Nick dokáže okouzlit každou ženu a dostat ji právě tam, kde ji chce mít. Jednoho dne se mu ale stane nehoda, po které začne slyšet, co si ženy opravdu myslí. S úspěchem začne tuto schopnost používat k vlastnímu prospěchu. Prvním terčem se stane nová ambiciózní kolegyně, která dostala jeho vysněné pracovní místo. Nick hodlá vydávat její nápady za vlastní, ale plány mu zkříží láska... (TV Prima)

sportovec

Zajímavý příspěvek na téma ženské emancipace a limitů sebestředně založeného mužství. Jemný komediální nadhled, krterý se často pohybuje na virtuózně dotvářených detailech založených na vznikajícím oboustranném milostném citu, je dotvářen i otcovsky. Cesta k srdci patnáctiletého stvoření, které má právo si o svém sobeckém otci myslet takřka vždy jen to horší, je paralelní osou, jež dotváří dospívání produkčního samce již pokročilejších středních let. Psychika postav, která se nevyhýbá i něžně romantickým gestům, je založena věrohodně a s podivnou, tak trochu pohádkovou příhodou souvisí jen velmi vzdáleně. Nevznášet se jen v sobě samém, ale naopak se dívat kolem sebe a přirozeně spatřovat v ženě blízkého, v mnoha zranitelného člověka je známkou výsostného lidství. Tím spíš, chopila-li se režie moudrá žena a do hlavních rolí se dostali Gibson a Huntová, doplnění řadou dalších pozoruhodných osobností americké Thálie. ()

TeeAge

My tie ženy asi fakt milujeme. Pretože len tento pocit môže vytvoriť takúto nezastaviteľnú túžbu vedieť, čo by od nás tie kočky naozaj chceli. Naozajstný film z pocitu, nič viac, nič menej. Ach, niekedy by to fakt bodlo... :) (Mimochodom škoda, že Maxa Payna nenatočili do roku 2000, Gibson by bol preňho ako stvorený.) ()

genetique

Čudujem sa, že s podobnou myšlienkou neprišiel niekto skôr. Ale som aj rád, pretože Mel a Helen sa vo svojich roliach cítili viditeľne v pohode. A aj preto, lebo filmu sa chopila žena. Určite by to vyzeralo inak, keby sa na film pozeral mužský pohľad. Možno aj preto mi to prišlo také milé a nápadité. Pridal by som tam ale viac sviežosti a svižnosti. Všetkému trošku trvá, kým sa to rozhýbe a stráca to tak na pointe. Ženské myšlienky a Gibsonove reakcie sa ale naozaj podarili. 75%. ()

StarsFan

U málokterých filmů je hodnocení mojí top 20 uživatelů takhle proměnlivé a jde od míst téměř nejnižších až po pěti hvězdičkové recenze. A jednu takovou právě píšu i já. Ptáte se proč? Především proto, že se mi tenhle film prostě líbí. Že se mi moc líbí. Zajímavý námět, můj oblíbený Mel Gibson... a jedna z velmi roztomilá taneční scéna na Sinatrovo "I Won't Dance". Právě tenhle pán dal kdysi dohromady mě a mého (bohužel už ex) přítele a právě s touto písní mám spojených několik krásných chvil. Kdykoliv tedy tento film vidím, prostoupí mě taková krásná nálada. Uznávám, hodnocení je to asi neobjektivní, ale na tak subjektivní databázi jako CSFD to snad nebude nikomu vadit. ()

ScreamJay

Mel je třída a to je jasný fakt. Položil sem si otázku, co mě na téhle komedii tak zaujalo no a odpověď? Je prostě originální. Já nemusím dostal šlupku elektrickým prodem abych věděl co si myslí moje sestra jež mě neustále častuje nejrůznějšími tituly, ale tohle celé, tedy ne to že si pustí fén do koupele, ale to že slyší neslyšitelné, to je právě tím originálem. někdo by namítnul, že tam musí být děsný zmatek, když do děje zasahují ještě ústy nevyřčené myšlenky, ale opak je pravdou. Svižně a hlavně (což je u komedií dosti podstatné) vtipně vedené dialogy stojí za mnou udané hodnocení. Takže se dobře bavte, já su du vyfenovat svůj sestřih :):) ()

3DD!3

Skvěle obsazená romatická komedie, která má všechno co má správná romantická komedie mít. Netradiční zápletku, Mela Gibsona a skvělou chemii ústřední dvojce. Helen Huntová Gibsonovi víc než značně sekuduje. Skvěle se doplňují a dělají příběh uvěřitelným. Možným. No a o to snad jde ne? To je to hlavní. ()

Arachneuss

Správný mix komedie a dospělé romance. Mel Gibson jako playboy působí naprosto dokonale! Vtipy jsou dobře umístěny, nijak se nesnaží o "zasmějte se za každou cenu", příběh je originální a Helen Hunt je tak smyslná herečka. První romantická komedie pro muže a nadprůměrně vydařená! ()

berg.12

Pokud chcete přijít na to, po čem ženy touží, na tenhle film kvůli tomu koukat nemusíte. To udělejte v případě, že si chcete večer osvěžit nenáročnou, občas i vtipnou romantickou komedií. A ani mi tentokrát nevadí asi nejdelší skrytá reklama, co jsem ve filmu zatím viděl. I když skrytá je v tomto případě hodně jemný výraz. ()

Le_Chuck

Nadpriemernou túto komédiu robí predovšetkým Gibson, ktorý je ako vždy neodolateľný (obzvlášť v tých sylonkách mu to sluší :). Len na môj vkus to je trochu dlhé a divákovú pozornosť sotva udrží celú (na komédiu dosť veľku) stopáž. ()

kitano

Komedie prilis nemusim a tie americke uz vobec nie. Iste. Aj tu je dej poskladany z klise, avsak inak je film zalozeny na velmi originalnom napade, a obsahuje kopec vypecenych scen ktore ma vzdy zarucene rozosmeju (napr ked gibson zisti, ze aj ked dokaze pocut, co si zeny myslia, marne pocuva co si myslia dve blondyny-sekretarky, pretoze nemyslia vobec :)). Gibson je skvely a nebyt toho trapneho konca, mozno by to bolo aj za desat. 9/10 ()

sud

Příběh muže, kterému padne do vany fén, on utrpí šok a získá schopnost slyšet to, po čem ženy touží. Výborný nápad se cení. Když si k tomu přidáme výborné humorné scénky (oblíkání punčocháčů), nějaké hlášky ("Je jí patnáct, rozumíš tomu, před pěti lety jí bylo deset!"), kvalitní herectví Mela Gibsona a Helen Huntové a nějakou tu romantiku, kvalitní odpočinková záležitost je na světě. ()

castor

Chtějí citlivé, avšak do života nepoužitelné muže, nebo sebevědomá hovada, nebo někoho úplně jiného? Nečekejte, že ve společnosti Mela Gibsona, Helen Hunt a specialistky na romantické komedie Nancy Meyers na to přijdete. Každopádně dvojice scénáristů přišla s jednoduchým, ale z jiného pohledu doslova geniálním nápadem: muže vybaví schopností slyšet myšlenky nepřítele (tedy žen). Jisté šovinistické hovado Nick vyrostlo mezi showgirls (jedna z nich byla jeho matka) a to ho zřejmě ovlivnilo do let příštích. Myslí si, že lusknutím prstu mu vyjde všechno (a kupříkladu v práci to tak je) a že mu podlehne každá (no, vlastně i tady mu všechno klape). Meyers nicméně přichází s dalším „soubojem pohlaví“, takže mu stačí do cesty postavit ambiciózní a chytrou Darcy, která je navrch hezká a novou kreativní ředitelkou se stává ona (namísto Nicka). Ten se opije a jeden nezdravý experiment ho na další dny silně vyděsí. Ženské myšlenky uslyší úplně všude. Brzy ovšem pochopí, jakou zbraň vlastně získal. Komický potenciál je obrovský, tvůrci ho vesměs využívají, ač Meyers nikdy nebyla moc na kompaktní děj (její prvotina Past na rodiče nebo třeba nejmladší Stážista rovněž skáčou od jednoho k druhému), spíš své postavy posouvá od jedné komické situace k druhé, ale úplně na škodu to není. Má totiž výborné herce (škoda, že Helen je spíš objektem, než skutečným spoluhráčem), mezi kterými jasně kraluje charismatický Gibson, který byl toho času na hereckém i diváckém vrcholu. O to větší škoda, kde je dnes!! ()

MM_Ramone

Mel Gibson patrí zaslúžene medzi hollywoodske celebrity. Okrem toho, že je nadaný herec a príležitostný kvalitný režisér má aj tú vlastnosť, že je perfekcionalista. Keď sa pustí do nejakého projektu pracuje na ňom celou svojou osobnosťou a na výsledku je to poznať. Tento krát prijal pre neho trocha netradičnú úlohu v romantickej fantasy komédii, kde si zahral úspešného reklamného experta, ktorý po úraze elektrickým prúdom dokáže počuť, to čo si myslia ženy v jeho prítomnosti. Kredit tohto filmu tiež výrazne zvyšuje aj výborná Helen Hunt v hlavnej ženskej úlohe. **** ()

kulyk

Po čem ženy touží? Tak na to se dá vážně přijít snad jen tak, že strčíte jednu nohu do vany, druhou do hajzlu a zbíjítko narvete do zásuvky, aby jste pak efektně rozpoltili hlavou bidet. Následně, jsa paranormálně obohaceni, můžete nakouknout oněm tajemným kráskám do spiritu. Antisemitský Mel se z toho až zaláskoval, obávám se, že Kulyček by si pro ztrátu lopotně opečovávaných ideálů otevřel krkavici. ()

troufalka

Velmi průměrná americká rádobykomedie. Přemýšlím, kam se ta vtipnost ztratila? Všichni o ní píší, ale kde nic tu nic. Shruntí: Námět dobrý, rozpracování špatné, dialogy (či snad úprava dialogů nebo překlad) nezajímavé, herecké výkony slušné (hlavně pro obdivovatelky Mela), poselství nulové. Snadno zapomenutelný film. Zajímavé komentáře: Tetsuo, kinej, FateKEEPER ()

pepo

priemerná romantická komédia s výborným nápadom.Gibson je k sežrání ale od polovice som sa dosť nudil ()

Po čem (asijské) ženy touží

Po čem (asijské) ženy touží

04.06.2010

Čínský scénárista a režisér Chen Daming se rozhodl vrátit Hollywoodu „remakový úder“. Už tento týden začne s rozpočtem 5 miliónů dolarů natáčet předělávku romantické komedie Nancy Meyers Po čem ženy… (více)