykova filmu-noir Sbohem buď, lásko má z roku 1944. Pochází odtud i citace Tomáše Hanáka: "Přijedu. Jen co mi narostou třetí zuby." (Hwaelos)