Ze začátku jsem se bavila, přímo královsky, myslím, že by se určitě našlo pár gagů, který jsou opravdu k popukání. Jenže ... no jistě, je tu to jedno velký jenže (které z mého pohledu hodně snížilo kvality filmu), konec všechno takříkajíc "napraví", i hrdina se dokonce "umoudří". Takže z mého pohledu je poslední půlhodina naprosto nicneříkající a hlavně je nevýslovně nudná (hrdina zachraňuje, co se dá, a to jen, aby ukázal, jak se polepšil). No je to tím, že všechno spadne na úroveň červenoknihovného romanťáku, přitom Melu Gibsonovi evidentně tahle role pasuje na tělo a prokazuje svůj nesporný komický talent. Škoda, že scénárista(ka) se tak nechutně podřídil pravidlům "romance" a tím se zdá se i vyřádil.(16.3.2003)

Svižná a vtipná komedie těžící hlavně z Gibsonova "neohrabaného" a "rozpačitého" výstupování. S každou další minutou, kterou přesahuje stominutovou stopáž, však ztrácí divákovu pozornost a kazí si tak celkové renomé. Tohle prostě není dostačující námět na více než dvouhodinový spektákl. Škoda, mohla to být hodně ambiciózní věcička. [září 2005](9.1.2006)

Mel to rozjíždí na plný plyn a s takovou razancí, že by mu ani Mad Max nestačil, Helen Hunt ještě krásná, Maria Tomei jako vždy bez chyby. Netuctová záplekta, humor s romantikou vybalancované, spousta nápadů a gagů. Bavilo mě jak to bylo emancipované a proženské a současně sexistické a sžíravě protiženské. Bavil mě Gibson v komediální rovině. A přece to nefungovalo, jak by mělo. Občas to balancovalo nebezpečně blízko trapnosti, občas tempo uvízlo ve voleji, kde se sice slunce třpytilo na hladině, ale dostat se dál byla fakt fuška. Každopádně je to film, který stojí za vidění a možná mu dám ještě jednu šanci.(3.2.2014)

Tento milý film jsem zhlédl několikrát a vždy jsem se pobavil. Hlavní myšlenka mi přijde velice originální a vtipná, stejně jako samotný příběh. K tomu si připočtu příjemnou hudbu (Frank Sinatra a spol.), herecké obsazení (myslím si, že spojení Gibson + Huntová působí sehraně) a jemný humor, vychází mi z toho 5*. Pro mě osobně 1 z nejlepších romantických komedií, vřele doporučuju.(16.12.2007)

Dost povedena komedie. Hlavne ze zacatku je to fakt vtipny, misty je humor skoro az trosku cernejsi a navic Gibson i Helen Hunt jsou fakt perfektni, hlavne teda Gibson to zvladnul perfektne a je skvele charismatickej a tahne celej film. Jenze pak se film postupne presouva cim dal tim vic do romantickeho zanru a zhruba po 80 minutach tu forky prestanou bejt uplne, az je z toho na konec jen prumerna romanticka komedie. Za prvni polovinu , skvele herce a nektere vyborne hlasky ty 4* dam, ale kdyby se film zkratil o ten konec, nebo si udrzel tempo nasazeny ze zacatku, tak jsem uvazoval i o 5*.(4.9.2005)

• - Ve chvíli, kdy se Nick (Mel Gibson) dívá na televizi a přepíná kanály, můžeme si všimnout scénky z filmu Hon na ponorku (1990). (Chris Masters)

• - Helen Hunt získala za film ocenění Zlatý glóbus. (Roman.Ticka)

• - Ve scéně kdy se Nick Marshall (Mel Gibson) skácí v koupělně k zemi, má na sobě černé punčocháče, ale když jej ráno probere uklízečka, tak má kolem pasu omotaný ručník, který v předchozí scéně strhl do napuštěné vany. (Tessy98)