Rozpočet CZK 16miliónovTržby Celosvetovo $453,257(31.10.2008)

No, mám pocit, že naposledy se u Mazaného Filipa větší skupina lidí bavila při jeho natáčení. Pronásleduje mě myšlenka, že někdo se snažil využít doménu Červeného Trpaslíka - šílená, nelogická a především vtipná přirovnání a spojit to s "drsnou školou". A neuspěl. Humor je sušší než ono příslovečné martini a jaksi se z něj vypařila i ona sklepácká vtipnost. Jediná šance na jakési nadšení z mé strany je u stylizace postav - Tomášem Hanákem počínaje a Bohumilem Kleplem konče. Poměr cena-výkon opravdu nic moc...Limonádový Joe lepší Mazaného Filipa.(13.6.2006)

Mazaný Filip má jediný problém - nedovede si udržet tempo a nerozlišuje mezi dobrým vtipem a vtipem, který tak nějak vyšumí. Dobře, to jsou vlastně dva problémy, ale co už, nikdo není dokonalý :-) A teď trochu vážně - ze začátku fajn, sem tam lepší hláška a hlavně povedená stylizace do žánru noir (Marhoul evidentně tento žánr nejenže miluje, ale má ho i načtený od A po Z) prostě vše bylo fajn, ale postupem času film začne nudit, hlášky přestávají být vtipné a já, přiznám se, jsem usnul. Jeden z mála filmů, u kterých jsem usnul a probudil mě až konec. Když jsem to zjistil, tak jsem film posunul, abych navázal, kde jsem skončil (dobrých 20 minut) jen proto, abych zjistil, že jsem mohl klidně dál spát. Takhle, na české poměry to není tak špatné, ale přesto lepší hodnocení než 50 % zkrátka nevykouzlím, ani kdyby se mi Marhoul pověsil na paty.(26.6.2013)

Všechno je fajn, stylovost je prostě dokonalá, ale když nejvíc sexy postava ve vašem filmu je žena s obličejem Lexe Barkera, jde to už žďabec do kopru. Místy zbytečně ukřičený film, zbytečně vyzpívaný, ale jinak... napotřetí mi to sedlo jako Mafie 2 na hardisk a bylo zase dobře.(25.8.2013)

Přehršle hlášek a přirovnání, snaha být vtipný každou vteřinu a předsevzetí přinést humor pro všechny skupiny - to vše tenhle film trochu brzdí. Jinak je to zábava, která má tu výhodu, že pro zlepšení nálady si může divák pustit jakýchkoliv deset minut filmu a nebude zklamán.(18.12.2008)

• - Sám režisér do filmu vložil 5 miliónů korun, které si vypůjčil. Bez této investice by podle svých slov nikdy točit nezačal. (hippyman)

• - Ve chvíli když policisté Kid s Kidem zpívají a tančí v boxerském ringu, na kterém jsou americké hvězdy, které představují počet států v USA, je na "vlajce" v ringu pouze 29 hvězd (má jich být 48). (vyfuk)

• - Snímek se může pochlubit řadou ocenění, např. na MFF komedií "Filmové úsměvy" v Mladé Boleslavi byla filmu udělena "Cena ředitele festivalu", na MFF v Houstonu vyhrál v kategorii Fantasy/Horror. Z údílení Českých lvů si odnesli tvůrci sošky za nejlepší kameru a výpravu. (hippyman)