Rozpočet $70miliónovTržby USA $182,811,707Tržby Celosvetovo $374,111,707║ Tento film je pre mňa najlepšia možná romantická komédia čo som videl. Herci v hlavných úlohách Mel Gibson a Helen Hunt majstrovsky zvládajú svoje postavy a tým aj povyšujú súhru a príbeh do úrovne dokonalých. Zábavnosť filmu je tiež výsostne bohatá. /videl v kine: 100%/(18.5.2005)

No, na to jak je to jednoduchej námět a vlastně naprosto lineární příběh je to dobrá zábava, i když ke konci mi to přišlo až moc natahovaný a taky až příliš předvídatelný a ničím zajímavý. Ovšem sám nápad, že by chlap mohl slyšet to, co si ženský myslí, ten je špičkovej. Kdyby to tak bylo u všech a to nejen chlapů, ale i ženskejch, a to aniž by o tom jedni nebo druzí o druhých věděli (třeba hlídaný tajemství rodu atp), vyřešilo by to jistě spoustu problémů mezi partnery i možnými partnery a taky mezi těmi, kteří by se jinak partnery vůbec nestali. No, humorný to je a to ne nějak přehnaně, ale přímo na té laťce, kdy jde spíš ještě o úsměvnost a vřelost. Možná bych ocenil trochu víc propracovaný to, co Nick slyší, protože to se dalo využít mnohem líp. A taky by mi nevadilo, kdyby ta jeho schopnost vydržela dýl než jen nějakej ten týden, protože takhle by se hned nezměnil. Tedy rozhodně ne takovýto povrchní člověk. Ale i tak je to lepší romantická komedie, která však kvalit Lepší už to nebude nebo Na Hromnice o den více naprosto nedosahuje a to ani humorností, ani propracovaným scénářem.(30.10.2006)

V roce 2001 jsem na tomto filmu byla v kině, to už je let. Ovlivnil mě v jednom směru až příliš. Slyšela jsem v něm totiž poprvé písně Franka Sinatry. Nezapomenutelný tanec Mela Gibsona s kloboukem na jednu z písní "I Won't Dance" při kterém byl prototypem navýsost elegantního chlapa, mě natolik zasáhla, že později, když jsem byla na návštěvě u svého kamaráda a poslouchali jsme v té době můj velmi oblíbený metal, nemohl vůbec pochopit, proč tak toužím po tom, aby mi vypálil CD Franka Sinatry, které se mu ani nevím proč, válelo mezi jeho sbírkou podstatně odlišné hudby. Asi osud. Díval se na mě z despektem a s kyselým obličejem vyhověl mému požadavku. To CD je můj poklad, jedná se o živák a Frank v něm komunikuje s publikem, je neskutečně vtipný, při písních má záchvaty smíchu, je to paráda. A hlavně, jsou tam písně "I Won't Dance" a "I've Got You Under My Skin", které mi silně přirostly k srdci a od té doby se můj hudební vkus výrazně změnil, přešla jsem na něžnější, klidnější hudbu a zůstalo mi to dodnes. Film jsem viděla milionkrát, děsně mě baví, scéna "tance" v silonkách po perličkách do koupele mi působí záchvaty smíchu dodnes, jedna z opravdu velmi dobrých komedií.(29.9.2017)

Vždy mě pobaví a rozesměje tato skvělá komedie :-). Mel Gibson holící si nohy to se jen tak nevidí. Velice časté v modernější filmové komediální tvorbě je ukazovat(buď titulky nebo mluvenou formou) co si postavy myslí a to je na tom to originální :-D. Kdyby měli muži opravdu pochopit ženy tak by se také mohli zbláznit..ale s takovým mužem, který ženy tak trochu odhalil a jakého zde ztvárnil právě Mel by se nám ženám žilo zaručeně lépe. :-) A nám nezbývá nic jiného než se za sychravého počasí zababušit do teplé deky,vzít si nějákou tu pochutinu a sledovat jak nám z našich přehrávačů teče karamel, a přát si aby takový muž někde na planetě byl a měl oči jen pro nás :-).(1.5.2012)

Po čem ženy touží? Tak na to se dá vážně přijít snad jen tak, že strčíte jednu nohu do vany, druhou do hajzlu a zbíjítko narvete do zásuvky, aby jste pak efektně rozpoltili hlavou bidet. Následně, jsa paranormálně obohaceni, můžete nakouknout oněm tajemným kráskám do spiritu. Antisemitský Mel se z toho až zaláskoval, obávám se, že Kulyček by si pro ztrátu lopotně opečovávaných ideálů otevřel krkavici.(9.7.2012)

• - Když se Nick zeptá jeho asistentek, jestli neví něco o Erin, jedna z nich se o ní zmíní jako o Ms. Lonelyheart (slečně osamělé). Scénárista tím vzdává hold sebevražedné postavě ve filmu Rear Window od Alfreda Hitchcocka. (washek)

• - Ve scéně kdy se Nick Marshall (Mel Gibson) skácí v koupělně k zemi, má na sobě černé punčocháče, ale když jej ráno probere uklízečka, tak má kolem pasu omotaný ručník, který v předchozí scéně strhl do napuštěné vany. (Tessy98)

• - Nickovy asistentky se jmenují Eve a Margo podle dvou hlavních postav (Eve Harrington a Margo Channing) z filmu All About Eve. (washek)