Velice svěží a netradiční romantická komedie, která těží z obrovské herecké souhry hlavních protagonistů. Gibson pomocí svých výrazových prostředků zvládne tradičně snad úplně všechno, zato Huntová je k nepoznání. Sympatický, precizně zvládnutý Gibsonův protiklad unese s přehledem větší komickou tíhu než její partner a kolikrát ve scénách s ním dokonce jasně dominuje! Jen tak dál...(12.3.2003)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $182,811,707Tržby Celosvetovo $374,111,707║ Tento film je pre mňa najlepšia možná romantická komédia čo som videl. Herci v hlavných úlohách Mel Gibson a Helen Hunt majstrovsky zvládajú svoje postavy a tým aj povyšujú súhru a príbeh do úrovne dokonalých. Zábavnosť filmu je tiež výsostne bohatá. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

Byl jsem mile překvapen, tedy alespoň většinu filmu, neboť závěr byl hodně "klišovitý" a samozřejmě se dal očekávat už dlouho předem. Každopádně to ale byl skvělý nápad, natočit něco podobného a Mel Gibson mě úplně dostal svou exhibicí v punčochách a s nalakovanými nehty. Jak říkám, škoda té závěrečné zhruba čtvrtiny, hodnocení mohlo být i lepší.(26.11.2002)

Komedie prilis nemusim a tie americke uz vobec nie. Iste. Aj tu je dej poskladany z klise, avsak inak je film zalozeny na velmi originalnom napade, a obsahuje kopec vypecenych scen ktore ma vzdy zarucene rozosmeju (napr ked gibson zisti, ze aj ked dokaze pocut, co si zeny myslia, marne pocuva co si myslia dve blondyny-sekretarky, pretoze nemyslia vobec :)). Gibson je skvely a nebyt toho trapneho konca, mozno by to bolo aj za desat. 9/10(3.12.2006)

Ano, tomuto se říká fim "dominantní ideologie". Být žena, která ze sebe nechce dělat blbku a nestačí jí zasmát se chlapovi v punčocháčích, budu velmi naštvaný/á. Tento film ženy velmi rafinovaně degraduje, i když se přitom tváří hrozně emancipačně a chápavě. Především to není film o tom, co ženy chtějí, ani o tom, jaké ženy jsou. Je to příběh o privilegované vrstvě dobře zajištěných měšťáků, kteří nemají žádné skutečné existenciální, natožpak existenční problémy. Žena je jakoby jen jednoho druhu a stačí jí málo ke spokojenosti. Proto je celé poznání a poselství tak líbezně a nasládle lživé a sebevětší filmařská a herecká profesionalita to nevytrhne.(11.11.2004)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických mestách Chicago (Pui Tak Centre, Drake Hotel, Near North Side, Chinatown, Armour Square), Los Angeles (University of Southern California), Beverly Hills (Greystone Park & Mansion) a Culver City (štúdio Culver Studios). (Greenpeacak)

• - Helen Hunt získala za film ocenění Zlatý glóbus. (Roman.Ticka)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, ve které Nick navštíví Darcy v jejím bytě, je podobná scéně ve filmu As Good as It Gets. V obou filmech stojí Helen Hunt na schodech, její nápadník k ní přichází a říká: "Potřebuju s tebou mluvit". (washek)