Sklepáky mám ráda, obzvlášť Tomáše Hanáka. A takhle povedená stylizace, to se v českém filmu prakticky nevidí. Už jsem byla skoro rozhodnutá pro 4*, jenže když jsem se po shlédnutí "Mazaného Filipa" zamyslela, uvědomila jsem si, že tento na první pohled báječný film má i několik chyb. Chtělo by to trochu dotáhnout scénář, na detektivku je tu příliš málo napínavá zápletka. A možná bylo trochu zbytečné doslova přecpat film českými hvězdami, z nichž nejméně polovina měla ve filmu jen malý štěk. Přesto rejža Jaroslava Duška je nezapomenutelný. Takže srdce velí 4*, hlava ale kontruje 3* a já se tentokrát přikloním spíš k té hlavě.(17.9.2005)

Tomáš Hanák sice umí bravurní vnitřní hlas, ale co je mu to platné, když mu ho někdo neumí napsat. Číší z něj sice jakýsi náznak parodie, ale k smíchu to moc není. Vizuální dojem z Tomáše Hanáka je perfektní. Jakoby se už narodil s kloboukem na hlavě. Bohužel se to nedá říct o jeho hereckém výkonu (mimo již zmíněný vnitřní hlas). Obsazení je jinak výtečné: opět výborná Vilma Cibulková, konečně netypický Pavel Liška, Macháčkova široká mafiánská čelist nemá chybu („Chceš taky kovovou plombu do tykve, bobane?“) a skvěle šílený Milan Šteindler je jednoznačně nejlegračnější figurkou (i scénkou) filmu, i když zrovna zde nejde snad o žádnou konkrétní parodii. Mám pocit, že kdyby Mazaný Filip zůstal „pouze“ u komedie a nezahrával si s tak ošidným žánrem, jakým je bezesporu parodie, pak by byl jistě daleko lepším filmem. Limonádový Joe to bohužel není. Atmosféru má dobrou, kulisy navodí patřičně parodijní dojem a hudba to vše doplní, ale když potom spousta fórků vyloženě vyšumí, pak se není čemu smát, což je u parodie trochu zádrhel.(23.2.2004)

Sklepáci mě teda nijak extra moc neberou, ale u tohohle fimu jsem se fakt bavil a některé vtipy mi skoro trhaly vnitřnosti. První film, kde mě bavil Pavel Liška, opět a znovu geniální výstup Milan Šteindlera, Etzler na závěr a Čtvrtníček s jeho "Roztrhni si kušnu hákem"..... Prostě paráda, na to, že to je Sklepácké.(9.12.2008)

70% - Škoda několika dějově hluchých míst a spíše trapných reminiscencí na slavné filmy. Jinak se jedná o přehlídku krásné studiové filmařiny s typickou sklepáckou nadsázkou, jež je mi čím dál sympatičtější. Zábavný film pro ty, co se nebojí nekriticky přihlížet stylistickému paskvilu jen pro jeho unikátní druh humoru.(15.7.2010)

• ivishka

Sh*t happens, Sh*t still happens -> nejvýstižnější dojem z filmu. Přišlo mi to jako naprostá slátanina odkazů na filmy, knižních a děsných přirovnání, těch horších herců z pořadu na stojáka, pár herců z divadla, kteří přehrávali jako p**se, snaha o bond style s Limonádovým Joem ale bohužel se ani jedno z toho nepovedlo. Co bylo zábavné a trefné? - mluva herce Lišky podobná jedné jeho postavě v pořadu Na stojáka, scéna kde je detektiv Phil Marlow na natáčení filmu a rozčiluje se tam režisér a pak jak říká Hanák, že o filmu nic neví to by sedělo na tvůrce. Ukázka de**lity: do budoucna jsem se díval se stejným optimismem jak tanečník s dřevenou nohou po čtyřech letech nucenejch prací,budova sama by sklíčila i racka chechtavýho.....prostředí působilo líbezně. asi jako zaječí pysk,strnulej jak vyřezanej indián v trafice, všichni tam nasávali jak tepláky hozený do potoka, tak do tohodle prostředí jsem se hodil jako cibule se šlehačkou a ananasem, probudil jsem se bez života a prázdnej jak strašákova kapsa........Nejvíce mě naštvaly odkazy na Batmana, Matrix, South Park a bůhví co ještě..(5.10.2012)

• - Ve chvíli když policisté Kid s Kidem zpívají a tančí v boxerském ringu, na kterém jsou americké hvězdy, které představují počet států v USA, je na "vlajce" v ringu pouze 29 hvězd (má jich být 48). (vyfuk)

• - v 31. minutě ma Velma (Vilma Cibulková) v záběru poté, co je odhozena Philem (Tomáš Hanák) na pohovku, rtěnku zcela rozmazanou. V dalším záběru je však opět v pořádku.  (JarA*)

• - Snímek je věnován Raymondu Chandlerovi, autorovi Phillipa „Phila“ Marlowa, autora původní povídky. (milaneg)