Reklama

Reklama

Pamela: Příběh lásky

  • USA Pamela, a Love Story
Trailer
Dokumentární / Životopisný
USA, 2023, 112 min

Obsahy(1)

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (64)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Dokument vyšel přesně tak, jak jsem predikovala u seriálu Pam a Tommy. Ta show vyprovokovala skutečnou Pam Anderson, aby se ke všemu vyjádřila. A bylo jasné, že se nebude mluvit jen o seriálu, který odmítla vidět. Pamela, a Love Story je bilance příběhu jedné oslnivé hvězdy 90. let, která stejně jako Kim Basinger začínala v Playboyi, ale na rozdíl od Kim se jí velké filmy vyhýbaly obloukem. Přesto měla výraznou kariéru v televizi, točila prakticky nonstop skoro celé dvě dekády. Během toho stihla prožít několik manželství a dvojité mateřství. Seriály jako Home Improvement, Baywatch, V.I.P., Stripperella a Stacked jsou bez ní nemyslitelné. Takže proč bychom měli poslouchat příběh o tom, že jí aféra se sex tape zničila kariéru? Protože jí nezničila kariéru, ale pěkně od základů jí zničila jako člověka. A to bychom dnes měli vnímat nejvíc, ať už pracujete v jakémkoli povolání, nikdo nemá právo na vaše soukromí. A v tom byla 90. léta zákeřná. Dnes je bývalé playmate přes padesát a opět dokázala, že na to vždycky měla. Dostala se daleko v Dancing with Stars a zahrála si na Broadwayi v Chicagu Roxie Hart a to není rozhodně málo. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Pamela nám už obabičkovela, hoci sa snaží zastaviť čas nevydarenými plastikami. A rozhodne je to jedna zo žien, o ktorej by Bolek Polívka len ťažko povedal: Ja som vaši p*íču taký neviděl a věřím, že jí máte. Pretože jej číču videl naozaj každý. Na druhej strane je dokument výborným prierezom jej životom, kariérou a hoci pôsobí niekedy ako blbka, až taká tupá nie je. Je citlivá, bojuje so svojimi problémami ako každý a páčila sa mi jej prirodzenosť, keď v podstate už ani nerieši make up. Nájde sa u nej veľa pozitív a to na ženu, ktorá celý život zasvätila len sexuálne ladeným veciam je prekvapujúce. ()

Reklama

Visáč 

všechny recenze uživatele

Podzim života u Andersonovic Pamely klope na dvere a tudíž ideálny timing pre zúčtovanie s minulosťou. Beznádejná romantička, obeť sexuálneho násilia, sex-symbol, značka. Je tu všetko podstatné, v podaní hlavnej aktérky, ktorá sa prezentuje až podozrivo normálne (čti "down to earth") - absence mejkapu či namustrovaných celebrity talking heads výslednému dojmu určite hodne pomohla. Hoci sa to tu archívnymi zábermi doslova hemží (četnosť výskytu Jay Lena by pokojne vystačila na credit Special Guest Star), na footage z Kutila Tima, theme song z Baywatchu alebo popkultúrny zeitgeist must-see v podaní Chandlera a Joeyho ("Hlavně, že běhaj.") bohužiaľ prachy v rozpočte nezostali. Škoda no. ()

leila22 

všechny recenze uživatele

Pamela Anderson bola hviezdou 90. rokov. Každý si pri počutí jej mena vybaví blondínku v červených obtiahnutých plavkách a jej povestný sexy beh po pláži. Pri opise „úprimná, ľudská, neistá, ale milujúca matka“ by väčšine už napadli celkom iné mená, no stále sedia aj na niekdajšiu Playmate. Pamela na mňa pôsobí ako obrovská romantička. Jej pohľad na lásku a vzťahy bol aj v dospelosti dievčensky naivný, čo ju vždy iba dostalo do pekných problémov. No prakticky asi iba kopírovala známy model, ktorý videla u svojich rodičov. Hodnotenie tohto dokumentu dvíham aj za nečakané sympatie a ľudskosť, ktorá z neho sála. Veľký palec hore za to, že v ňom Pamela vystupuje úplne nenalíčená. Z Pamela, a Love Story sála nostalgia, smútok, láska a pripustenie si jaziev na duši (znásilnenie, potrat, nevydarené manželstvá, krádež súkromia do poslednej bodky), no napriek všetkému z Pamely necítim žiadnu zahorklosť či rezignáciu, ale stále chuť žiť, hoci už možno viac podľa svojich pravidiel. A to je veľmi sympatické. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pamela byla sexy uragán devadesátek a proto jsem rád přijal pozvání od Netlixu, aby mě ona sama provedla v kostce svým životem a musím říct, že jestli jsem se stal od devadesátek fanoušek díky tomu že mě zpomaleně běhala v plavkách týden co týden na televizní obrazovce, tak po dnešku stále zůstávám její fanoušek, ale už ne proto, že kdysi běhala v plavkách, houpaly se jí kozy, měla nejlíp udělaný vlasy na světě a z očí jí koukal mrd, ale proto, že si v tomhle dokumentu vůbec na nic nehraje. Její vyprávění o svým životě, především o svých bolestných momentech působí upřimně bez patosu, ale s velkým srdcem. Budu jí držet palce, myslím si, že má asi navždy minimálně hlubokou jizvu v srdci z toho co se jí stalo ať už s tím pornem nebo potratem. Je vidět že v citech vůči druhým se dost hledá, ale vůbec se jí nedivím. Tak díky za super netflixovský randíčko a stay strong Pam. ()

Galerie (56)

Reklama

Reklama