Náměstíčko

Česko, 2004, 8 h 43 min (Minutáž: 52–53 min)

Epizody(10)

Scenárista Jan Míka zvolil ve své dosavadní televizní seriálové tvorbě novou formu. Jde o sérii povídek s komediálními i dramatickými zápletkami, které jsou jemnou drobnokresbou postaviček malého města a zároveň poutavou mozaikou osudů, propojenou prostředím jednoho náměstí a zejména svéráznou dvojící trafikantky a bývalého kontrolora. Míkovy příběhy o docela všedních i nevšedních radostech a starostech několika pozoruhodných obyvatel malého městečka nepostrádají humor, lehkost a nadhled, ale ani kritické aspekty našeho současného života. Mnohé role byly zajímavou hereckou příležitostí, takže výkony skvělých českých herců určitě potěší televizní diváky. Stejně jako hudba Petra Hapky a závěrečná píseň Petra Hapky a Michala Horáčka "Kdo by se díval nazpátek?", kterou pro seriál nazpívala jedinečná Hana Hegerová. (Česká televize)

Recenze uživatele rakovnik k tomuto seriálu (1)

Náměstíčko (2004)

Tento seriál je pro mě milé překvapení, ze současné tvorby určitě vyčnívá. Svou atmosférou, která je taková domácká, lidská, sympatickými postavami (ne sice všemi, ale ty lepší převažují), scénářem, který je bližší obyčejným smrtelníkům, než mnohé sci-fi úlety (jako Ošklivka na Letišti) a výborným hereckým obsazením. Pan Vinklář a Ljuba Skořepová se sem a k sobě krásně hodí, proto mi na konci seriálu bylo hodně smutno. ()