Tento film sa mi celkom páčil, nielen vďaka skvelým hereckým výkonom ale aj vďaka úžasnej hudbe. Pri filme som sa skvele pobavil nad reakciami mužov a nad "čítaním" myšlienok. Po zhliadnutí filmu som zaváhal, či by som vôbec chcel vedieť, čo si práve v túto chvíľu myslia ženy. Super nápad, ktorý bol dobre využitý. Z celkom zaujímavého námetu nedokázali vyťažiť maximum. Mel Gibson vie aj iné, než vážne role.(14.1.2015)

• -bad-mad-wolf-

Zoufale nevyužitý potenciál. A nápad s několika lepšími scénami tentokrát nestačí. U záchodového hovoru s dcerou jsem se definitivně vzdal hledání důvodů pro vyšší hodnocení; máme tu laciné sexuální narážky, vykrádání nápadů své nadřízené, nalézání vztahu s dcerou, zapomenutou puťku v práci a celkově všechno, co lze čekat. Nebylo by na škodu, kdyby tvůrčí přístup obsahoval více nadhledu a satiry. Cesta hloupě neškodnými mainstreamovými vodami nebyla pro takové téma nejvhodnější volbou. Co na tom, že Gibsonovi role poměrně sedla.(18.11.2007)

Rozhodne kvalitná romantická komédia s príjemnými hercami a veľmi dobrým nápadom. Svižná, hravá a veľmi vtipná prvé polovica filmu. V druhej polovici sa to už mierne celé vlečie, obsahuje aj menej vtipu a nápadov. Zbytočne dlhá stopáž, keby to bolo o polhodinku kratšie (čím by to hlavne pomohlo celkovému tempu), patrilo by to na samotný vrchol žánru.(2.10.2011)

Velice svěží a netradiční romantická komedie, která těží z obrovské herecké souhry hlavních protagonistů. Gibson pomocí svých výrazových prostředků zvládne tradičně snad úplně všechno, zato Huntová je k nepoznání. Sympatický, precizně zvládnutý Gibsonův protiklad unese s přehledem větší komickou tíhu než její partner a kolikrát ve scénách s ním dokonce jasně dominuje! Jen tak dál...(12.3.2003)

U málokterých filmů je hodnocení mojí top 20 uživatelů takhle proměnlivé a jde od míst téměř nejnižších až po pěti hvězdičkové recenze. A jednu takovou právě píšu i já. Ptáte se proč? Především proto, že se mi tenhle film prostě líbí. Že se mi moc líbí. Zajímavý námět, můj oblíbený Mel Gibson... a jedna z velmi roztomilá taneční scéna na Sinatrovo "I Won't Dance". Právě tenhle pán dal kdysi dohromady mě a mého (bohužel už ex) přítele a právě s touto písní mám spojených několik krásných chvil. Kdykoliv tedy tento film vidím, prostoupí mě taková krásná nálada. Uznávám, hodnocení je to asi neobjektivní, ale na tak subjektivní databázi jako CSFD to snad nebude nikomu vadit.(25.12.2006)

• - Zástupci firmy Nike ve filmu nejsou herci, ale skuteční zaměstnanci firmy z oddělení propagace. (washek)

• - Natáčanie prebiehalo v amerických mestách Chicago (Pui Tak Centre, Drake Hotel, Near North Side, Chinatown, Armour Square), Los Angeles (University of Southern California), Beverly Hills (Greystone Park & Mansion) a Culver City (štúdio Culver Studios). (Greenpeacak)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, ve které Nick navštíví Darcy v jejím bytě, je podobná scéně ve filmu As Good as It Gets. V obou filmech stojí Helen Hunt na schodech, její nápadník k ní přichází a říká: "Potřebuju s tebou mluvit". (washek)