Arthur

Arthur

Komedie / Romantický

USA, 1981, 97 min

Takmer obycajna romanticka komedia, az na skvelo napisane dve hlavne postavy, ktore genialne zahrali Dudley Moore (Zlaty Globus a nominacia na Oscara) a John Gielgud (vyhral oba, aj Oscara aj Zlaty Globus!). Ten prvy zahral opilca tak, ze sa to snad ani lepsie neda, toto treba fakt vidiet v originale. Ten druhy hral perfektneho komornika, pre mna najvtipnejsia postava filmu. Celkovo je to mily film, akurat je uplne jasne ako skonci a aj vtipky su sice mile a je ich dost, ale skor som sa pochechtaval, ako nahlas smial.(11.9.2011)

"Dobrý den, pane Bucku !! Rád vás vidím !!" - "Tak to jste jediný, koho znám.." ;) Tak tomu se nedivím !! Ačkoliv Dudleyho Moorea můžu a považuji ho za velmi dobrého herce, tenhle jeho Arthur je naprostý hovado, který se ještě ke všemu zamiluje do Lizy Minnelli, a ta je zhruba stejně strašná ohyzda jako její neméně slavná matka, totiž Judy Garland, díky níž v mém případě prostě ta romantická veledůležitá linie příběhu naprosto fatálně skřípe, vlastně ho pak jeden ani nedokáže mít rád.. A tak nezbývá než ocenit převážně velmi kvalitní intenzivní humor v nespočtu dialogů, které mísí jízlivosti se sexistickými plky a oplzlostmi, které však často balancují na hraně vkusu, asi jako ožralec tančící na špičkách po hraně vany.. Přes všechny výhrady platí Arthur za velmi dobrý a především chytrý snímek Steva Gordona, výborně napsaný i zrežírovaný, se spoustou parádních hereckých výkonů, jimž vévodí famózní John Gielgud se svým Hobsonem.. Vždyť za něj taky právem - Světě, div se !! ;) - dostal Oscara !!(13.7.2015)

Doteď si nejsem jistá, co si mám o tomto filmu vhodném jako skvělá kulisa k žehlení, myslet. A přece hodnotím vysoko. Za naprosto ojedinělé až výstřední postavy (hlavní dvojice, sluha, tetička), které nejsou ani hezké ani příliš blízké, ale tím, že se nebojí ukázat svou divnost, si získají vaše sympatie. Ono romantický hrdina, co je většinu filmu totálně namol, je dost silné kafe. A ještě se smíchem Oldřicha Kaisera, to stojí za to vidět.(9.1.2016)

Výborná komedie, která netratí glanz ani po třiceti letech. Výkon Dudleyho Moorea je bezkonkurenční, i kdyby si Russell Brand udělal z jazyka chobotnici. Tak roztomilého a zábavného alkoholika jsem ještě ve filmu neviděla. Všecky alkoscény jsem probrečela smíchy, byl vážně moc dobrý. A všichni staříci kolem něho vůbec nezaostávali, babička Martha válela: "Arthure, když ty máš erekci, musí to vyjít ve všech novinách... Jaké to je být promiskuitní?" "No nevím Martho, v tvém věku by to už bylo nebezpečné." Ale upřímně, osobně bych radši brala cizího alkáče a vlastního milionáře.(25.7.2011)

díky televizi jsem se dostal i k tomu původnímu Arthurovi, jehož remake se mi dost líbil. Originální verze působí staromilsky, i když si docela troufá a některé humorné hlášky jsou na komerční film a svou dobu průbojné. Své kouzlo však má stále a herci do svých rolí hezky zapadli. Bavila mě víc první polovina filmu a ke konci to ztrácelo tempo díky sentimentální notě. Možná by hodnocení dopadlo jinak, kdybych filmy shlédl v jiném pořadí, ale takto holt dostane tento Arthur jen dobré tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](8.1.2016)