Skutečně výborný, i když značně děsuplný nápad, díky čemuž jsou ty části filmu, kdy Gibson trpí svou schopností, naprosto excelentní - "necenzurované" štěbetání dcery, konkurentky i všech ostatních příslušnic něžného pohlaví, které se tu vyskytují. Na to se dá dívat stále dokola; škoda jen, že ten závěr víc než jednou nemusím.(4.9.2005)

Byl jsem mile překvapen, tedy alespoň většinu filmu, neboť závěr byl hodně "klišovitý" a samozřejmě se dal očekávat už dlouho předem. Každopádně to ale byl skvělý nápad, natočit něco podobného a Mel Gibson mě úplně dostal svou exhibicí v punčochách a s nalakovanými nehty. Jak říkám, škoda té závěrečné zhruba čtvrtiny, hodnocení mohlo být i lepší.(26.11.2002)

Skvěle obsazená romatická komedie, která má všechno co má správná romantická komedie mít. Netradiční zápletku, Mela Gibsona a skvělou chemii ústřední dvojce. Helen Huntová Gibsonovi víc než značně sekuduje. Skvěle se doplňují a dělají příběh uvěřitelným. Možným. No a o to snad jde ne? To je to hlavní.(30.1.2006)

• Morien

Plácat o tom, jak to strašně natahovali, jak občas vtípky vyšly a občas ne, jak je mi Helen Hunt nesympatická, jak kýč zůstane kýčem, i když je pronášen na pozadí modrých očí Mela Gibsona, se mi tady nechce, tak jen něco poznamenám ohledně dabingu, se kterým film běžel na Nově: Šíleného Maxe nesmí mluvit Indiana Jones!!!(20.6.2008)

Velmi vhodně zvolený originální námět, který udělal své. Na dojmu přidali i filmoví rivalové Mel Gibson a Helen Hunt (mimochodem jí to v tomto filmu neobyčejně sluší), kteří se postupně sbližují. Nicméně z toho vznikla působivá romantická komedie na úrovni, plná vtipu, šarmu a doplněná o temperamentní hudbu. Divák se u toho prostě výborně pobaví - a o to přeci v komedii jde, ne?(21.9.2007)

• - Když se Nick zeptá jeho asistentek, jestli neví něco o Erin, jedna z nich se o ní zmíní jako o Ms. Lonelyheart (slečně osamělé). Scénárista tím vzdává hold sebevražedné postavě ve filmu Rear Window od Alfreda Hitchcocka. (washek)

• - Helen Hunt získala za film ocenění Zlatý glóbus. (Roman.Ticka)

• - Nickovy asistentky se jmenují Eve a Margo podle dvou hlavních postav (Eve Harrington a Margo Channing) z filmu All About Eve. (washek)