Ako je už nepríjemným zvykom pri komerčných komédiách, musím povedať, že zo sľubného námetu sa dalo vytrieskať omnoho viac. Mohlo to byť viac vtipné, viac trefné, viac vulgárne a menej romantické. Proste priemer, ktorý sa snaží zapáčiť každému aspoň trochu, aby na to išli do kina všetci a príliš po ňom nebrblali. Natočil by som drsnejšiu dvojku, kde chlap bude skutočne vedieť, o čom ženy rozmýšlajú a nebude mu z toho dvakrát dobre. 12 rokov po jednotke je už iná doba a publikum, ktoré by to ustálo.(15.6.2012)

Skutečně výborný, i když značně děsuplný nápad, díky čemuž jsou ty části filmu, kdy Gibson trpí svou schopností, naprosto excelentní - "necenzurované" štěbetání dcery, konkurentky i všech ostatních příslušnic něžného pohlaví, které se tu vyskytují. Na to se dá dívat stále dokola; škoda jen, že ten závěr víc než jednou nemusím.(4.9.2005)

Tento film sa mi celkom páčil, nielen vďaka skvelým hereckým výkonom ale aj vďaka úžasnej hudbe. Pri filme som sa skvele pobavil nad reakciami mužov a nad "čítaním" myšlienok. Po zhliadnutí filmu som zaváhal, či by som vôbec chcel vedieť, čo si práve v túto chvíľu myslia ženy. Super nápad, ktorý bol dobre využitý. Z celkom zaujímavého námetu nedokázali vyťažiť maximum. Mel Gibson vie aj iné, než vážne role.(14.1.2015)

Namyšlené reklamní eso Nick s úžasem i zděšením zjišťuje, po čem to ty ženy touží. Objevování neprobádaných zákoutí ženského mozku je neskutečně zábavné, takřka geniální, ale pouze přibližně do poloviny stopáže. Scénárista odpovědný za hlášky totiž evidentně přepálil v úvodu tempo a po zlomu se najednou odmlčel, což byl evidentní signál pro mnou nevítané filmové vítězství romantiky nad cynismem.(6.12.2008)

Pokud chcete přijít na to, po čem ženy touží, na tenhle film kvůli tomu koukat nemusíte. To udělejte v případě, že si chcete večer osvěžit nenáročnou, občas i vtipnou romantickou komedií. A ani mi tentokrát nevadí asi nejdelší skrytá reklama, co jsem ve filmu zatím viděl. I když skrytá je v tomto případě hodně jemný výraz.(5.6.2005)

• - Nickovy asistentky se jmenují Eve a Margo podle dvou hlavních postav (Eve Harrington a Margo Channing) z filmu All About Eve. (washek)

• - Když se Nick zeptá jeho asistentek, jestli neví něco o Erin, jedna z nich se o ní zmíní jako o Ms. Lonelyheart (slečně osamělé). Scénárista tím vzdává hold sebevražedné postavě ve filmu Rear Window od Alfreda Hitchcocka. (washek)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, ve které Nick navštíví Darcy v jejím bytě, je podobná scéně ve filmu As Good as It Gets. V obou filmech stojí Helen Hunt na schodech, její nápadník k ní přichází a říká: "Potřebuju s tebou mluvit". (washek)