poster

Arthur

 • USA

  Arthur

Komedie / Romantický

USA, 1981, 97 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • easaque
  ***

  díky televizi jsem se dostal i k tomu původnímu Arthurovi, jehož remake se mi dost líbil. Originální verze působí staromilsky, i když si docela troufá a některé humorné hlášky jsou na komerční film a svou dobu průbojné. Své kouzlo však má stále a herci do svých rolí hezky zapadli. Bavila mě víc první polovina filmu a ke konci to ztrácelo tempo díky sentimentální notě. Možná by hodnocení dopadlo jinak, kdybych filmy shlédl v jiném pořadí, ale takto holt dostane tento Arthur jen dobré tři hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](8.1.2016)

 • Roman.Ticka
  *****

  Výborná komedie, která netratí glanz ani po třiceti letech. Výkon Dudleyho Moorea je bezkonkurenční, i kdyby si Russell Brand udělal z jazyka chobotnici. Tak roztomilého a zábavného alkoholika jsem ještě ve filmu neviděla. Všecky alkoscény jsem probrečela smíchy, byl vážně moc dobrý. A všichni staříci kolem něho vůbec nezaostávali, babička Martha válela: "Arthure, když ty máš erekci, musí to vyjít ve všech novinách... Jaké to je být promiskuitní?" "No nevím Martho, v tvém věku by to už bylo nebezpečné." Ale upřímně, osobně bych radši brala cizího alkáče a vlastního milionáře.(25.7.2011)

 • stuj
  **

  Pamatuju si, že asi tak v polovině devadesátých let, kdy jsem film viděl, tak se mi strašně líbil a teď jsem si ho pro připomínku sehnal znovu. Těšil jsem se na věčně ožralýho milionářskýho týpka, co má všechno a všechny na háku a užívá si života tak, že dělá průšvih za průšvihem a divák se může smíchy potrhat. Doba ale bohužel postoupila. Co bylo vtipné tehdy, už není a vyjádření luxusu z osmdesátých let působí o 30 let později trochu divně. Navíc i žena, kterou balí, působí divně. Dudley Moore umí ožralýho povedeně, to se musí nechat, ale ten jeho přiblblej smích je teď už trapnej. Film jsem v půli vypl a šel raději na jinej.(8.9.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  V porovnání s originálem u mne jednoznačně vítězí Arthurův o třicet let mladší klon, který dokáže své snadno nabyté milióny s lehkostí rozházet za zbytečnosti. Oproti tomu originál pouze chlastá a následně nabízí humor, jež mi v některých okamžicích zlehka zavání trapností. Proto veškeré mé sympatie směřují k trojici komorník, řidič, otec vyvolené, kteří si mezi hrdinovým opileckým žvatláním našli dostatek prostoru pro mimořádně vtipné postřehy.(23.10.2012)

 • PEZ
  ***

  Takmer obycajna romanticka komedia, az na skvelo napisane dve hlavne postavy, ktore genialne zahrali Dudley Moore (Zlaty Globus a nominacia na Oscara) a John Gielgud (vyhral oba, aj Oscara aj Zlaty Globus!). Ten prvy zahral opilca tak, ze sa to snad ani lepsie neda, toto treba fakt vidiet v originale. Ten druhy hral perfektneho komornika, pre mna najvtipnejsia postava filmu. Celkovo je to mily film, akurat je uplne jasne ako skonci a aj vtipky su sice mile a je ich dost, ale skor som sa pochechtaval, ako nahlas smial.(11.9.2011)

 • - Keď Dudley Moore (Arthur) dostal ponuku účinkovať vo filme, došlo k nedorozumeniu a on sa spočiatku domnieval, že ide o snímku, ktorá pojednáva o kráľovi Artušovi. (m.a.t.o.)

 • - John Gielgud najprv niekoľkokrát odmietol hrať úlohu Hobsona. Nakoniec ju prijal, ale iba kvôli tomu, že mu bol ponúknutý veľmi slušný honorár. (m.a.t.o.)

 • - Na pracovnom stole Arthurovho (Dudley Moore) otca možno vidieť fotografie Harryho S. Trumanana a Winstona Churchilla. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace