• Phobia

Český pokus o vtipnou noir detektivku naprosto dokonale minul můj vkus, můj zrak a sluch bohužel nikoliv. Ach, ta lidská zvědavost, ta může být mimořádně zhoubná! Jsem se u toho měla smát, jo? No tak teda dodatečně ha-ha... ha. Nevím, jestli bych podobné znechucení a trapnost vnímala i při sledování divadelní hry, ale nebudu to testovat ani za zlatou svini. Doma mám přece jen kouzelný čudlík, co mě podobných hovadin zbaví v okamžiku. Kdyby to tak snadno šlo vymazat i z paměti. Tfujtajxl, never more! 25%(6.3.2011)

Další česká komedie, ovšem v tomto případě s perfektním obsazením a v hodně jiném kabátku. Zní to slibně ale popravdě je film nedotažený, jako tkanička bezrukého horolezce. Neděste se, takových přirovnání je ve filmu nespočet a plytký humor mě nezasáhnul stějně tak, jako dějová linie nebo některé herecké výkony. Co ale na filmu vypadá skutečně moc pěkně je vizuální styl, který asi nejvíce podtrhl onu parodii na noir gangsterky. To je ale rozhodně málo a chvilkami mi přišlo, jako když si filmový štáb točí film sám pro sebe. Vtipy mohli být více sklepácké a propracované - ale i tak se z Hanákovo strnulýho obličeje vyloudí tu a tam nějakej zdařilej vtípek. "Kterou rukou jíš, tak tu nohu nosíš."(12.1.2007)

• Anderton

Mazaný Filip sa skladá z niekoľkých takmer desaťminútových sekvencií, ktoré obsahujú cca jednu informáciu pre posun deja vpred. Zvyšok stopáže sekvencií tvoria pokusy o suché vtipy a neskutočne naťahované dialógy medzi postavami. Aj keby všetky fóry boli vtipné, boli by pre dej absolútne zbytočné. Ako jediná ma pobavila scénka so Šteidlerom, tá je ale znova pre dej absolútne zbytočná a pôsobí navyše ako z iného filmu. Neverím, že sa nedali napísať vtipnejšie hlášky a že poriadny dramaturg by tomu nedokázal dať adekvátny spád. Mazaný Filip sa naťahuje ako žuvačka aby sa dopracoval k záveru, ktorý zázračne všetko osvetlí a ja neviem, na základe čoho. Poteší niekoľko vizuálnych fórikov a možno aj tých hovorených, stále mi to ale pripadá málo. Ako hovorí jedna z postáv, výprava dobrá, ale dej nič moc.(30.6.2014)

• paascha

Kdysi jsem viděl divadlo a to mě nadchlo. Pak jsem viděl hromadu scének s Hanákem a vypěstoval jsem si poměrně silnou alergii na jeho příšernou dikci. Takže když jsem před lety viděl film, nebavil mě právě a především on. Nebýt krásné Vilmy, nedal bych ani kousek, ale takhle jsem vydržel alespoň chvíli. Po dalším pokusu o shlédnutí musím dodat, že Tumáš Panák je Marlowe asi tak, jako já Marylin Monroe. 2ondraok: vzhledem k místu narození je to i neHanák:-))(23.10.2007)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 6/10 Hudba 4/10 Efekty 8/10/// +neskutečné obsazení, podle mě jen kvůli hercům stoji za to film vidět, některé zajímavé postavy, pár vtipných hlášek se strany Tomáše Hanáka a samozřejmě pro mě zajímavé exteriéry, v tomto směru dobré -celkově jsem si však myslel, že se budu více bavit, smát a né tolik nudit, film má hodně hluchých nebo snad až bezradných scén, některé scény jsou moc zdlouhavé, jinak hudba této doby není pro moje uši a samozřejmě nekteré postavy (jejich představitelé) jsou celkem ohrané/// No tenhle snímek jsem chtěl fakt vidět, trailer mě celkem nalákal, bohužel u něj jsem se bavil více, než u tohoto filmu. Přesto si myslím, že je to kus odvedené práce a film si svoje místo v kinematografii najde, už jen proto, že takových snímků se netočí moc. Jen by mě zajímalo jak se na něj dívají sousedé za oceánem./// Celkem 67%///(26.8.2007)

• - Storyboard, který Václav Marhoul nakreslil, čítal 660 obrázků. (hippyman)

• - Teprve od sedmé verze scénáře začínal být Václav Marhoul spokojený. Než padla první klapka, napsal celkem 12 podob scénáře. (hippyman)

• - Jen v roce 2004 se prodalo celkem 17 tisíc kusů DVD. (hippyman)