Ruská ruleta (TV pořad)

Komedie

Česko, 1994, 50 min

• DavidAAAA

V době svého vzniku mne to minulo a nyní jsem byl nucen sledovat jeden díl. Nevím, možná ty ostatní jsou dobré, když tady čtu ta hodnocení, ale tenhle teda fakt ne. Humor založený na neustálých vulgaritách, tak rychlé mluvě, že jí téměř není rozumět a stálém opakování jedné věty ( protože druhý dělá, jako že jí nerozumí ), mi přijde vrcholně idiotský a trapný. Nechutná záležitost, ze který se mi dělalo fyzicky špatně a chtělo se mi zvracet.(25.1.2015)

Myslím, že na tento pořad sedí označení "legendární". Samotný formát se povedlo zpracovat dobře i díky osobnostnem typu Marka Ebena nebo opravdu excelující dvojice Kaiser - Lábus, která dokáže sem tam i překonat Kouzelníka, a to je co říct. Občas je sice vidět na hercích, že improvizují, ale i tak celou scénku dovádějí do dobrého konce. Ovšem dílů a scének si už moc nepamatuji, přece jen nejsem tak starý, ale na některé se budu opakovaně dívat až do smrti. Hlavně ta s názvem Věcná. Celkové hodnocení je spíše nostalgické, ale za ty opravdové perly dávám tedy za čtyři. A teď už jen krátce, za prvé - je zajímavé, že na Nově se vyskytl vůbec někdy takový pořad a považuji ho spolu s Hospodu za jediný skvělý výtvor z této stanice, za druhé - smutným faktem budiž, že tehdy se v úterý vysílala Ruleta, dnes Ordinace, za třetí - Nova bude v únoru slavit půlkulatiny - patnácté výročí. Nebylo by špatné, kdyby se při této příležitosti rozhodla opakovat třeba Ruletu. Na závěr - já bych stejně v té škole radši učil ekonomii než dějepis. Fakt? Jistěěěěěěěě.(6.12.2008)

Přímý důkaz, že dvojice Kaiser - Lábus je nejspíše tím posledním komediálním duem, které má v sobě tradici kvality československého televizního humoru a hlavně dokonalá ukázka jejich improvizačního i hereckého talentu. A není se co divit, po KOUZELNÍKOVI bylo jasné, že tito dva komici jsou skutečně jedním z vrcholů. Pořad vysílaný v době, kdy se na TV Nova dalo ještě koukat. Sice možná trochu využívají oba protagonisty a ne všechny scénky dosahují extra kvality, nicméně z toho vznikl pořad založený na okamžité improvizaci, který nevím, jestli měl ve své době někde konkurenci. Dnešní odnož PARTIČKA není, díky některým zúčastněným, úplná blbost (píši tedy o české verzi) ovšem, jestli mohu porovnat jsem jasně pro RULETU.(15.6.2013)

Na svou dobu v podstatě revolučně postavený pořad. Navíc asi nikdo by se do toho nehodil více jak dvojice Lábus Dvořák. Ano, byly tam i slabší díly, ale celkově se jednalo o velice zdařilou zábavu. A kdo si to nemyslí, měl by si nejprve položit ruku na srdce, zda dnes neslintá u té dementní napodobeniny jménem Partička.(23.7.2012)

Improvizace této dvojice v určitých případech hraničí s genialitou.Spousty hlášek,nezapomenutelných postav a grimasů Oldřicha Kaisera jsou dnes již bezesporu legendární!Žák zaslouží 10hvězd!!!.............nabízí se srovnání se současným hitem,kterým je překvapivě :-) Particka ...I když dilu Rulety bylo dost a scenek 5x víc,při záplavě doslova trapností vzniklo několik improvizací tak vtipných a vypointovanych,že si troufnu říct,pánové KL jsou mistři improvizace!!!Oblíbená Particka nemá za 10 let existence ani jednu scénku,která by převyšovala jejich tvůrčí podprumer a stala se legendární!!!V tomto ohledu mi i ty nejtrapnejsi scénky KL přijdou jako ohňostroje duvtipu a originality.(21.10.2014)