Chtějí citlivé, avšak do života nepoužitelné muže, nebo sebevědomá hovada, nebo někoho úplně jiného? Nečekejte, že ve společnosti Mela Gibsona, Helen Hunt a specialistky na romantické komedie Nancy Meyers na to přijdete. Každopádně dvojice scénáristů přišla s jednoduchým, ale z jiného pohledu doslova geniálním nápadem: muže vybaví schopností slyšet myšlenky nepřítele (tedy žen). Jisté šovinistické hovado Nick vyrostlo mezi showgirls (jedna z nich byla jeho matka) a to ho zřejmě ovlivnilo do let příštích. Myslí si, že lusknutím prstu mu vyjde všechno (a kupříkladu v práci to tak je) a že mu podlehne každá (no, vlastně i tady mu všechno klape). Meyers nicméně přichází s dalším „soubojem pohlaví“, takže mu stačí do cesty postavit ambiciózní a chytrou Darcy, která je navrch hezká a novou kreativní ředitelkou se stává ona (namísto Nicka). Ten se opije a jeden nezdravý experiment ho na další dny silně vyděsí. Ženské myšlenky uslyší úplně všude. Brzy ovšem pochopí, jakou zbraň vlastně získal. Komický potenciál je obrovský, tvůrci ho vesměs využívají, ač Meyers nikdy nebyla moc na kompaktní děj (její prvotina Past na rodiče nebo třeba nejmladší Stážista rovněž skáčou od jednoho k druhému), spíš své postavy posouvá od jedné komické situace k druhé, ale úplně na škodu to není. Má totiž výborné herce (škoda, že Helen je spíš objektem, než skutečným spoluhráčem), mezi kterými jasně kraluje charismatický Gibson, který byl toho času na hereckém i diváckém vrcholu. O to větší škoda, kde je dnes!!(28.7.2016)

Tento milý film jsem zhlédl několikrát a vždy jsem se pobavil. Hlavní myšlenka mi přijde velice originální a vtipná, stejně jako samotný příběh. K tomu si připočtu příjemnou hudbu (Frank Sinatra a spol.), herecké obsazení (myslím si, že spojení Gibson + Huntová působí sehraně) a jemný humor, vychází mi z toho 5*. Pro mě osobně 1 z nejlepších romantických komedií, vřele doporučuju.(16.12.2007)

Velice svěží a netradiční romantická komedie, která těží z obrovské herecké souhry hlavních protagonistů. Gibson pomocí svých výrazových prostředků zvládne tradičně snad úplně všechno, zato Huntová je k nepoznání. Sympatický, precizně zvládnutý Gibsonův protiklad unese s přehledem větší komickou tíhu než její partner a kolikrát ve scénách s ním dokonce jasně dominuje! Jen tak dál...(12.3.2003)

Ano, tomuto se říká fim "dominantní ideologie". Být žena, která ze sebe nechce dělat blbku a nestačí jí zasmát se chlapovi v punčocháčích, budu velmi naštvaný/á. Tento film ženy velmi rafinovaně degraduje, i když se přitom tváří hrozně emancipačně a chápavě. Především to není film o tom, co ženy chtějí, ani o tom, jaké ženy jsou. Je to příběh o privilegované vrstvě dobře zajištěných měšťáků, kteří nemají žádné skutečné existenciální, natožpak existenční problémy. Žena je jakoby jen jednoho druhu a stačí jí málo ke spokojenosti. Proto je celé poznání a poselství tak líbezně a nasládle lživé a sebevětší filmařská a herecká profesionalita to nevytrhne.(11.11.2004)

Opravdu vtipná, milá komedie - asi tak do dvou třetin filmu. Od té doby co Mel "zmoudří" (nebo zmagoří?) a začne rozdávat rozumy o tom, jaká jsem my chlapi sobecká stvoření (neřku-li hovada) neschopná naslouchat ostatním (rozuměj ženám) se mi snímek začal dost nelíbit. Bohužel se nakonec hodně projevilo že film režírovala žena. Bavil jsem se velmi dobře, ale výše zmíněná moralistní poselství si mohou tvůrkyně strčit... do kabelky a odnést si je na schůzku s partnerem do manželské poradny.(2.8.2007)

• - Helen Hunt získala za film ocenění Zlatý glóbus. (Roman.Ticka)

• - Spoiler: Závěrečná scéna, ve které Nick navštíví Darcy v jejím bytě, je podobná scéně ve filmu As Good as It Gets. V obou filmech stojí Helen Hunt na schodech, její nápadník k ní přichází a říká: "Potřebuju s tebou mluvit". (washek)

• - Ve scéně kdy se Nick Marshall (Mel Gibson) skácí v koupělně k zemi, má na sobě černé punčocháče, ale když jej ráno probere uklízečka, tak má kolem pasu omotaný ručník, který v předchozí scéně strhl do napuštěné vany. (Tessy98)