Tomáš Hanák sice umí bravurní vnitřní hlas, ale co je mu to platné, když mu ho někdo neumí napsat. Číší z něj sice jakýsi náznak parodie, ale k smíchu to moc není. Vizuální dojem z Tomáše Hanáka je perfektní. Jakoby se už narodil s kloboukem na hlavě. Bohužel se to nedá říct o jeho hereckém výkonu (mimo již zmíněný vnitřní hlas). Obsazení je jinak výtečné: opět výborná Vilma Cibulková, konečně netypický Pavel Liška, Macháčkova široká mafiánská čelist nemá chybu („Chceš taky kovovou plombu do tykve, bobane?“) a skvěle šílený Milan Šteindler je jednoznačně nejlegračnější figurkou (i scénkou) filmu, i když zrovna zde nejde snad o žádnou konkrétní parodii. Mám pocit, že kdyby Mazaný Filip zůstal „pouze“ u komedie a nezahrával si s tak ošidným žánrem, jakým je bezesporu parodie, pak by byl jistě daleko lepším filmem. Limonádový Joe to bohužel není. Atmosféru má dobrou, kulisy navodí patřičně parodijní dojem a hudba to vše doplní, ale když potom spousta fórků vyloženě vyšumí, pak se není čemu smát, což je u parodie trochu zádrhel.(23.2.2004)

Skvělá kamera, hudba, výprava a spol. Neselhávající Tomáš Hanák versus selhávající scénář. Některé scénky s příběhem víceméně (či vůbec - Smraďoch Miller) nesouvisely, jiné byly delší než bylo zdrávo (filmové studio) a Milan Šteindler mi připomněl Leslieho Nielsena. Když máte málomluvného hrdinu ve filmu, kde nejzajímavější jsou jeho hlášky, máte zaděláno na problém. A citace filmových hitů nebo reklam to nezachrání.(29.12.2003)

Mám rád drsné detektivky, drsné detektivy a takový ten sklepácký humor. A to jsem všechno v tomhle filmu dostal. Samozřejmě se tam najde pár věcí, které tento film v mých očích sráží (celá eskapáda Vilmy Cibulkové, fór držme se mu v patách nebo Kidové), ale na druhou stranu jsem se dokonale bavil (Šteindler, muzikálové číslo na policejní stanici, Liška, kulisy, hudba, Eva Holubová, mexická hospoda).(31.8.2004)

Je to vlastně taková nevinná hloupá parodie sama sebe. Všichni se při vytváření tohoto detektivního díla jistě notně bavili. Přirovnal bych to k již kultovnímu muzikálu Kouř, který v první vlně také slízl nemalou kritiku v negativním smyslu. Nudný a nesmyslný děj má diváka šokovat a odpoutat pozornost od skutečnosti, že je to vlastně totální hovadina. Občas se to i daří. Věřím ale, že hlášky z tohoto filmu se časem stanou legendárními. 75%(13.11.2015)

Hm, tak vidím, že úloha obhájce českých parodií posledních let je zas na mně. No a co, že to byl první Marhoulův film? Naopak bych řekl, že trumfl i některé ostřílené režiséry mazáky. Je tu elegantní švihák Tomáš Hanák (ty jeho "drsné" komentáře jsem opravdu hltal-např. "Hned jak jsem vystoupil, ucejtil jsem, jak se mi lepí na paty. Ale dělal jsem, jakoby nic."), úžasně dementní Pavel Liška ve dvojí roli (jak to ten chlap dělá?), ďábelský mafián Kaiser, Vilma jako Velma, Šteindler jako ředitel blázince (ta jeho scéna s Hanákem byla sice až trapná, ale stejně jsem se musel smát nehybnému obličeji detektiva), Viktor Preiss jako "šikovný" barman, Jaroslav Dušek jako zdeptaný rejža, a pak trio mafiánů Macháček, Čtvrtníček, Táborský. "Roztrhni si kušnu hákem!"; "Nechte si ty vaše K(k)idy" a další skvělé hlášky. Ze scén třeba ty sklenice u Velmy v bytě, nebo taky nerozbitné rádio. Jen jsem nepochopil vsuvku s smraďochem Millerem...mohl by mi ji někdo vysvětlit?(16.12.2007)