Reklama

Reklama

VOD (1)

Artur nikdy neměl hluboko do kapsy. A stejně tak neměl nikdy daleko k láhvi něčeho ostřejšího. V pravdě by asi bylo možné nazvat ho nejbohatším alkoholikem na světě. A kde se nezdravá závislost u tohohle jinak relativně sympatického, byť rozjíveného mládence vzala? Jen si to zkuste narodit se do miliardářské rodiny, kde je každý váš životní krok naplánován dopředu a kde se nediskutuje, nýbrž automaticky velí. Dokonce i nevěstu mu vybrali rodiče. Vždyť proti tomu by se vzbouřil každý. A Arturova revolta probíhá právě skrze láhev v ruce a účast na bouřlivých večírcích, které začínají a končí za svítání. Když ale mladík jednoho dne potká půvabnou Lindu, chudou servírku se sklony k občasnému kradení, ledacos se v Arturově světě změní. Tak třeba konečně pochopí, co je to láska a radost ze života. Naneštěstí hrabivá rodina se na Arturovo štěstí netváří zrovna přívětivě - připraveným sňatkem totiž měl získat ještě větší majetek. A dokonce pomalu blednoucí černé ovci hrozí vyděděním. Že by právě nyní Artur konečně dostal šanci seznat, co je v životě skutečně důležité? Rozhodně ho čeká nejedno důležité rozhodnutí. Ve vynikající americké komedii z roku 1981, ověnčené dvěma cenami Akademie, se můžete těšit na věčně „zpitého“ Dudleyho Moorea, Lizu Minnelliovou a také na Johna Gielguda, který za ztvárnění úlohy Artutova oblíbeného komorníka Hobsona získal Oscara za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (47)

MrCreosote 

všechny recenze uživatele

I na nezávaznou komedii poměrně naivní a předvídatelné. Dudley Moore sice perlí kudy chodí, ale přesto mi připadne, že si přízeň diváka snad ani nezaslouží. Zbohatlý prostopášný ožrala, který láme srdce a chová se jako malé dítě, je postava spíš do nějakého dramatu, než do veselohry jako je tato. Vlastně bych se vůbec nebránil vážnějšímu pojetí - stačilo by rozšířit linii s Hobbsem (John Gielgud se svou variací na suchého anglického slouhu byl poprávu oceněn Oscarem), dát trochu prostoru konfliktu mezi snoubenkou a milenkou a byl by tu film jako víno. Ale to bych byl asi až moc náročný, takže to shrnu tím, že úplná ztráta času Arthur nebyl, lepších komedií ale najdete desítky. Ten jeho apartmán ale stál zato, ne že ne. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Moc hezký film, Dudley Moore je v roli opilce tak přesvědčivý, že bych řekl, že to nehraje, skvělí jsou i LIsa Minnelli a suchý komorník John Gielgud. EDIT 2024: Kouzlo zmizelo a zbylo těžké hodnocení. Na jedné straně krásně potrhlá, milá Liza Minnelli a zaslouženě oskarový John Gielgud, který svému sluhovi dal veškeré snobství, odtažitost, noblesu i výchovné co lekce co šly. Na druhé straně Moore, který sice hraje/přehrává toho dětinského ožralu s naprostou vervou, ale postava je na hranici snesitelnosti. Na jedné straně spousta hezkých scén, na druhé straně dementní humor, na třetí opravdu naivní pohádka jak zhýčkalý, ožralý, dětinský milionář přišel ke štěstí s chudou dívkou. Je to zkrátka spíše na 3*. PS: Oskarový song Best That You Can Do jsem si během let zamiloval, je to trošku ve stylu Air Supply. Škoda že ho našel oldies rádia/televize už asi neobjeví. Moc lepších písní a větších hitů se v roce 1981 nenašlo (For Your Eyes Only?), takže Oskar proč ne. ()

Reklama

danecek24

všechny recenze uživatele

39. Zlatý Glóbus za rok 1981 - cena (4) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Dudley Moore, *Nejlepší herec ve vedlejší roli - John Gielgud, *Nejlepší filmová píseň - "Arthur's Theme (Best That You Can Do)" - Hudba a text Peter Allen, Burt Bacharach, Christopher Cross, Carole Bayer Sager + nominace (1) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Liza Minnelli ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Výborná komedie, která netratí glanz ani po třiceti letech. Výkon Dudleyho Moorea je bezkonkurenční, i kdyby si Russell Brand udělal z jazyka chobotnici. Tak roztomilého a zábavného alkoholika jsem ještě ve filmu neviděla. Všecky alkoscény jsem probrečela smíchy, byl vážně moc dobrý. A všichni staříci kolem něho vůbec nezaostávali, babička Martha válela: "Arthure, když ty máš erekci, musí to vyjít ve všech novinách... Jaké to je být promiskuitní?" "No nevím Martho, v tvém věku by to už bylo nebezpečné." Ale upřímně, osobně bych radši brala cizího alkáče a vlastního milionáře. ()

Primavera 

všechny recenze uživatele

Až po pozretí filmu som si všimla, že to je romantická komédia! Moje panenské pocity bez ovplyvnenia určenia druhu filmu? Rozhodne komédia (komorník je skvelý, ku koncu plač a slzy zároveň), romantiku som si neuvedomila, pretože to bolo skôr fraška na romantický kus, paródia na zamilované filmíky, kde hlavný hrdina je bohatý fešák. Tento bohatý večne ožratý škaredý Arthur, ktorý bol občas brilantné vtipný, občas trápny ako každý vtipálek, ktorý sa snaží zabávať na živote .... život je trápny vtip, že Arthur? :-) PS: Škoda totálne predvídateľného záveru. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (13)

  • Kay Lenz chcela veľmi získať hlavnú ženskú rolu vo filme, pretože jej predchádzajúce pokusy stať sa filmovou hviezdou zlyhali. (m.a.t.o.)
  • Keď sa natáčala scéna, kde vystupoval Dudley Moore (Arthur) s losou hlavou, jeden z osvetľovačov sa na tom údajne zabával až tak dobre, že spadol z rebríka. (m.a.t.o.)
  • Skutočné krstné meno Johna Gielguda (Hobson) je Arthur. John je jeho stredné meno. (m.a.t.o.)

Související novinky

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

Zemřel hudební skladatel Burt Bacharach

09.02.2023

V požehnaném věku čtyřiadevadesáti let odešel do muzikantského nebe oceňovaný americký skladatel popmusic, pianista, textař a hudební producent Burt Bacharach. Médiím tuto zprávu předala jeho mluvčí… (více)

Reklama

Reklama